td65d ile tarla gezintisi

Ynt: td65d ile tarla gezintisi

Tokmakcı link=topic=72761.msg846771#msg846771 date=1392395112' Alıntı:
açılın açılın haşhaş konusu olurda ben olmazmıyım :)
kaç dekar ekim yapıldı sizin orada sizin ne kadar var durum genel olarak böylemi
kardeş ben 55 degar haşhaş ektim 35 degar olan siyah haşhaş ı don soguk goturdu beyaz haşhaş ın durumuda ortada oda yarım çıktı 20 degar beyaz haşhaş ta koyumuzde millet 2 kez ektiler bazıları bazılarıda ekmedi çogu bozuyor çerezlik çekirdek ekecekler siyah haşhaş 7 lira falan varmış sanırım beyaz haşhaş ta 8 liramış diye duydum bu gidişle haşhaşlar deli para edecek çiftçinin yüzünü baya güldürecek olanların ha birde stokcuların yüzü gülecek çiftçiden çok :)

Ynt: td65d ile tarla gezintisi

cazgin0020 link=topic=72761.msg846773#msg846773 date=1392395344' Alıntı:
kardeş ben 55 degar haşhaş ektim 35 degar olan siyah haşhaş ı don soguk goturdu beyaz haşhaş ın durumuda ortada oda yarım çıktı 20 degar beyaz haşhaş ta koyumuzde millet 2 kez ektiler bazıları bazılarıda ekmedi çogu bozuyor çerezlik çekirdek ekecekler siyah haşhaş 7 lira falan varmış sanırım beyaz haşhaş ta 8 liramış diye duydum bu gidişle haşhaşlar deli para edecek çiftçinin yüzünü baya güldürecek olanların ha birde stokcuların yüzü gülecek çiftçiden çok :)
genel olarak türkiyede durum böyle olursa elinde haşhaş olanların yüzü gülecek o kesin satıcıları ki başka zaten :)