arkadaşlar konu traktorlerın ımalat hataları ve eksıklerı

geçen bır arkadaş erkuntun daha yenı olmasına rağmen gıderken ağırlıklarının düştüğünü yazdı bu konu benı çok düşündürdü ben konu başlatmak ıstedım bakın ben fırmayı markayı kutulemek ıçın yazmıyorum erkuntu sonuna kadar destekleyenlerden bırıyım fakat olmaz boyle bır iş nasıl böyle bır gozden kaçma ve ıhmal olabılır arkadaşlar ben turkıyenın sayılı bır kuruluşlarında çalışıyorum bızım turkıyede işçiliğe onem verılmıyor buda en basıt örneği o fırmadakı son kontrolde arkadaş belkı yenı belkıde ışı nı vurdum duymaz yapıyor sonuç ortada ben almanyadakı bır fımaya eğitim için gıttım oradakılerle samımı olduk tabı sordum nekadardır bu fırmadasın dedım adam ne desın 40 yıldır dedı şaşırdım bızde en yenı işçi 10 yıllıktır dedı düşünün kalıteyı ımalat hatalarını nasıl hata yapsın bu ınsan yapsa bıle hemen çozer sorunu bızde malesef işçi ucuz çalışsın çok çalışsın ımalat çok olsun sonra bakarız gerısıne bakın bu işin sonucu böyle oluyor işte bence şirketler önce çalışana yatırım yapmalı sonra gerısı gelır benmı bır şefım vardı derdıkı ekıbı sağlam olan şirket başarıyı mutlaka yakalar ben ce bu kılıt noktadakı çalışanlar lutfen bıraz dıkkat bıraz özverı dönüşü mutkaka ıyı olacaktır kolaygelsın başarılar ??*-s

Ynt: arkadaşlar konu traktorlerın ımalat hataları ve eksıklerı

Neticede herşey insanda başlayıp bitiyo..

Adamların çiftliklerine bak, bizimkilere bak.. ordan pay biç..

Bizim daha çok ekmek yememiz lazım vesselam..

Bizım Türkiyemızın bu özverıyı yakalaması için en azından bi 50 senesi var. Bizim vatandaşımız da en kısa yoldan işi bitirmek olunca böyle durumlarla karşılaşacağız daha. Örneğin benim traktörümün fabrika kaynaklı şanzıman arızası vermesi gibi...

Özen göstermiyolar işlerine.
Eskiden insanlar bi sorun olduğunda kendileri tamir ediyolardı kim uğraşacak fabrikayla diye.Maalesef hala var böyle insanlar ama çoğunluk artık resmi yollarla hakkını arıyor fabrika da mecburen hizmeti sağlayacaktır.

aslında herkez haklı hem traktör üreticisi hemde tüketici....
üretci yıllarca üstünde çalıştığı tasarımına yüzlerce insanla kafa yoruyor yatırım yapıyor emek sarfediyor ...
ortaya bi makina çıkarıyor ... tüketicinin kendisini bu esnada takip ettiğini sanıyor nasıl emek verdiğini ,
nasıl gece gündüz çalıştığını bildiğimizi sanıyor ve ürünü piyasaya büyük bir gururla çıkarıyor...

tüketici bu malın üzerine biniyor ...
shuttle si yok neye yarar...
e-lift yok kahretsin...
yokuşu 6 tonla çıkamadı yaramaz ..
4 lü pulluğu çekemedi...
rengini beğenmiyom..
yağ kaçırdı...
bu böyle uzadıkça uzuyor...
biz aslında hiç doymuyoruz...
en mikemmel traktörüde alsak 2 ay sonra illa bir eksik buluruz...
çünkü hiçbirgün birşey üretmenin icat etmenin çabasına girmedik hep hazır.....
hatalı olan bir traktörü illaki kullanıcı daha iyi tecrübe eder...
hatasını düzeltsebile o fabrikanın markasını dahada almayız...
hem üretmiyor,hemde üretenin hatalarını affetmiyoruz....
kim haklı kim haksız bilemiyorum...
bu vatan için her birey birşey yapıyor sadece arada biraz daha gayret ve ilim olması lazım...
bunlarıda pekiştirirsek dünyanın en kaliteli,donanımlı ve teknolojik ürünlerini yapacağız buna eminim...