deneme buğday tarlalarından kareler

Ynt: deneme buğday tarlalarından kareler

Kolay gelsin Umut hocam , son fotolarda sağ ve sol taraf arasında büyük fark var , her iki tarafa farklı uygulamalar yapmış gibi duruyor.
Böyle bir fark varsa açıklar mısın? Neler uyguladın? Hangi işçilikleri yaptın tarlaya? Hangi firmaların ürünlerini kullanıp , bunları nasıl ve hangi dozlarda uyguladın?

jura link=topic=72709.msg844571#msg844571 date=1392059405' Alıntı:
Tohum cinsi aynımı ? Çok fark var arasında
evet aynı.son kısımlarında karışık esperia tekirdağ
FEHİM link=topic=72709.msg844576#msg844576 date=1392059742' Alıntı:
umutmalkoc

genesi buğday eken varmı oralarda varsa resim çekip forma atarmısın?
genesi eken abiler var bir ara çekerim güzel duruyor genesilerde
tümosan 8095 link=topic=72709.msg844579#msg844579 date=1392059933' Alıntı:
maşallah ilk fotodaki buğdaylar cıkış ve renk olarak cok güzel.
diğer buğdaya uyğulanan işçilik ve gübrelemede nsl bir sistem uyguladınızda bu derce fark var acaba ,umut bey.
ilk buğdayda tarla otluydu ince ince sürüp ektik.diğer yerlerde tarlanın yarısına organik gübre denemesi yaptık sonuç olarak gayet başarılı duruyor
samet19 link=topic=72709.msg844581#msg844581 date=1392059975' Alıntı:
deneme derken tohumumu deniyosusuz bu büyük tarlada
deneme derken tohum değil gübreleri
ufukk link=topic=72709.msg844591#msg844591 date=1392061316' Alıntı:
Kolay gelsin Umut hocam , son fotolarda sağ ve sol taraf arasında büyük fark var , her iki tarafa farklı uygulamalar yapmış gibi duruyor.
Böyle bir fark varsa açıklar mısın? Neler uyguladın? Hangi işçilikleri yaptın tarlaya? Hangi firmaların ürünlerini kullanıp , bunları nasıl ve hangi dozlarda uyguladın?
saol Ufuk abi.2 taraftaki fark organik gübre farkı.ithal bir organik gübre ismi neydi astordonix yada ona benzer bişey olmalı maliyeti dönüme 6TL civarı ama sonuç güzel :)

umutmalkoc link=topic=72709.msg844601#msg844601 date=1392062335' Alıntı:
evet aynı.son kısımlarında karışık esperia tekirdağgenesi eken abiler var bir ara çekerim güzel duruyor genesilerdeilk buğdayda tarla otluydu ince ince sürüp ektik.diğer yerlerde tarlanın yarısına organik gübre denemesi yaptık sonuç olarak gayet başarılı duruyordeneme derken tohum değil gübrelerisaol Ufuk abi.2 taraftaki fark organik gübre farkı.ithal bir organik gübre ismi neydi astordonix yada ona benzer bişey olmalı maliyeti dönüme 6TL civarı ama sonuç güzel :)

Seneye bende denemeyi düşünüyorum , bunu duymuştum bende astordonix i , lakin bulamadım buğday ekim sezonunda , bilsem bu kadar fark olacağını bulmak için daha fazla çaba sarf ederdim.
Ayçiçeklerinde kullanılıyor mu? sen nereden almıştın? kim getiriyor bunu? hangi ülkenin malı acaba?

umut hocam buğdayların maşallahı var ama özellikle son fotoğraftakiler bariz şekilde farklı. bu şekilde bir fark olması kullanılan o Astordinix isimli gübre kaynaklıysa harika bir sonuç. ben de en kısa sürede bulup denemeyelim bu gübreyi.

ufukk link=topic=72709.msg844609#msg844609 date=1392062745' Alıntı:
Seneye bende denemeyi düşünüyorum , bunu duymuştum bende astordonix i , lakin bulamadım buğday ekim sezonunda , bilsem bu kadar fark olacağını bulmak için daha fazla çaba sarf ederdim.
Ayçiçeklerinde kullanılıyor mu? sen nereden almıştın? kim getiriyor bunu? hangi ülkenin malı acaba?

ufuk abi ben daha önce bu gübreyle ilgili çok olumlu şeyler duymuştum, umut hoca nın tarlalarını canlı görmüş olduk. demek ki dedikleri kadar varmış. sanırım bulgar menşeeli.

hocam ben bu gübre olayına fena halda kafayı takmış durumdayım sitelerde çok inceliyorum humagro ,usagro,varlık gübre bunları en son incelediklerim sizin kullandığınız gübre ne tür bir gübre katı granül mü sıvı mı uygulama taban ve üst kaç defa yapılıyor sizin kullandığınız bu gübre

ertac sahin link=topic=72709.msg844621#msg844621 date=1392063428' Alıntı:
google bulamıyor bu astordonıx ı :S
Ertaç braderim,
Tam emin değilim ama bunu dost sohbetlerinde yerel çalışan bir bayi getirmiş bizim oralarda Bulgaristan dan , ama artık nedense ithalat izni vs den midir bilemiyorum , bulgaca adı ile sürmemiş piyasaya böyle bir isim bulmuş ta vermiş diye duydum , çok kısa sürede tükenmiş ürünler bulamadık biz , yerel bir marka olduğu için sanırım internette bulamayız. hatta sneye getirirse ismi bile yine farklı olabilir.

GÜRKAN link=topic=72709.msg844617#msg844617 date=1392063223' Alıntı:
ufuk abi ben daha önce bu gübreyle ilgili çok olumlu şeyler duymuştum, umut hoca nın tarlalarını canlı görmüş olduk. demek ki dedikleri kadar varmış. sanırım bulgar menşeeli.
evet bulgar menşeeli bir gübre.yerel bayiden aldım bizim burada bayağı övdü o zaman.dedim bi deneyelim bakalım o kadar övdü
alipasalierkan link=topic=72709.msg844627#msg844627 date=1392063580' Alıntı:
Güzel paylaşım Umut abi. Bereketli olsun. Gübre çok fark atmış....;)
saol Erkan evet gerçekten çok fark etti
uzay kasa link=topic=72709.msg844625#msg844625 date=1392063548' Alıntı:
Bereketli olsun.Gerçekten albenili duruyor.
çok saol
ertac sahin link=topic=72709.msg844621#msg844621 date=1392063428' Alıntı:
google bulamıyor bu astordonıx ı :S
yazılışı yanlışta söylemiş olabilirim kutu duruyor olmalı bakarım bi ara
umut71 link=topic=72709.msg844623#msg844623 date=1392063516' Alıntı:
hocam ben bu gübre olayına fena halda kafayı takmış durumdayım sitelerde çok inceliyorum humagro ,usagro,varlık gübre bunları en son incelediklerim sizin kullandığınız gübre ne tür bir gübre katı granül mü sıvı mı uygulama taban ve üst kaç defa yapılıyor sizin kullandığınız bu gübre
evet piyasada çok çeşitli gübreler var bizimde kafamız aslında çok karışıyor.bizim kullandığımız sıvı halde 20litrelik bidonlardaydı

Maşallah süper çimlenmiş.umut hoca şu gübrenin adı tam olarak neydi.ertaçın dediği gibi google bulamadı.yandex zatenhiç oralı bile olmuyor ;D
ayrıca iki tarla arasındaki işçilik farkı nedir. ??*-s

umutmalkoc link=topic=72709.msg844633#msg844633 date=1392063969' Alıntı:
evet bulgar menşeeli bir gübre.yerel bayiden aldım bizim burada bayağı övdü o zaman.dedim bi deneyelim bakalım o kadar övdüsaol Erkan evet gerçekten çok fark ettiçok saolyazılışı yanlışta söylemiş olabilirim kutu duruyor olmalı bakarım bi araevet piyasada çok çeşitli gübreler var bizimde kafamız aslında çok karışıyor.bizim kullandığımız sıvı halde 20litrelik bidonlardaydı
hacam dönüme kaç cc uyguladınız üst uygulaması da varmı bugübrenin

gokhanozkan link=topic=72709.msg844638#msg844638 date=1392064245' Alıntı:
Maşallah süper çimlenmiş.umut hoca şu gübrenin adı tam olarak neydi.ertaçın dediği gibi google bulamadı.yandex zatenhiç oralı bile olmuyor ;D
ayrıca iki tarla arasındaki işçilik farkı nedir. ??*-s
ilacın ismi tam olarak öğrenince yazarım.işçilik farkı birini ızgara ile hazırladık diğerini sağ tarafı aysanla.ızgara yeri fazla çiğnemiş gibi traktör izi bile belli olmadı üre atarken