Kiraz'da Kış

Yarı yıl tatilinin bir kısmını memlekette yani Kiraz ' da geçirdim. Kiraz ' da ılık bir hava vardı. Son resimde görüldüğü gibi Bozdağ ' da kar olmasa kimse kış olduğuna inanmaz. Patates ekimi başlamış, bazıları açık bazıları naylon örtü altına ekim yapıyor. 1 ve 2. resimde elektrikli çitle yayılan inekler görülüyor. Bizim zeytinlikten fotoğrafta var. Çalışmaktan fotoğraf çekmeye fırsat bulamadım. Saman pazarında 15 ' e yakın kamyon vardı. Aldığınız miktara göre fiyatlar tonu 360 ile 380 lira arsında değişiyor.

Ynt: Kiraz'da Kış

Arkadaşlar yanlış resimlerde atmışım, 2. resimde benim traktör, 3. resimde tirtikale tarlası yatmaya başlamış, 4. resim köpeğimiz Orçun, 5. resim ir buğday tarlası güzel buğday vardı 6. resim bizim zeytinlik 300 ' e yakın ağaç var 2007 yılında diktik, bu sene 55 kg yağ oldu. Bakımını biraz aksattık yoksa daha fazla olabilirdi. 7. resimde benim zeytinlikten Kiraz ovasının görünümü. Görünen beyazlıkların hepsi birer açık besi damı. Süt sığırcılığı çok yaygın. En arkada Beydağ Barajı görünüyor. 8. Resimde Baharın habercisi lale. 9. resimde başı karlı Bozdağ. Buğday tarlalarının bitiminde bir veterinerin çiftliği var. Büyük ve modern yapılmış bir çiftlik.