Hava Filtresi Müşürü

Selam arkadaşlar. Dün traktörün kaputu açmış boş boş incelerken dizim hava filtresi müşürü zannettiğim fakat yinede emin olamadığım bir parçaya çarptı ve parça kırıldı. Sizlere bi sorayım dedim bu parça hava filtresi şiştiğinde ibrede lamba yanması için olan parça mı yoksa farklı bir şey mi? Bilen arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim dünden belli aklıma takıldı.

Kırılan parçanın fotosunu çekmemişim ama üstünde iki tane kablo bağlantısı var ve yuvarlak bir parça.

Ynt: Hava Filtresi Müşürü

hava filtresi musurunu kırmıssın benim bildigim kadarıyla hava filtresi fazla toz olup tıkandıgı zaman ikaz ediyo ama suana kadar hiç bi traktorumde o ikaz lanbasının yandıgını gormedim onun için bence sorun yok zaten hava filtreleri 1000 saatte bi değişmesi gerekiyor sanırım yada hava filtresinin durumuna bakıp anlayabilirsin. bence kafana takma masraf yapıp yenisinide alma oyle devam et tabi hava filtrene zamam zaman bak toz oldugunda temizle bizler oyle yapıyoruz o musure guvenip yola çıkarsan olmaz :)

Ynt: Hava Filtresi Müşürü

Hepiniz yorumlarınız için sağolun. İçim rahat etmedi cumadan sonra servise uğradım :) Kırılan parça aynende hava filtresi tıkandığında lambanın yanmasını sağlayan müşürmüş. Usta motoru bakıma falan getirdiğin bi zaman hallederiz önemli bir şey değil dedi.
cazgin0020 link=topic=72570.msg842285#msg842285 date=1391767634' Alıntı:
hava filtresi musurunu kırmıssın benim bildigim kadarıyla hava filtresi fazla toz olup tıkandıgı zaman ikaz ediyo ama suana kadar hiç bi traktorumde o ikaz lanbasının yandıgını gormedim onun için bence sorun yok zaten hava filtreleri 1000 saatte bi değişmesi gerekiyor sanırım yada hava filtresinin durumuna bakıp anlayabilirsin. bence kafana takma masraf yapıp yenisinide alma oyle devam et tabi hava filtrene zamam zaman bak toz oldugunda temizle bizler oyle yapıyoruz o musure guvenip yola çıkarsan olmaz :)
Zaten abi dediğin gibi tozlanmasını bile beklemem ben hava filtresini bi gün tarlada çalışsam ya benzinlikte havayla temizlerim yada yedeğini takarım. Bizdede hiç yanmadı o lamba, eski nh tt65imizde hava filtresini çıkardık arkadaş hava emen boruya elini soktu motor istop edecek dereceye gelince sarımtırak bi ışık yandı :)