Başak 110 hp traktör

Selam arkadaşlar Başak konya tarım fuarında 110 hp traktörünü görücüye çıkartmayı planlıyor. Motor perkins şanzıman ve defransiyel carraro olacak.bakalım ben de sabırsızlıkla bekliyorum.ürün yine karartma döneminde olduğu için fabrikaya girip bakamıyorum.

Ynt: Başak 110 hp traktör

DemirdöğeN link=topic=72610.msg843082#msg843082 date=1391875199' Alıntı:
güzel ama bunun aynı malzemeyi kullanan diğer markalardan dış görüntüden başka ne farkı olacak

çiftçi için bir seçenek olacak piyasaya yeni bir marka girmiş ve piyasada rekabet ortamı hazırlanmış olacak eğer çok kıyasıya bir rekabet olursa fiyatların bir nebzede olsa düşmesine yol açacak?? şimdilik çiftçi için bunlar yetmezmi?

fiyatlara yansırsa çok iyi olur 'rekabet kaliteyi artırır' ama fiyat önemli birde firmalar fiyat açıklarken biraz tutarlı olsa nasıl olur tümosana gidiyom 8175 e 77 bin diyor 65 e kadar iniyor başaka gidiyom 2075 e 73 bin diyor 58 bine iniyor erkunta gidiyom 70e ye 67 diyor 60 bine kadar iniyor çok esnek bence işi sıkı tutmasan ......... Derlerya görürsen şaka görmessen toka o hesap

DemirdöğeN link=topic=72610.msg843367#msg843367 date=1391892193' Alıntı:
fiyatlara yansırsa çok iyi olur 'rekabet kaliteyi artırır' ama fiyat önemli birde firmalar fiyat açıklarken biraz tutarlı olsa nasıl olur tümosana gidiyom 8175 e 77 bin diyor 65 e kadar iniyor başaka gidiyom 2075 e 73 bin diyor 58 bine iniyor erkunta gidiyom 70e ye 67 diyor 60 bine kadar iniyor çok esnek bence işi sıkı tutmasan ......... Derlerya görürsen şaka görmessen toka o hesap

:) buda acı bir gerçek denebilir :) bayilerin ne kadar para kazandığının apaçık resmidir o iş düşülen fiyat bayinin iskontosundan başka birşey değil..

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=72610.msg843377#msg843377 date=1391892468' Alıntı:
Şanzımanı anladık peki bu motor neden bizim ülkemizden temin edilmiyor.
Abicim onu bende hep söylüyorum. ama yüzde yüz türkiyeye ait olan pataneti alınmış sadece Erbakanın ürettiği iki silindirli pancar motoru diye tabir ettiğimiz motorlar var.. Yani bilgim eksik olabilir. Ama bu ülkede yerli mühendislerin üretip ve patanteini aldıkları 3 -4-6 silindirli dizel ve benzinli motorlar yok diye biliyorum.. Üretilen ve yerli denilenler hep yabancı firmalrın patentini almış olduğu motorlar.

çiftçilikhayatı link=topic=72610.msg903302#msg903302 date=1404218185' Alıntı:
Abicim onu bende hep söylüyorum. ama yüzde yüz türkiyeye ait olan pataneti alınmış sadece Erbakanın ürettiği iki silindirli pancar motoru diye tabir ettiğimiz motorlar var.. Yani bilgim eksik olabilir. Ama bu ülkede yerli mühendislerin üretip ve patanteini aldıkları 3 -4-6 silindirli dizel ve benzinli motorlar yok diye biliyorum.. Üretilen ve yerli denilenler hep yabancı firmalrın patentini almış olduğu motorlar.
olur mu pancar motor 4 silindir motor üretiyor santrafuj fabrikasında ben topluyordum 60 beygire kadar pancar üstü tumosan motor takıyorduk daha büyüklerine daewoo çift turbo motor takıyorduk 680 lik çıkışlı 640 hp v8 daewoo motor firmaya 6 silindir tumosan motorda tek tük de olsa geliyordu