BALYACI USTALARIMIZDAN ÖNERİLERİNİ BEKLERİZ

arkadaşlar geçen sezon çokcanlar balya maknası aldım çok menmunum yanlız acemilik mutlaka var sizler re bi sorum olacak balya lar standard olmuyo bazen 120 cm bazen 100cm oluyo bunu nasıl düzeltiriz varmı bi fikri olan slm

Ynt: BALYACI USTALARIMIZDAN ÖNERİLERİNİ BEKLERİZ

Oncelikle hayırlı olsun Balya makinesi bizde korkarak aldık sıfır makinede sizi üzecek arızalar cikarmaz ufak tefek arızalar olsun ayarlamalar olsun kolay ogrenirsiniz. Balya boyunu ise ayar civatasi var baglama grubunun önünde ordan ayarladiktan sonra 3 tane balya yapın 4. balyayi ölçün cikan sonuça gore ayarı ona göre uzadın ve ya kisaltin. Makinenin yanında olsaydım resimle yardımcı olmak isterdim

Fotodaki parça yarım ay dişili ve yuvarlak dişli , balyanın boyunu ayarlayan kısım eğer dişlide aşınma varsa yarım ay yada yuvarlak olanda dişli boşa döner kaçırır balyanın boyu standart olmaz büyük yada küçük olur.
Değiştirirken bu parça ikisi beraber değiştirilir balyanın boyuna en büyük etken bu parçadır, başka etkilerde vardır ama bu en önemlisi.

bizde bu sene çokcanlar aldık .gecen sene galigali kullanmıştık sorun olmadı ama çokcanlar ilk defa kullanacaz.otta ideal kaç cm olmalı samanda kaç cm olmalıdır.yardımcı olursanız sevinirim teşekküler

m.aktaş75 link=topic=73047.msg851099#msg851099 date=1393055124' Alıntı:
dostum ot namlusun çok yada az olmasıda balya boyunu azda olsa etkiler
kardeş yardımlarınız için teşekkür yanlız balya boyunu uzatıp kısaltmayı degil mesela 100cm ayarladık çalışıyoruz bazan 90 bazan 110 çıkarıyo onu çözmek için

SALİH29 link=topic=73047.msg851466#msg851466 date=1393098947' Alıntı:
ARKADAŞLAR ÇOK TEŞEKKÜRLER İYKİ BU SİTEYE ÜYE OLMUŞUM
deymenci78 link=topic=73047.msg851233#msg851233 date=1393077358' Alıntı:
bizde bu sene çokcanlar aldık .gecen sene galigali kullanmıştık sorun olmadı ama çokcanlar ilk defa kullanacaz.otta ideal kaç cm olmalı samanda kaç cm olmalıdır.yardımcı olursanız sevinirim teşekküler
ben çok menmumum saat gibi makina valla otda 100.110cm samn da 85.90 yaptım normali bu galiba

deymenci78 link=topic=73047.msg851233#msg851233 date=1393077358' Alıntı:
abi tam anlayamadım ama yuvarlak dişli içinde aşagı tam düşün ce baglamaya geçen den mi bahsediyon abi