Pro Yem Pelet Mısır

20.03.2013
3,516
16

Pro Yem Pelet Mısır

Tanımı
Mısır tanelerinin öğütme işleminden geçirildikten sonra yüksek sıcaklıkta buhar verilerek (60-82 oC) peletleme işlemine tabi tutulmasıdır.

Faydaları

Geviş getiren hayvanlar için kaliteli bir nişasta ve enerji kaynağı olan mısırın işkembede kalış süresini uzatarak ve de daha yavaş salınımlı sindirilmesini sağlayarak stabil bir işkembe ortamı sağlanmasına yardımcı olur. Yemden yararlanmayı arttırır.

Yüksek sıcaklık altında yapılan peletleme işlemi nedeniyle daha sterildir. Mikrobiyolojik bulaşıklıklar ve zararlı mikroorganizmalar minimuma seviyelere indirilmiş olur.

Yüksek sıcaklık altında yapılan peletleme işlemi mısırın nişasta sindirilebilirliğini arttırarak verim artışı sağlar.

Başta yüksek verimli sağmal inekler ile besi sığırları olmak üzere tüm geviş getiren rasyonlarında iyi bir enerji kaynağı olarak kullanılır.

Enerji ve nişasta yönünden fakir olan toplam rasyonlarda enerji kaynağı olarak pelet mısır ile rasyon dengelenir ve verim artışı sağlanır.
Kullanımı

Toplam rasyonlarda veya kendi yemini yapanlarda diğer hammadde ve yemler ile karıştırılarak verilebilir.

Kullanmakta olduğunuz PRO süt ve besi yemlerimizin çeşidi ile rasyonda kullanılan diğer kaba ve konsantre yem kaynaklarının niteliğine göre kullanım oranları değişebilir. Detaylı bilgi için PROYEM Teknik Destek ekibimizden destek alınız.

Üretim Şekli=Pelet formda üretilir.

Kuru Madde %87
Ham Protein % 8
Ham Yağ %3.5
Ham Selüloz %2.5
Ham Kül %1.8
NDF %11
ADF %3
ADL %0.9
Kalsiyum %0.03
Toplam Fosfor % 0.30
TSE Metabolik Enerjl kcal/kg 2800

Ynt: Pro Yem Pelet Mısır

paylaşım için teşekkürler cebrail :) bu olay fabrikaya para kazandırmak için iyi birşey. benim mısırım var kendim eziyorum sıkıştırılmış ve steril olmayıversin. anlş-*s

cebrail68 link=topic=73056.msg851494#msg851494 date=1393100460' Alıntı:
50 -60 tl fazla değilmi yav :D :D
o dediğin buhar makinası sonra kurutma makinası ,parçalayıp noktacık haline getirme,sonra bu en son yüklediğin pelet makinası derken o civarda bişey çıkar herhalde cebrail:)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73056.msg851499#msg851499 date=1393100634' Alıntı:
o dediğin buhar makinası sonra kurutma makinası ,parçalayıp noktacık haline getirme,sonra bu en son yüklediğin pelet makinası derken o civarda bişey çıkar herhalde cebrail:)
o zaman bu işe hiç girmeyelim :)