3 aylık kuraklık analizi

Ynt: 3 aylık kuraklık analizi

Kırıkkale tarafında kalıyoruz,bakarsak şiddetli kurak diyor.Tohumlar ancak çıkıyor aşırı bir fire yok gibi,ondan dolayı kuraklıktan çok fazla zarar görmedik gibi şimdilik.Ama bahar ayları da bu şekilde devam ederse asıl o zaman durum çok vahim olur.

Çağrı link=topic=72871.msg847340#msg847340 date=1392483474' Alıntı:
Kırıkkale tarafında kalıyoruz,bakarsak şiddetli kurak diyor.Tohumlar ancak çıkıyor aşırı bir fire yok gibi,ondan dolayı kuraklıktan çok fazla zarar görmedik gibi şimdilik.Ama bahar ayları da bu şekilde devam ederse asıl o zaman durum çok vahim olur.
hububat ta pek sorun olmaya bılır ama sulu tarımda sıkıntı burda sulama kanallar kesilebilir kuyu suları cok derine iner :S

kobra47 link=topic=72871.msg847344#msg847344 date=1392483741' Alıntı:
Inşallah bütün ümete yağar, ama ben bu bilgilere inanmıyorum
neden? ben bölgemde kuragı görüyorum. burda sadece 1 gün kar yagışı oldu 1 haftada yagmur. dıger gunler 13 .15 derece barajlara suda gelmiyor kar yagmadıgı için.

kuraklık var enazından birçok yerde var heryerde olmasada
bugün gökgürültülü saganak yagmur gösteriyordu meteoroloji
ama hani günlük güneşlikti bugün biraz rüzgar vardı sadece

topraktaki nem ve 10-15gün önce sepeleyen çisenti şeklindeki yagmur sayesinde bugdaylar fireli olsada çıktı fakat bu şekilde hiçbir üründe randıman ve verim beklenemez

dün akşam 2 saat güzel yagmur yagdı şükürler olsun ama ortalık bahar havası bugdaylrr diz boyu şimdilik, ay çiçegi ekimi başladı civarda baya bi ekim oldu ben ayın 20 si gibi başlicam kısmetse

By_eSeS link=topic=72871.msg847345#msg847345 date=1392483812' Alıntı:
hububat ta pek sorun olmaya bılır ama sulu tarımda sıkıntı burda sulama kanallar kesilebilir kuyu suları cok derine iner :S
olmaz olur mu sizin yine sulama şansınız var,kuruya yağmasa hiç olmaz,suluca belki verim biraz düşer.Yeraltı suyu değil de yüzey suyuysa dediğin doğru sıkıntılı.

Çağrı link=topic=72871.msg847394#msg847394 date=1392487178' Alıntı:
olmaz olur mu sizin yine sulama şansınız var,kuruya yağmasa hiç olmaz,suluca belki verim biraz düşer.Yeraltı suyu değil de yüzey suyuysa dediğin doğru sıkıntılı.
demek istedigim hububat kısa süreli yagışlarda yetişir nısan yagmurları yagarsa sıkıntı olmaz hububat için. ama barajlar için kar veya uzun surelı sagnaklar gerekir. şeker pancarı içinde devamlı su ihtiyacın olur. baraj dolmazsa derelerden su gelmezse er altı suyuda derine iner. mazot olmuş 4,80 yak babam yak

gezegen link=topic=72871.msg847376#msg847376 date=1392486445' Alıntı:
dün akşam 2 saat güzel yagmur yagdı şükürler olsun ama ortalık bahar havası bugdaylrr diz boyu şimdilik, ay çiçegi ekimi başladı civarda baya bi ekim oldu ben ayın 20 si gibi başlicam kısmetse

bereketli olsun, ayçiçek hangi çeşitleri ekiyorsunuz? kuru tarım mı?