Buğdaya 2.parti Üre Atımı 22.02.2014

Arkadaşlar kaç gündür tarladayım hoşafım çıktı ama fazla gecikmeden yükleme yapayım istedim.Buğdaylara 2.parti(son) üreleri attık.Dekara 10kg gelecek şekilde salladık.Yarın yada pazartesi yağış bekliyoruz.İnşallah hayırlı yağışlar nasip olur.Çuval açmaktan fazla çekim yapamadım.İyi seyirler... :)

Vidyo adedi:1
Fotoğraf sayısı:5

Fiat 80 66 DT Buğdaya 2. parti Üre Atımı

[size=14pt]_SON_[/size]

Ynt: Buğdaya 2.parti Üre Atımı 22.02.2014

bereketli olsun Alper, inşallah hayırlısınla pazar ve pazartesi meterolojinin gösterdiği yağış düşer.
tasako nun gübreli biraz tozlu çıkmış sanırım makine bem beyaz olmuş...

bartu link=topic=73089.msg851637#msg851637 date=1393108776' Alıntı:
bereketli olsun Alper, inşallah hayırlısınla pazar ve pazartesi meterolojinin gösterdiği yağış düşer.
tasako nun gübreli biraz tozlu çıkmış sanırım makine bem beyaz olmuş...
Sağol Mustafa abi.Abi tozlu çıktı üre acaba Gürkan hocanın granül üre nasıldı?Burada dolum yapıyorlar bunu bildiğim kadarıyla.Makineyi iş bitimi yıkadık.Beyaz katman oluşmuş üzerinde :)

alper4u link=topic=73089.msg851646#msg851646 date=1393109522' Alıntı:
Sağol Mustafa abi.Abi tozlu çıktı üre acaba Gürkan hocanın granül üre nasıldı?Burada dolum yapıyorlar bunu bildiğim kadarıyla.Makineyi iş bitimi yıkadık.Beyaz katman oluşmuş üzerinde :)
ben geçen yaz bir arkadaşa siljlık mısırında kullanmak üzere 4 torba üre vermiştim geçenlerde yerine tasako nun granül üresinden getirdi çok iriydi ve toz yoktu.
bana bu yıl gemlik yıldız entegrenin üresi geldi prildi ama çok güzel gübresi vardı hatta daha sonra 1 ton ilave ettirdim igsaş ınki geldi toz değil ama çok ince idi..

bartu link=topic=73089.msg851652#msg851652 date=1393110033' Alıntı:
ben geçen yaz bir arkadaşa siljlık mısırında kullanmak üzere 4 torba üre vermiştim geçenlerde yerine tasako nun granül üresinden getirdi çok iriydi ve toz yoktu.
bana bu yıl gemlik yıldız entegrenin üresi geldi prildi ama çok güzel gübresi vardı hatta daha sonra 1 ton ilave ettirdim igsaş ınki geldi toz değil ama çok ince idi..
Ben geçen senede bunu kullanmıştım memnun kalmıştım.Lakin bu seferki tozlu çıktı.Bayi igsaşınkini verecekti o da ince diye rica ettim taco gönderdi.Gübretaşınki nasıl acaba onu hiç kullanmadım.Zaten ülkemizde de sınırlı sayıda firma var.Granülden korkumda araların boşluk kalması.

alper4u link=topic=73089.msg851656#msg851656 date=1393110310' Alıntı:
Ben geçen senede bunu kullanmıştım memnun kalmıştım.Lakin bu seferki tozlu çıktı.Bayi igsaşınkini verecekti o da ince diye rica ettim taco gönderdi.Gübretaşınki nasıl acaba onu hiç kullanmadım.Zaten ülkemizde de sınırlı sayıda firma var.Granülden korkumda araların boşluk kalması.
granülü bende sevmen, geçen yıl bayi gübretaşın gübresini göndermişti o yıldız entegreden daha iyidi.

Kolay gelsin. Biz de 2. partiyi atacaktık, yetiştiremedik.

Ilk parti dekar 10 kg attık. Ikinci partiyi de 10 kg düşünüyoruz. Nitratı da gelişim durumuna göre karar vericez.

Siz nitrat ne kadar atacaksınız, karar verdiniz mi?