Bu makinayı gören, bilen, duyan var mı?

İki ilan da aynı traktöre ait. Linkler aşağıda. Ilan geçen yıl Mart ' ta verilmiş ama belli traktör satılmamış. Akşam sahibinden.com ' da dolaşırken buldum. Bulduğumdan beri hakkında araştırma yapıyorum ama çok kısıtlı bilgilere ulaşabildim. tractordata.com ' da dahi hakkında bilgi yok.

Fiyatı çok uygun, satın almayı düşündük ama bilgi eksikliği yüzünden bir karara varamadık.

Bulabildiğim bilgiler:

- Makina tamamen ithal ve üretim yeri İtalya
- Etiketinde 'Agritalia, Agriplus ve Carraro' markalarının isimleri var. Yani ortak üretim olduğu belli.
- Carraro ' nun global sitesinde bu traktörü göremedim.
- Agritalia ise şu Başak Traktörün yeni getirdiği BE serisini üreten firma.
- üzerinde 75 hp Deutz motor, Carraro şanzıman var.
- Aynı serinin 85 ve 95 ' likleri de var ama Türkiye ' de bulamadım.
- Mekanik levye
- Traktör Deutz ' un hiçbir traktörüne benzemiyor ama Same ' nin Argon ve explorer II serileriyle yapısal olarak ciddi benzerlikler var.
- sahibinden ' de aynı makinadan bir tane daha var. Kabinli ve 36 lira isteniyor. (Saati de düşük)
- sın olarak da 20 lira fiyatı var.

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-2007-model-agritalia-carraro-agriplus-75-4-std-traktor-119279491/detay

http://www.finansleasing.com.tr/files/2007MODELAGRITALIACARRAROAGRIPLUS754STDTRAKT.htm

Ynt: Bu makinayı gören, bilen, duyan var mı?

musaakkaya link=topic=72674.msg843937#msg843937 date=1391969959' Alıntı:
Linkte verilen adreste telefon numası var ya arkadaş ulaşılamıyormu..

Adamlar etikette yazan disinda traktör hakkında hicbirsey bilmiyor. Adamların işi leasing zaten, galerici değiller. teknik bilgi,onlara bildirilen kadar.

ıkıncı el pıyasası yok bundan var cok kalıtelı motor şanzımanı falan ıyı motor yagmur taktor vardı onun kopyası carraro guzel yakıt az ama cekısde dusuk gibi ya samelerın aynısı işte 5ileri vıtes olması gerekıyor

jrkeag3 link=topic=72674.msg844053#msg844053 date=1391978807' Alıntı:
ıkıncı el pıyasası yok bundan var cok kalıtelı motor şanzımanı falan ıyı motor yagmur taktor vardı onun kopyası carraro guzel yakıt az ama cekısde dusuk gibi ya samelerın aynısı işte 5ileri vıtes olması gerekıyor
sameden fazla bı farkı yok kalıte olarak da ıyı

mrtblgnr link=topic=72674.msg843943#msg843943 date=1391970142' Alıntı:
ithallerden deutz same grubu :)

O kısım kesin de bildigimiz yada su an piyasada bulunabilecek hangi modelin muadili o onemli. Aslında benim de bu başlığı acmamdaki asil amac bu.

Yani bana 'arkadasım bu traktor şu markanın şu modelinin birebir aynisidir yada muadilidir.' diyebilecek biri lazim. Ben baktım baktım Same Argon ' a benzettim ama degil. Benzerlikler var ama benzerlikten cok farklılıkları var. Mesela bunda direksiyonun sol altinda levye var, argon ' da yok. Olay bitti zaten. Üstelik göstergelerin de alakası yok. Biri Anya, biri Konya.

Ha bunu niye soruyorum, muadili varsa parca sorunu yok demek. Alınır, kullanılır. Ha muadili yoksa asıl sorun orda. O zaman yanına yaklaşılmaz. 20 liralık traktor icin taa İtalya ' dan parca beklemek akıl karı iş degil.

jrkeag3 link=topic=72674.msg844065#msg844065 date=1391979733' Alıntı:
yagmur traktoru arastırın bu carraro cıkıcaktır carrarolar guzel traktor

Yağmurun web sitesinin kendine hayrı yok. Daha 2012 ' nin hibe duyurusuna yapıyo :D

Daha da önemlisi yağmur ' un traktörleri Perkins motor kullanıyor. Daha bastan kaybetti.

Bu traktörün aynısı bizim köyde bi abide var sıfır 60 bin küsüre aldı performansından memnun.1 kere ayrıldı balata için galiba onun dışında bi arızası olmadı herhalde yakıtıda az diyor.hi-lo var onun dışında ne var hatırlamıyorum.

Emirdağlı link=topic=72674.msg844079#msg844079 date=1391980900' Alıntı:
Bu traktörün aynısı bizim köyde bi abide var sıfır 60 bin küsüre aldı performansından memnun.1 kere ayrıldı balata için galiba onun dışında bi arızası olmadı herhalde yakıtıda az diyor.hi-lo var onun dışında ne var hatırlamıyorum.

Ya Euro zaten patladı gitti. Bu saatten sonra ithal almak cok zor. En azından bu paralara alınan makina kullan-at makina olur.

Yoksa bakıyorum, ithal traktör, 75 hp, 20.000 saat ömürlü Alman deutz motor, 4x4, Carraro marka, hem de 20.000 liraya! kaçırılacak fırsat degil.

Carraro dediğin firma 175.000 liralık bahçe traktörü yapan bi marka.

Şu an bu traktörlerle aynı şartlarda deutzlar 40-50 arası gidiyo. Same ' ler de çok farklı degil. Deutz ' un 1975 modeline adam 15-17 çekiyor.

Tek sıkıntı muadilinin olmaması. Parça olduktan sonra arızasından korkmam. Ama parça bulunmuyor, aman arıza yapmasın diye diken üzerinde binmek de yıpratır insanı.

Yılmaz o motorlara parça, muadil bulunur.. zaten çok sene saat binilmiş.. en kötü iyi bi usta muadil uydurur.. her taraf İtalyan dolu..

Ama imkanın varsa atla Gebzeyi az geç Sakaryada 10-15 tane 2. el Zetor var.. 6441-7441 (62/72 bg ve 4x4, atma kabinli) temizi 30/33 tl civarı dediler.. fırsatın varsa almasan da bak derim..

Satanlarda o serinin ciddi bi parça stoğu da var üstelik..

http://www.trakkulup.net/traktor/2-el-zetorlar60-130-bgsakarya/

İş görürmü dersen buyur bi bak..

http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-217/60-bgmotora-bak-yaptigi-ise-bak/msg844108/?topicseen#new

6441 Amasyada var kabinsiz.. 23-24 ' e bırakıyo ama arka açılmış yoksa biz arkadaşa alacaktık.. tam karar veremedik..

Leasinglerde ne motorlar var bir bilseniz. Biz bunun 85 bg sine bakmıştık. Hi lo falan vardı. Rahmetli dedemle gitmiştik hep.. Bunun fiyatı uygun lakin bu motorlar uzun zamandır çalıştırılmayan motorlar ve dışarda duran motorlar en az 5000 tl de bakımına gider. Ha parça sorun olur mu zannetmiyom. Gidilip görülür motor tipine bakılır hangi cins motor kullanılıyor. Şanzumanı da hangi tip ise ona uygun parçalar bulunur. Parçadan yana bi sıkıntı olacağını zannetmem. Bu motorlar bir ara ülkeye geldi fakat tutulmadı. Antonio Carraro bunlar. Bir ara Yağmur traktörde bunları üretti. Kullanılacak bir traktör.

UÖZKAN.77 link=topic=72674.msg844098#msg844098 date=1391984075' Alıntı:
Yılmaz o motorlara parça, muadil bulunur.. zaten çok sene saat binilmiş.. en kötü iyi bi usta muadil uydurur.. her taraf İtalyan dolu..

Ama imkanın varsa atla Gebzeyi az geç Sakaryada 10-15 tane 2. el Zetor var.. 6441-7441 (62/72 bg ve 4x4, atma kabinli) temizi 30/33 tl civarı dediler.. fırsatın varsa almasan da bak derim..

Satanlarda o serinin ciddi bi parça stoğu da var üstelik..

http://www.trakkulup.net/traktor/2-el-zetorlar60-130-bgsakarya/

6441 Amasyada var kabinsiz.. 23-24 ' e bırakıyo ama arka açılmış yoksa biz arkadaşa alacaktık.. tam karar veremedik..

Umut abi inan Zetor, alınabilir motorlar listemde en üst sıralarda. Ama bizim işlerimiz (balya hariç) genelde ufak güç isteyen işler. O yüzden çok belli bir limitin üstünde para vermek istemiyorum traktöre. Çünkü çıkardığın malın fiyatı belli, kazanacağın para belli.

Sen daha iyi bilirsin. İş makinalarında fiyat arttıkça amortisman süresi de artıyor. Hatta bir süre sonra iş öyle bir yere geliyor ki, para kazanmak için değil, sırf o makinaya sahip olabilmek için çalışıyorsun. Çünkü sonu yok bunun. Her gün daha iyisi, her gün daha yenisi çıkıyor. Düşün, 1.000.000 liraya satılan traktör var. Bazen bir makina alacağım diye hayatından 4-5 seneyi veriyorsun ki bu çok ağır birşey.

İşin özü, sonucunda aynı parayı kazandıracaksa, pahalıyı değil, işimi görecek olanı seçmek bence mantıklı olan.

Hepsinden öte 'traktör sevdası' çok tehlikeli birşey.

Daha önce 4 kez sıfır traktör aldık. 1999 ' da MF 398 ' i aldığımız sırada Adapazarı depremi oldu. Ev fiyatları çakıldı. O zaman hesap ettim, 398 ' i verdiğimiz parayla 9 tane orta halli daire alabiliyorduk. Var şimdi hesap et zararı.

Kısaca senin için birşey diyemem, sektörün farklı ama çiftçiliğin şu anki şartlarıyla 70 hp bir traktör için 20 liradan fazlasını vermek bile beni endişelendiriyor.

Bu işte yarının ne olacağı belli değil çünkü.

Bu arada Gebze ' ye bu motor için gitme durumum olursa Zetorların adresini senden alırım.

doganbey1 link=topic=72674.msg844120#msg844120 date=1391986030' Alıntı:
Leasinglerde ne motorlar var bir bilseniz. Biz bunun 85 bg sine bakmıştık. Hi lo falan vardı. Rahmetli dedemle gitmiştik hep.. Bunun fiyatı uygun lakin bu motorlar uzun zamandır çalıştırılmayan motorlar ve dışarda duran motorlar en az 5000 tl de bakımına gider. Ha parça sorun olur mu zannetmiyom. Gidilip görülür motor tipine bakılır hangi cins motor kullanılıyor. Şanzumanı da hangi tip ise ona uygun parçalar bulunur. Parçadan yana bi sıkıntı olacağını zannetmem. Bu motorlar bir ara ülkeye geldi fakat tutulmadı. Antonio Carraro bunlar. Bir ara Yağmur traktörde bunları üretti. Kullanılacak bir traktör.
aynen abı tutulmadı ama kalıtesı cok ıyı motor bence al derım yakıtı azdır bunun