Zetor 90/Kamyon Kurtarma

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Bugün sondaj/yer etüdcülere çalışmaya başladık.. belediyenin 8-9 tonluk tankeri su çekecekmiş.. havalar ısınınca yerler çamur deryası ve tepenin yamacı da olunca doğru düzgün çalışamamış..

Normalde biz su çekmek için anlaştık.. ama sabah 'suyu bırak gel kurtarabilirsen bizi kurtar önce' dediler.. as900 tepeye doğru 4x4 + Dif. Kilidi ağır 1 ile çekti.. kamyoncu bi anda daha önce hiç duymadığı halde zetorcu oldu :)

Sonra ta alt tarfata kalan hiç çıkamayan Fatihe taktık.. 8-9 ton su dolu.. gene 4x4 + dif kilidi + ağır 1 ile çektik..

Fatih suyu boşaldıktan sonra bile aşağı doğru bile inemedi.. inişte asfalta kadar.. 4x4 ve seri 2 ile götürdüm..

Gün boyu aşağı yukarı.. ileri-geri derken 1 saatimiz sadece kamyon çekmeyle geçti..

Bu arada.. karda çamurdan ÇOK daha iyi gidildiğini de yaşayarak öğrendik.

Ynt: Zetor 90/Kamyon Kurtarma

İtfaiye/Fatihin şöforü.. As900 ' ünki kadar usta değil.. ben sağa o sola zorluyordu yer yer.. hatta bi ara yaktı sigarayı bıraktı saldı hepten.. :) gerçi bende bıraktım işi gücü başladım video/foto..

MD005520

Çok sağolun.. itiraf etmek gerekirse ben de takarken ne olacağını bilmiyordum.. ya rezil ya vezir hesabı taktık :)

Sabah bu Fatihi yukarıya kadar çektim.. kaptan tam ehikeyf 'dediki sağol burya çıkardın ama yukarı bakar vaziyetteyiz.. suyu boşaltsak bile burdan çıkamayız' bi daha ta başa geri geri kadar çekip.. başka bi yolda U çekip.. yönü aşağı şekilde bıraktım..

tabi bu deddiğim ağır 1 ile yarım saate yakın sürdü.. akşama doğru geldik.. boş halde bile aşağı doğru gene inemedi..çamurun vaziyeti o.. asfalta kadar seri 2 ile bıraktım :)

Zetor 90/İtfaiye Tankeri/Bayburt.

anayurtlu 3105d link=topic=72995.msg849694#msg849694 date=1392831008' Alıntı:
kolaygelsin umut abi 0,5km ile gidiyo :D
bu arada senin ikiz dingilli as900 den büyük görünüyo :)

adamlar bize su taşı diye bizi kandırdılar galiba.. günün çoğu onları çekmeyle kurtarmayla geçti yalansız:)

ağır 1.. 0,5 değil galiba zetorda 1-2 km olabilir ama o yükle rampaya.ç tekerler görünmese gittiğimiz belli olmayacak..