deutz agrolux 320 artı ve eksi yönleri nedir???

Ynt: deutz agrolux 320 artı ve eksi yönleri nedir???

regülatör denen bir anaünite yani dağıtıcı var ve her silindir başına birde pompa yani 3 silindire 3 pompa..
bu sistem sayesinde her pistona gerektiği kadar yakıt basılır..ve geri kalanı aynı geri dönüş yani tahliyeden döner depoya..
sonuç olarak güç,performans ve yakıt tasarrufu sağlanır..
ben 75 ' in yakıtından çok memnunum şuan...
kabin olayıda çözülürse başka markaları tercih etmem ama kabinleri düzelmezlerse ne kadar kötü olursa olsun yerli üretime destek için tümo veya bi erkunt alırım..

kullanıcı olarak sizin fikirleriniz önemli bence... kuyruk milinde yakıtı nasıl sizce ayçiçegi patozunda kullanmak için düşünüyoruz..erkuntta düşünmüştük sizce yakıt olarak ikisini kıyaslarsak nasıl olur 80.3 lüks düşünmüştük.fiyatları da bulamadım nette deutz 320 nin bilginiz varmı fiyatlar hakkında
[/QUOTE]

barış pala link=topic=72690.msg846740#msg846740 date=1392391056' Alıntı:
kullanıcı olarak sizin fikirleriniz önemli bence... kuyruk milinde yakıtı nasıl sizce ayçiçegi patozunda kullanmak için düşünüyoruz..erkuntta düşünmüştük sizce yakıt olarak ikisini kıyaslarsak nasıl olur 80.3 lüks düşünmüştük.fiyatları da bulamadım nette deutz 320 nin bilginiz varmı fiyatlar hakkında
erkuntla konforda başedemez ama yakıtta muadil hp ' lerde hiçbir traktörle mukayese edemem çünkü çok cimri..
Yakıt sorun olmuyor diğerlerini kullaninca bunu daha iyi anladım.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=72690.msg846748#msg846748 date=1392392317' Alıntı:
erkuntla konforda başedemez ama yakıtta muadil hp ' lerde hiçbir traktörle mukayese edemem çünkü çok cimri..
Yakıt sorun olmuyor diğerlerini kullaninca bunu daha iyi anladım.

80.3 lüks serisiyle yakıtta cok fark olurmu yani..320 nin deneme sürüşü için kullandım en itici gelen sanki motor kabin içinde çalışıyordu..gönlüm 80.3 lüksten yana ama yakıtı beni biraz düşündürmüyor degil kararsız kalıyorum işte..

320 agrolux 72 hp 3 silindir 5 ileri 15+15 vites baya seri hızlı bi makina fakat kabinleri çok dar on teker ile arka teker arası kısa hoplama yapıyo yakıt olarak güzel çekiş güzel 4*4 ü bagımsız olması çok güzel saglamlık iyi ikinci el tutumu biraz az bence ama uzun omurlu kullanılmayı dusunulurse ikinci el sıfır gibi temiz bişey düşürüp alınabilir motorları çok saglam omurluk kullanılır :)

benim bi tanıdığım erkunt 80 3 silindir ile takas yapmıştı. ilaç gübre işlerinde kullanıyodu viteslerinden şikayetçi, vites aralıkları çok fazla diyodu.
erkuntun vitesleri çok iyiydi diyodu bu o kadar iyi değil diye yakınıyodu

320 deutuzun arkasına 4/12 no Pulluğu bağlayın o az yakıtta o güzel sürümü yapan bi makina daha yok diyorum..
Dediğim dedik..
O kabinleri bi değişse. Orjinal kabin atsalar motor seside biter her türlü dertte...
Ve ben başka bir traktör almam ..
Ama kabinler aynı devam ederse bakarız. . :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=72690.msg846782#msg846782 date=1392397591' Alıntı:
320 deutuzun arkasına 4/12 no Pulluğu bağlayın o az yakıtta o güzel sürümü yapan bi makina daha yok diyorum..
Dediğim dedik..
O kabinleri bi değişse. Orjinal kabin atsalar motor seside biter her türlü dertte...
aynen katılıyorum deutzun yerli modellerinde kabini düzeltsinler şuanki deutz kullanıcıları başka traktör lazım olduğunda deutzdan şaşmazlar

• Beğen
Tepkiler: SeZaR29

barış pala link=topic=72690.msg847162#msg847162 date=1392456136' Alıntı:
erkunt la fiyatları aynı nerdeyse çelişkide kaldım şimdi ikisi arasında birde erkunt yeni kaportaya geçmiş sanırım o da bi başka olmuş gel beni al diyor hınzır ok-*-s ok-*-s
bakın cok iddalı konuşmuyorum ama dekara 1 lt fark sizin için onemli değilse kabini ferah bi markaya tabiki yönelebilirsiniz.

barış pala link=topic=72690.msg847552#msg847552 date=1392495155' Alıntı:
1 lt az bir fark degil özellikle mazot bu kadar pahalı iken..ama sizin söylediginize göre dönüme 2 litre fark eder..peki sizin deutz ne yakıyor dönümde(2000)m2 de ???
yalan yok ben erkunt alıyordum en başya 80 lik..tam o esnalarda dyımlara yardıma gitmiştim horasan ilçesine orada deutz aşırı çoktu ve dayılardada 50-60-70 lik( o zaman 55-65-75 değildi ) almışlardı üç çeşit yani ben o gün 60 lığı sürmüştüm pulluk çekişine inanamadım ...birsonraki gün 70 liği denedim oda harikaydı aynı işte 60 lığından biraz fazla yaktı ama daha seriydi haliyle..kabinleri dağcılar kabin yapmış pek hoşlanmamıştım..ama yakıtın erkunt70-80 liklerine göre çok az olduğunu orada komşu akrabalarımızdan öğrendim.
erzurum merkeze döndüğümde erkunttan haliyle vazgeçmek zorunda kaldım ve deutzu aldım..
pişman değilimyakıt ve çekişine inanamıyorum af yok...
UÖZKAN.77 link=topic=72690.msg847558#msg847558 date=1392495502' Alıntı:
Yusuf.. evet kabin yerli ama çok dar değil o kadar..
umut dar değil ama çok ses alıyor diğer kabinleri gördümmü gına geliyor sanki:)

Cevap: Ynt: deutz agrolux 320 artı ve eksi yönleri nedir???

Dediğim dedik..
315 al Yusuf