Hep çiftçilik değil ya

Abilerim ben sitede tanınmıyorum köye fazla gidip gelmediğimizden dolayı resim falanda atamıyorum neyse konumuza gelelim ben 7.sınıf öğrencisiyim tek. tasarım dersinde öğretmen sorun bulun dedi sonra o sorunun çözümü için bir icat yapacağız ama gerçeğini değil maketini.Öğretmen çiftçilik alanında olur deyince bende sizden yardım almak istedim.Eğr sizinde ufak ama işinizi uzatan sorunlarınız varsa yazmanızı rica ediyorum... )))

Ynt: Hep çiftçilik değil ya

Bak şimdi. Sorun şu.

Tren garlarinda yolcular , trenin nerde olduğunu bilemiyorlar. Ve gereksiz beklemek istemiyorlar. (Şehir hatları değil ama.normal tcdd trenleri). Bu yapacagimiz sistem, basit bir elektrik devresi olacak. Istasyonun bulunduğu bölgenin ufak bi haritası üzerine duraklar isaretlenecek ve hepsine ufak birer ampul konacak. Gar görevlileri trenin nerde durduysa oranın ampulunu yakacak. Uydu kontrolu yok karmaşık bir sistem değil. :)

Ynt: Hep çiftçilik değil ya

<<B.Özyurt>> link=topic=73153.msg852505#msg852505 date=1393265682' Alıntı:
Bak şimdi. Sorun şu.

Tren garlarinda yolcular , trenin nerde olduğunu bilemiyorlar. Ve gereksiz beklemek istemiyorlar. (Şehir hatları değil ama.normal tcdd trenleri). Bu yapacagimiz sistem, basit bir elektrik devresi olacak. Istasyonun bulunduğu bölgenin ufak bi haritası üzerine duraklar isaretlenecek ve hepsine ufak birer ampul konacak. Gar görevlileri trenin nerde durduysa oranın ampulunu yakacak. Uydu kontrolu yok karmaşık bir sistem değil. :)
bu sistem zaten varki ;)