domuz erken iş başı yapmış

bu gün bugdayları gezdim bugdayın içinden 30 kadar sürü günlük geçiyomuş giderken arada bir ekinleri de sürüyormuş bugdaylar sapa kalkmış durumda bu şekilde başak döneminde içinden geçsin ortalama 8-10 dönüm yer gider varın siz düşünün nasıl bi durum

Ynt: domuz erken iş başı yapmış

TT 55 link=topic=72748.msg845275#msg845275 date=1392150750' Alıntı:
tritikale ve bedostayı çok severler. kılçıksız türleri yani.senin buğdayın cinsi neydi.

naftalin gibi sert kokuları sevmezler.
adana 99 ve panda kılçıklı bugday bunlar yanlız başak çıkarmadı daha bugday diz boyunda sürüyo bugdayı tepeleyerek de çok hasar veriyo 30 kadar gurup geziniyo bir gece operasyonu yapacam en sevmedigi şey kupay köpegide bi domuzcu kopay elimize geçmedi

domuzlar bir tarlayı sürüyorlarsa geçen yıl oradan beslendikleri bir ürün vardır.mesela ben tane mısır ektiğim tarlada domuzlar zarar etti. bir yıl sonra arpa ektim.yine tarlayı talan ettiler. o tarlayı unutmuyorlar.bağzen de toprak altında kalan bitki artıklarının kokusuna tekrar gelirler.

diğer sevdikleri şey de toprak altındaki solucanlar.hayvan gübresi atılan tarlalarda buna dahil.

TT 55 link=topic=72748.msg845363#msg845363 date=1392156678' Alıntı:
domuzlar bir tarlayı sürüyorlarsa geçen yıl oradan beslendikleri bir ürün vardır.mesela ben tane mısır ektiğim tarlada domuzlar zarar etti. bir yıl sonra arpa ektim.yine tarlayı talan ettiler. o tarlayı unutmuyorlar.bağzen de toprak altında kalan bitki artıklarının kokusuna tekrar gelirler.

diğer sevdikleri şey de toprak altındaki solucanlar.hayvan gübresi atılan tarlalarda buna dahil.
geçen yıl yulaf ekiliydi
şimdilik ona bi çare buldum o günden beri geçmiyolar günlük kontrol ediyom

GENÇ EYMIRLİ link=topic=72748.msg845305#msg845305 date=1392152738' Alıntı:
tüple çalışan domuz savar lar var onları denersen 15-20gün ıdare eder sonra alışıyorlar
ona çok çabuk alışıyorlar uzaktan da duyarak geldigi için yadırgamıyor birde avlanırken yanında defalarca tüfek atmamıza ragmen yatagından kalkmıyor :D