Ankara cinsi erik bahçesi

Şu an her yer bembeyaz çiçek, bende bu güzel görüntüyü arkadaşlarla paylaşmak istedim.

ankara erikleri

Buna da maalesef eğitim zaiyatı diyorum. Sanırım toprağın altında iken pulluk kesti. Üzüldüm çünkü damlama hortumlarını kemiren farelerden koruyordu bizi.

Ynt: Ankara cinsi erik bahçesi

ydincbayram link=topic=73109.msg851953#msg851953 date=1393179945' Alıntı:
Cebrail bu bayağı verimli bir cins eğer yıl güzel gider de tüm meyveler tutarsa ağaç başı 80-100 kg ' a kadar alınma imkanı olur. Dönüme de 5 metre ara ile 40 ağaç sığar.
Pazarlamaı Kime Yapıyorsun Abi Hale ' mi Yoksa Tüccar Felanmı.

ikizceli link=topic=73109.msg851956#msg851956 date=1393179985' Alıntı:
maşşallah çok güzel görünüyor don olayı oluyormu abi
Don nedeniyle çok az ya da hiç ürün alamadığımız yıllar oluyor. Şu an risk gözükmüyor ancak nisan ayının ilk haftasına kadar risk var. En geç don olayı yılını hatırlayamayacağım 5 Nisan da olmuştu.

cebrail68 link=topic=73109.msg851961#msg851961 date=1393180195' Alıntı:
Pazarlamaı Kime Yapıyorsun Abi Hale ' mi Yoksa Tüccar Felanmı.
Çoğu zaman götürü pazarlık ile veriyoruz her şeyi ona ait toplu para ödüyor bize. Hesap uymazsa da kendimiz toplayıp hale götürüyoruz.

anayurtlu link=topic=73109.msg851968#msg851968 date=1393180410' Alıntı:
Çiçek için biraz erken değil mi yakup abi ? Soğuk vurmasın sonra. görüntü olarak çok güzel heryer bembeyaz :)
Barış bu yıl bu ağaçlara kışlık yağ attık korumanın vinter vaş isimli sarı renkli ilacından. Şu an civardaki bahçelerde çiçek yok, ilaç erkencilik sağlıyor yan etki olarak aslında. Biz ilacı kabuklu bit ve akar ballıktan korumak için atıyoruz ama erken çiçek açmaya da yol açıyor bu ilaç. Eğer soğuk vurmaz ise ürünü erken getirdiğin için civardan daha pahalıya satma ihtimalin var. Ya da erken açtığı için don olayına da maruz kalabiliyoruz. Nasip kısmet işi yani bir nevi.

ydincbayram link=topic=73109.msg851973#msg851973 date=1393180725' Alıntı:
Barış bu yıl bu ağaçlara kışlık yağ attık korumanın vinter vaş isimli sarı renkli ilacından. Şu an civardaki bahçelerde çiçek yok, ilaç erkencilik sağlıyor yan etki olarak aslında. Biz ilacı kabuklu bit ve akar ballıktan korumak için atıyoruz ama erken çiçek açmaya da yol açıyor bu ilaç. Eğer soğuk vurmaz ise ürünü erken getirdiğin için civardan daha pahalıya satma ihtimalin var. Ya da erken açtığı için don olayına da maruz kalabiliyoruz. Nasip kısmet işi yani bir nevi.
İnşallah soğuk vurmaz abi. Peki soğuktan korumak için belirli bir yöntem yada ilaç falan var mı ?

anayurtlu link=topic=73109.msg851975#msg851975 date=1393181013' Alıntı:
İnşallah soğuk vurmaz abi. Peki soğuktan korumak için belirli bir yöntem yada ilaç falan var mı ?
Sağol Barış kardeşim. Koruyucu olduğunu iddia edenler var ama öyle bir ilaç ya da ürün yok hepsi kandırmaca en iyi yöntem sera içine almak olabilir.

maygun10 link=topic=73109.msg851994#msg851994 date=1393181893' Alıntı:
Gece don olacağı zaman ,ağaçların altında saman yakarsın.Yada Amerkada pervane ile rüzgar oluşturuyorlar.'Alara fidancılığa' danış derim.
Saman ya da lastik yakma işini denedik süre çok uzun gece 2 de başlasa sabah 7 ye kadar 5 saat var. Pervane işini görmedim videosu varsa bi bakmak gerekir.