Satılık/2. El Hafriyat Römorku

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt
Ynt: Satılık/2. El Hafriyat Römorku

Lastik belki ister.. dişleri vardı ama dura dura hamuru bozulmuş olabilir..

4 sağlam lastik tak.. 10 ton at.. darası yanlış olmasın ama 2300 kg! normal 4 teker tarım römorkları 1-1,3 ton..

Zaten tandem olduğundan motorun arka tekerlerde yükü epey alacak..

Hidromek sığsa biz alacaktık..

Sayın ; ABDULLAH KUS Gönderen; Hasan SALMANLI
Tel : 536 436 01 06 Tel : 262-361 60 82
Faks : Faks : 262-361 62 96
E-posta : abdullah.kus@finansbank.com.tr E-posta : hasan@palazoglu.com
Sirketimizden istemis oldugunuz fiyat teklifi asagıdaki gibidir. Bilgilerinize sunar, çalısmalarınızda
basarılar dileriz.
6 TON TIR TP (ÇFT ÇEKER) GERYE DEVRMEL RÖMORK
Boy : 4.000 mm
En : 2.200 mm
Kapak Yüksekligi : 600 mm (Avrupa Kapak Kullanılacak)
lave Yüksekligi : 350 mm
Lastik : 400/60-15.5
Fren : Hidrolik
Diger Özellikler
• Hidrolik Kriko Kullanılacak
• kinci lave Olarak 600 mm Delikli Sac Kullanılacak
• Arka kapak Yana ve Üsten Açılır, lavelerde Yana Açılır Olacak
1 Adet Fiyatı : 16.000,00 TL KDV DahilNot : Teklifimizi Onaylıyorsanız Teyit Ediniz
Teyit Edilmeyen Teklifler Siparise Alınmayacaktır.
Teslim Yeri :zmit Fabrikamız
Ödeme Sekli : Pesin Ödeme
Firmamıza göstermis oldugunuz ilgiden dolayı tesekk

Abdullah tır tipinde 8 tondan aşağısı makul değil.. 6 tonu tek dingille taşımak mümkün.. hatta Gürşah 1 dingille 8 tonu görüyo telli kamyon lastiğiyle..

Burda tır tipi 5 tonluk yaptırdık çok garip, biraz da mantıksız oldu :)

Palazın fiyata gelinçe hiç şaşırmadım ÇOK fazla.. :) o kadar para verdiklten sonra özel yaptırırım veya Gürşah ' a yaptırırım.. adamın her römorku zaten özel yapım gibi :)

İlk ilandaki römorku millet pek beğenmedi ama yakından gördüm inceledim.. İbrahim Örs yapısı bu firma vaktiyle üretiminin %90 ' ını askeriyeye, karayollarına yapıyodu.. çoğu yokken o vardı..

O römork Sıfır olsa 20 tl ' ye yakın isterler zaten..

Slmlar... Yeni gördüm konuyu... Umut abi ilgin için çok teşekkür ederim bu arada.. İlk ilandaki romorka bir bakıcam nasipse konuştuğmz gibi.... Tınazdan jant siparişi verdim 110 tl .. Bişey daha fehim abi alırım 5 tonluk romork arkama bakmam demiş ama ne zaman arkama baksam romork olmuyor benimde :Dgeçen oku kırdım romork yola saplandı dün jant gitti bils-*-yani abi standart tarım romorkları bize gelmez ki onlarda 5 6 binden aşağı değil tandemlerde palazoğlu tınaz 14 20 arası 3mm saç oda..ama umut abi benim aklım yine o mavilerde kaldı .. Gidip bakıcam inşallah aynı adamda dimi bunlar...

Aynı adamlar aynı yer.. Yeniçağa gölünün ora.. Otobanda Yeniçağa yazısı yada gölü gördümü çık :)

Sorun şu..

ÇOK güzel hafriyat römorkları var ama 2. el AS 950 parasına.. değer mi, değmez mi..

Normal/vasat römorkların kralı gelse hafriyata, taşa toprağa dayanmaz.. Osman bizzat yaşıyo.. :) bizde zaten içindeyiz.. 3 motora yerine 1 sağlam motor 1 sağlam römork olsa aynı işi görüyo..

Çare.. kamyon/tır römorkları veya bu karayolları için üretilmiş römorklardan kovalamak.. hem sağlamı hem ucuzu bulmak..

Bu arada hem Osman hem Abdullah/BOZKURT07 römork bakıyo.. ANLAŞIP birlikte pazarlık etsenizya forumun bi güzelliği daha olur :)

agusta80

genede aynı fikirdeyim. ben kendim için yazabilirim. şöyleki 2003 yıllarında 40-50 dölüm civarında pancar ekerdim. yardımlaştığım arkadaştada o kadar civarında pancar ekerdi .elimdeki römorktan sadece pancar olarak 300-400 ton pancar yüklenir. birkeresinde çok iyi hatırlıyorum. içindeki net pancar 11800 kg geldi. yinede herkesin fikrine saygılıyım.

Fehim abi.. haklısın ama..

10 ton zarar vermez 5 ton zarar veriyo niye mi.. hafriyat/inşaatta koca kepçe kovası 2-3 hatta 5 ton alıyo.. operatör hızla yüksekten boşalttımı yandın :) ne kadar dikkat edilse de olmuyo.. içinden taş da çıkar kayada..

Biz Hidromekle yeri geliyo 2-3 motora temel hafriyatı yüklüyoz.. römorklar zarar görmesin diye dikkatli yavaş da çalışsan gene tam olmuyo..

Hele paletlileri düşünemiyom.. adam gıcıklığına istese römorku 10 sene kocaltır :)

Tarımda tatlı tatlı ayarlı çalışılıyo..

Hafriyat sahaları da çakur-çukur, ayarsız dengesiz..

Ucuz olsada 1 normal römork 1 hafriyat tipi/havuz kasa alabilsek.. havuz kasalar hayvan gübresi taşımaya da birebir..

ÖZKAN
Benim için şöyle pahalı dedim. katlı lastiklerin tanesi ortalama 500 tl olsa 4 tane 2000 tl civarı .+ ilaveleri kısa duruyor ek ilave + masraf , piston ne durumdadır bilinmez elden geçirmek lazım , traktöre bağlantı yerlerini elden geçirmek lazım da lazım hep para hep para demek.

Normal römorkun hafriyatta en zarar gören yeri altıdır. alt saçı misal 4mm likse farkını verip daha dayanıklı 6 veya 8 mm lik saçtan isteyebilirsin. hafriyat alanları bozuktu bizim arazilerimiz çok mu düzgün? sanki hatta ve hatta şehrin altında tahliye yolu var mıcırlı etrafında bazı şantiyeler var toz olmasın diye ara ara bildiğiniz yüksek kasislerden yapmışlar.bende yüklü arabayla geçmeyi bırak boş arabayla bile geçerken bir taraflarını kırabilirsin. En azından yeni ekipman eskilerin dediği gibi <kız oğlan kız> misali demek istedim.
havuz kasa da gönlünce olur inşallah.

Sen de haklısın abi..

O römorkun kapak derinliği 80 cm aslında yeterli gibi.. ama bakmadan denemeden alınmaz tabi... zaten satanlar römorkcu, 2. el tüccarı, kamyon/trayler römorku da var ellerinde.. iyice toplatıp deneyip sonra alınabilir..

Makas, taban saçı, taban altı desteklerin sıklığı ve lastikler çok önemli hafriyatta.. tabi damperde..