Hakiki sızma zeytinyağı isteyen arkadaşlara gönderebilirim kendi üretimim

slm arkadaşlar daha önce bikaç arkadaşımız zeytinyağı istemişti ama kargo şirketlerinde kesin talimat vardı sıvı alınmaması konusunda ama geçen hafta gördüm yurtiçi kargonun camına yazmışlar zeytinyağı gönderiliyomuş artık babamlada konuştuk siz site arkadaşlarımız için yapabileceğimiz en son fiyat litresi 10 tl bize 9 tlye maal oluyo kendi zeytinimi bizzat kendim fabrikaya götürüp başında bekleyip yağı çıkarttırıyorum isteğe göre tenekeleyip gönderiyoruz 5- 10ve 18 litrelik tenekeleme yapıyoruz istediğiniz yere test ettirebilirsiniz garantili...

Ynt: Hakiki sızma zeytinyağı isteyen arkadaşlara gönderebilirim kendi üretimim

tümosan 8095 link=topic=72626.msg843129#msg843129 date=1391878505' Alıntı:
hayırlı satışlar Ahmet bey.bu yurtiçi kargo şirketleri kırsal yerlere (yani merkezden uzak köy yerlerine kadar) teslimat yapıyorlarmı.şayet bulunduğum yere kadar teslimatda bir sorun cıkmazsa ben 10lt alabilirim.
burada yapıyor abi sen ilçendeki kargoya sor net öğren bana haber ver
servetim link=topic=72626.msg843126#msg843126 date=1391878329' Alıntı:
ARKADSDIM BEN İZMİRDEN DAHA UYGUN ALMİŞTİM GECEN YIL AMA FİLTRESİ İYİ DEGİLDİ HERHALDE TADI BOZUKTU AZ
litresi 6 tlye kadar zeytinyağı bulmak mümkün ama dibinden toplanan zeytinden yapıyolar o yağları dibinde toplanan zeytinlerin içindede 2 gün önce ağaçtan düşmüş zeytinde oluyo 1 ay önce ağaçtan düşmüş zeytinde oluyo tabi zeytin kuruyo özelliğini kaybediyor içine bitki kurduda giriyo haliyle yağda kokuda olabiliyo acılıkta ben dibinden toplanan zeytinleri satıyorum yağını çıkarttırsam 4.5 5 tlye maal oluyo ama sabah kahvaltıda ekmeğini banıp yerken farkına varırsın

Yalnız arkadaşım yağhanede, üst zeytinden imal, nöbet usulü çıkartılan kaliteli, doğal zeytinyağı başka birşeydir, sızma zeytinyağı başka birşey. Seninkisi tam olarak hangisi anlayamadım. Bunu belirtsen iyi olur.

Çünkü sızma zeytinyağı hakikaten bambaşka birşeydir.

O konuda bir terim hatası olmuşsa belirtmek lazım.

sebazios link=topic=72626.msg843382#msg843382 date=1391892739' Alıntı:
Yalnız arkadaşım yağhanede, üst zeytinden imal, nöbet usulü çıkartılan kaliteli, doğal zeytinyağı başka birşeydir, sızma zeytinyağı başka birşey. Seninkisi tam olarak hangisi anlayamadım. Bunu belirtsen iyi olur.

Çünkü sızma zeytinyağı hakikaten bambaşka birşeydir.

O konuda bir terim hatası olmuşsa belirtmek lazım.
sızma eskiden çuldan sızma zeytinyağı atölyeleri vardı ama artık eser kalmadı şimdi en az 2 ay beklemiş yağa sızma denir yağı yağhaneden getirdikten sonra rengi bulanık olur biz onu hava alacak şekilde bidonlarda sıcak yerde 2 ay kadar bekletiyoruz yağın posası varsa içindeki herhangi bişeyler yağa tadını bırakmadan dibine çöküyo daha sonra üstünden yağı posayı havalandırmadan alıyoruz içinde en ufak bişey kalmıyor zeytinyağı 3 yıl beklese dahi tadı bozulmuyor hatta şarap gibi yıllandıkça güzelleşiyor

• Beğen
Tepkiler: xperia