erkunt elktronik buçuk yardım

Slm KIYMETli kardeşlerim KUDRETli arkadaşlarım HAŞMETli abilerim, bildiğin üzere kudret kullanıcısıyız bir sorum olacak ya ben acemilik çekiyorum ayağım alışmadı yada bizim kudretin buçuğu ayarlı deil ayar yokturda tam anlayamadım gelelim konuyo misal veriyorum 20ton yükle rampaya sardık vites 4tavşanda rampada motor kesilmeye başladı devir düşüyor bucuğun düğmeye bastık vites oldu 4 motor rahatladı ama rampa dikleşiyor motor yine kesiliyor debriyaja basıp vitesi 3e alasam cok düşük olur motor yığılır ama 4 de gittigim icin 4den 3tavsan yapmam gerekiyor amaben bunu denedim 3tavasan yapmam icinde debriyaja bastım vitesi 3e alırken düğmeye de bastım ama motor 3e gecti tavsana gecmedi 3de giderken yeniden bastım tavsana gecti yani debriyaja basarken düğmeye basıyorum olmuyor bende 4den 3e aldım ayağım debriyajda basılı iken dügmeye bastım tavsana gecti ama o zaman esnasında malum rampa çıkıyorum motorun hızı düştü bu seferde 3 tavşan ile iyice kesildi motor neyse motoru topladım 1,2,3 dedim vitesi tekrardan bastım düğmeye 3 tavşan oldu 4e alcam motoru debriyaja bastım düğmeye bastım vitesi 4e aldım yine aynı oldu tavsandan düsmedi vites oldu 4tavşan. Yani demek istediğim o aradaki boşluğu ya ben ayarlıyamıyorum yada bunun bi pratik yolu var benim bilmediğim anlamadım gitti ilgili kisiler yada tecrübeli kisiler bi yardımcı olabilirse vok sevinirim. İyi seyirler

Ynt: erkunt elktronik buçuk yardım

Ben dediğin gibi değişiyorum. 4 ten 3,5 a atarken debriyajdayken ayağim buçuğa geçiyor aynı anda 3 e attım8 oluyor 3 buçuk. Yani sendeki bu sorun bende yok bir fabrika yetkilisi biriyle görüşün bence servisin de çok anlayacağını sanmam hiç değilse onlar servisi yönlendirir

Benim kudret te 4 ten 3,5 debriyaj a basiliyken geciuo sorun yok yani yada 3.5 ten 4 e vitesi atarken bucuga bas l ye gecer ve vites 4 olur debriyaj yapinca bucuk dugmesi calisiyor bu l yada h fark etmiyo

koparanlı 80.4 servet link=topic=72767.msg845578#msg845578 date=1392215271' Alıntı:
Bilenler açıklasın :) Bende biraz kafayı karıştırıyım peki bu dyna şanzımanda misal 3a da boguldu vites düşürdük 2d yemi düşüyor yoksa 2a ya mı ?
Erkunt mu sandin sen Mf yi :)

Erkuntun olayına gelirsek buçuk falan uğraşmadan rampada 4 den 3 e direk geçiş çok fark eder mı ki nihayetinde arkada bi dünya yük var ve illaki 2 ye de düşecek. Ama hiç debriyaja basmadan 3,5 a düşse çok guzel olur

• Beğen
Tepkiler: şerefli1

ertac sahin link=topic=72767.msg845577#msg845577 date=1392214888' Alıntı:
hadı bunuda acıklayın :D merak edıyorum cevapları
8 ileri 1 geri ve hava tahrikli buçuklu( 16 ileri 2 geri) ZF şanzuman çok kullandım. Onlarda buçuğu çevirsen bile debriyaja basmadığın sürece vites düşmüyordu. Yani buçuk senin debriyaja basmana bağlıydı.
Tahir in soruyu anladım, cevabı erkunt kullanıcılarında saklı .:D

Bayılır abi nie bayılmasın :) Dedigin gibi olmuyo abi 4 den direk 3 e düştügünde traktor birden yıgılıyor :) Nail abide anlatmış bizim kamyondada öyle tırnak var indirip kaldırdgnda debriyaja basmassan geçmiyo ama erkuntlar elektronhk buçuk nasıldır bilmem :)

buçukla dügmenin bagının zayıflıgında gizli aslında olay
kısaca traktörde buçuk var fakat dügme tek viteslik
başka bir vitese debrijaya basmadan geçmedigine göre buçuk yani dügmede tek viteslik olmuş oluyor ve haliyle yüksek vitesden düşük bitese alırken yarım vites haricinde buçuklu dügmenin bir anlamı olmamış oluyor debriyaja basıncada diger trakörlerde oldugu gibi haliyle motor kesiliyor ve birhayli vites düşmek gerekiyor
tabi dah iyi bilen arkadaşalr daha iy iaçıklarla ben kişisel yorumumu yaptım

Bunu bende denedim hiç sorun olmamıştı haşmette. düz 4 ten 3 tavşana debriyaja basıp aynı anda düğmeye bastım sıkıntı olmadı. Servise sormak lazım o ne diyecek ??

Ben de bu tek düğme mevzusunu merak ediyorum,neden tek düğme var acaba her markada tavşan kaplumbağa için ayrı düğmeler oluyor :S düğmeye mi takıldın demeyin bence sorularınızın cevabı bu ayrıntıda ;)