yardımcı olurmusunuz

meslek lisesinde hazırlık okuyorum bu sene sonunda bölüm seçicem. ama metal ve elektrik arasında gidip geliyorum yardımcı olursanız bir bölüme karar verebilirim yorumlarınızı bekliyorum

Ynt: yardımcı olurmusunuz

Eğer ileride iyi bi para kazanmak istiyorsan elektrik elektronik derim ve arkadaşında dediği gibi 11. sınıfta elektronik dalını seçmelisin. Yalnız orda gösterilen her şeyi iyi bir şekilde anlamalısın yoksa hiç bir işe yaramaz. Birde şu mat matematiğinin kuvvetli olması lazım elektrik elektronik mesleği için çok işlem var yani.

MasseyFerguson 265 link=topic=72935.msg848481#msg848481 date=1392654156' Alıntı:
Eğer ileride iyi bi para kazanmak istiyorsan elektrik elektronik derim ve arkadaşında dediği gibi 11. sınıfta elektronik dalını seçmelisin. Yalnız orda gösterilen her şeyi iyi bir şekilde anlamalısın yoksa hiç bir işe yaramaz. Birde şu mat matematiğinin kuvvetli olması lazım elektrik elektronik mesleği için çok işlem var yani.
matematiğim şuanlık iyi ileride ne olur bilmiyorum

aygün link=topic=72935.msg848485#msg848485 date=1392654217' Alıntı:
matematiğim şuanlık iyi ileride ne olur bilmiyorum
O zaman elektrik bölümünü seç derim ben. Çalışıp bi 4 yıllık üniverste okursun iyi para kazanırsın yalnız çok dikkatli olmalısın küçük hataları acımaz neyle karşılaştığını anlamadan gidersin

MasseyFerguson 265 link=topic=72935.msg848490#msg848490 date=1392654442' Alıntı:
O zaman elektrik bölümünü seç derim ben. Çalışıp bi 4 yıllık üniverste okursun iyi para kazanırsın yalnız çok dikkatli olmalısın küçük hataları acımaz neyle karşılaştığını anlamadan gidersin
bende ondan korkuyorum zaten çok dikkat isteyen bi iş

Bence okulu bırak ve iyi bi elektirikçinin yanına gir.Açıktanda okuya bilirsin elektrigi ama ben okulda okuyacam drsen elektronigi seç otomasyonu iyi ögren ama mühendis olup en az 2 3 bin alrım hayallerine kapılma senelik mezun mühendis sayısı 5 bin civarı sen inş kazanp bitirdgnde bu sayı 15 bin olur ona göre hesap et kaynagı hesaba bile katma seçecegne git sanayide çalış işin ilmini ögren.Diyecegim yol yakınken meslegini degiştir bu benim fikrim gerisi sana kalmış.

koparanlı 80.4 servet link=topic=72935.msg848524#msg848524 date=1392656190' Alıntı:
Bence okulu bırak ve iyi bi elektirikçinin yanına gir.Açıktanda okuya bilirsin elektrigi ama ben okulda okuyacam drsen elektronigi seç otomasyonu iyi ögren ama mühendis olup en az 2 3 bin alrım hayallerine kapılma senelik mezun mühendis sayısı 5 bin civarı sen inş kazanp bitirdgnde bu sayı 15 bin olur ona göre hesap et kaynagı hesaba bile katma seçecegne git sanayide çalış işin ilmini ögren.Diyecegim yol yakınken meslegini degiştir bu benim fikrim gerisi sana kalmış.
nasıl yani kaynağımı tavsiye ettiniz tam anlamadım sonununu kusura bakma abi yoksa elektiriğimi

Elektrigi ama 3. sınıfta dal seçeceksiniz eger mühendis olup fabrika ws yerde çalışmak istiyorsan orda elektronigi seç yanlmıyorsam ismi endüstriyel bakım onarımdı onu seç.Egerki ben kendi dükkanımı açmak istiyorum dersen elektrigi seç bunu seçersende mühendisligi bitirdignde sana imza yetkisi veriyolar onla inşaatların ihalesini alıp elektrk projesini çizip tesisatını döşersin(tutturursan tesisatta para fazla :) )

kardeşim ben elektrik elektronik endüstriyel bakım onarım 11.sınıftayım ben zaten okula girerken direk elektrik eletronik olarak girdim 10.sınıfın sonundada dal sectim bizim okulda bi haberleşme bölümü vardı bide benim bölümüm okuldaki abilerim eger yata yata gecmek istersen haberleşme eger ileride iyi paralar kazanmak istersen endüstriyel bakım ona.mı seç dediler ben de onlara uydum ve end.sectim suanlık menunum 380voltta calışıyoruz ve isimiz hep üç ve tek fazlı motorlar üstüne seneyede dalgıç pompa sisitemlerini görücekmişiz.haberleşmedeki arkaaslarım ise ev telefonu tesisatı cep telefonu tamiri vs görüyorlar.hangisine yetenegin varsa hangisi daha cok hosuna gidiyorsa ben sana onu tavsiye ederim ama ben sana acıklamamı yaptım artık gerisi sana kalmış

koparanlı 80.4 servet link=topic=72935.msg848571#msg848571 date=1392658016' Alıntı:
Elektrigi ama 3. sınıfta dal seçeceksiniz eger mühendis olup fabrika ws yerde çalışmak istiyorsan orda elektronigi seç yanlmıyorsam ismi endüstriyel bakım onarımdı onu seç.Egerki ben kendi dükkanımı açmak istiyorum dersen elektrigi seç bunu seçersende mühendisligi bitirdignde sana imza yetkisi veriyolar onla inşaatların ihalesini alıp elektrk projesini çizip tesisatını döşersin(tutturursan tesisatta para fazla :) )
sağol abi
aksaklı link=topic=72935.msg848585#msg848585 date=1392659008' Alıntı:
kardeşim ben elektrik elektronik endüstriyel bakım onarım 11.sınıftayım ben zaten okula girerken direk elektrik eletronik olarak girdim 10.sınıfın sonundada dal sectim bizim okulda bi haberleşme bölümü vardı bide benim bölümüm okuldaki abilerim eger yata yata gecmek istersen haberleşme eger ileride iyi paralar kazanmak istersen endüstriyel bakım ona.mı seç dediler ben de onlara uydum ve end.sectim suanlık menunum 380voltta calışıyoruz ve isimiz hep üç ve tek fazlı motorlar üstüne seneyede dalgıç pompa sisitemlerini görücekmişiz.haberleşmedeki arkaaslarım ise ev telefonu tesisatı cep telefonu tamiri vs görüyorlar.hangisine yetenegin varsa hangisi daha cok hosuna gidiyorsa ben sana onu tavsiye ederim ama ben sana acıklamamı yaptım artık gerisi sana kalmış
verdiğin bilgiler için teşekkürler abi sağolasın kafam endüstriyel bakıma yatmaya başladı burda fabrika çok iş bulmakta çok zorlanmayacağımı düşünüyorum tekrar teşekkür ederim

uzay kasa link=topic=72935.msg848657#msg848657 date=1392664027' Alıntı:
Okulda PDR uzmanı yok mu? Varsa ona danış. Yoksa bulunduğun yerin RAM müdürlüğünde çalışan bir PDR uzmanından ilgi ve istidadına göre profesyonel ve sistematik destek almanı öneririm.
NOT: Tamamen ücretsizdir :)
sağol abi okulda var en kısa zamanda gidicem :)

ah o meslek liseleri. asıl amacı üniversiteye göndermek değil. ara eleman yetiştirmek. yani direk sanayide yetişmesin teknik bilgi ve beceriye sahip olsun diye kurulmuş liseler onlar. şu an türkiyenin en gözde liseleri olması gerekirken vay halimize. ne sanayide çalışacak eleman var nede adam gibi bi üniversiteye giden. işin biraz zor allah yardımcın olsun. bende motor mezunu sonra otomotiv öğretmeni sonra çiftçi :)

otomotiv öğretmeni mi cöö-*s cöö-*s abı nerde okudun ayrıca otomotıv ogretmenlıgının puanı cok yuksek nıye cıfcılık yapıyorsun ki :S

Hangi bölüme gidersen git üzerine düşmene bağlı aksi takdirde ufak çaplı düşünüyorsan bu işin okulunu okuma, okuldan sonra sevdiğin işte çalışarak daha iyi öğrenirsin, çünkü okuldaki eğitim çok yavaş veriliyor, çalışma koşullarında 1 hadi 1.5 sene olsun öğreneceğin işe hayatının 3 yılını boşuna verme. Bunu bana söylemişlerdi 11. sınıfa gelince anlarsın diye şimdi anlıyorum her şeyi, ben bilişim bölümü veritabanı okuyorum, benim devlet okulunda 3 yılda aldığım ücretsiz eğitimin tamamını 1 senede Bilge Adam gibi özel kurumlar senden 10-12 bin tl alarak veriyorlar, ister devlet okulundan mezun ol ister bilge adam sertifikası al 5-10 dolar vererek microsoft sınavlarına girebiliyorsun %70 başarılı olman yeterli sonrasında yazılımcı olarak microsoftta çalışmaya başlıyorsun. 3 Yıl mı 1 yıl ve 12 Bin tl mi bu kişiye göre değişir, fakat tavsiyem git muhakkak bölümleri gez, derslerini gör 10-11-12 sınıf olarak, eğer elektirik bölümünün içine hiç girmeyipde orada okuyacaksan pişman olma ihtimalin var. Sevmiyorsan ve memnun değilsen okulunu hemen değiştir kafana daha iyi yatan bir okula, daha iyi bir bölüme git git sonra keşke deme bu çok büyük bi pişmanlık, eğer hayatını okuyup da aldığın eğitimden okumaya verdiğin emekten kazanmak istiyorsan hayatının en önemli yılı bu yıl bunu iyi düşün. Ayrıca hangi bölüme gidersen git ilk 1 ay e okul tüm geçişlere izin veriyor baktın beğenmedin direk değiştir kendini zorlama, baktın meslek lisesini beğenmedin düz liseye geçiş hakkın var 10. sınıf sonunda dahi. Tabi ki de lisede yanlış seçim yapmak ve ya pişman olmak dünyanın sonu değil fakat sınıfımda ki bi çok arkadaşım tarih-edebiyat ve ya coğrafya gibi bölümler okumak istiyor şu anda bilgisayarı isteyen çok az. 9. sınıfta bölüm seçerken hayal ettiğim eğitim ile şimdi aldığım eğitimin arasında ateş ve su kadar farkı ver tek ortak yanları bilişimde olmaları diyebilirim. Ayrıca meslek liselerindeki disiplin ve eğitim şuan ayaklar altında, dalga geçilecek durumda komik.