FİAT 70-56 LİFT OTOMATİK LEVYE SORUNU

[size=12pt]Arkadaşlar Merhaba;
Fiat 70-56 Lift Otomatik levye bağlantısı görevini yapmıyor. Yani levye ileri geri yaptığında kollar indirme kaldırma yapmıyor. Levyenin hidrolik pompasındaki aksamında problem var galiba. Servis yolu gözüktü. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşların yorumlarını bekliyorum... (Resimdeki parça arızalı değildir. Konunun daha iyi anlaşılması için resim yüklenmiştir.)[/size]

http://www.yeniegetraktor.com/index.php/fiat2/hidrolik-aksami57/kadran-govde-ve-kalin-yay-grubu203/hidrolik-lift-otomatik-levyesi-komple-takim-f4130-tumersan-5088771-60-70-56-41441-detail.html

Ynt: FİAT 70-56 LİFT OTOMATİK LEVYE SORUNU

bwnim bildiğim o parça hassasiyet ayarı o gevşek oldugunda kollarda makina takılı iken sarsılma çırpma olur bizim traktörde de oldu o parça gevşemiş bende sıktım düzelmişti ..senin lit otomatik mandalında yada telinde sorun var gibi

tahmin ettiğiniz gibi. çırptırmadan kaynaklanıyor. yay açılırsa kol yukarı kalkar, yay kapanırsa kol aşağı iner. Pulluğun sabit yükseklikte yüzmesi için yapılan bir mekanizmadır.

Halil Abi Bizim 70 Te Hiç Başımıza Gelmemişti Böyle Bi Olay Ama Sorun Büyük İhtimal Ya Gevşemiştir Tam İteklemediği İçin Kolları Oynatmıyordur Ya da Senin Dediğin Gibidir... Uğrasaydın Bi Coşan Ustaya Veya Uyanıklara :)

ozvatan38 link=topic=73125.msg854578#msg854578 date=1393523270' Alıntı:
bwnim bildiğim o parça hassasiyet ayarı o gevşek oldugunda kollarda makina takılı iken sarsılma çırpma olur bizim traktörde de oldu o parça gevşemiş bende sıktım düzelmişti ..senin lit otomatik mandalında yada telinde sorun var gibi

Mandal veya telinde problem yok. Resimde görülen kırmızı bölge içindeki yivli levyeyi orta kolun takıldığı yay bağlantısından çıkarıp ileri geri yapıyorum hidrolik kollarında kıpırdama olmuyor, normalde levye traktörün arka yönünde çekilme olduğu zaman kolları kaldırması gerekir, ya da tam tersi.
Muhtemelen levyenin hidrolik pompası aksamındaki bağlantısında problem var.

wr1924 link=topic=73125.msg854798#msg854798 date=1393535230' Alıntı:
tahmin ettiğiniz gibi. çırptırmadan kaynaklanıyor. yay açılırsa kol yukarı kalkar, yay kapanırsa kol aşağı iner. Pulluğun sabit yükseklikte yüzmesi için yapılan bir mekanizmadır.

Aynen dediğiniz gibi yayın görevi, arkaya takılan ekipmanı belirli bir derinlikte tutmak ve traktörün zorlanmasını engellemektir.

omerfarukkoc link=topic=73125.msg854806#msg854806 date=1393535687' Alıntı:
Halil Abi Bizim 70 Te Hiç Başımıza Gelmemişti Böyle Bi Olay Ama Sorun Büyük İhtimal Ya Gevşemiştir Tam İteklemediği İçin Kolları Oynatmıyordur Ya da Senin Dediğin Gibidir... Uğrasaydın Bi Coşan Ustaya Veya Uyanıklara :)

İşler başlamadan bir an önce Coşan Ustaya Götüreceğiz, Ömer ..

Kardeşim bende de 55 56 var benim sorunda aynı seninki gibi kollar kendisi kaldırma yapmıyo senin yaptığın gibi beyine giden küçük kolu esneyen yay tarafından söktüm ve elimle ileri geri oynattım tepki yok. Sen ne yaptın yaptırdın mı ? Sorun neymiş.