****AVCILAR yardım ACİL !

Ynt: ****AVCILAR yardım ACİL !

ademin link=topic=73171.msg853148#msg853148 date=1393344405' Alıntı:
benimde otomatikten tek çekincem bu işte. takılma falan yaparsa ciddi sorunlar yaratır.

abi bakımını falan iyi yaptıktan sonra ciddi problemler olmuyor yinede insanın aklında her zaman bir soru işareti oluyor domuz avında acaba yine yapar mı diye o yüzden biz 2 farklı tüfek kullanıyoruz kuş ördek gibi uçan avlarda hafifliği ve seriliği yüzünden otomatik tercih ediyoruz onu sadece babam kullanıyo zaten domuz avında ise 2miz de pompalı kullanıyoruz otomatik huğlu idi 12 kalibre eski bir model dededen kalma şuanda üretimden kaldırmışlar pompalıların her 2side remington 870express 4+1 fişek kapasiteli 12 kalibre slug namlulu yanında uzun yedek namlulu var 2000 yılında babamın amcası bi yurtdışı seyahatinden hediye olarak getirmişti o zamandan beri kullanıyoruz bir sorun çıkarmadı fakat kuş yada tavşan avlarında iyi olmuyor hem otomatiğe göre biraz ağır hemde fişek yüklerken çıkan ses yerini açık ediyor insanın...

Domuz avı düşünüyorsan otomatik, kuş ve tavşan düşünüyorsan poze. Ben kuş ve tavşan avı sevmediğim için poze almıyorum ama çok severim pozeyi. Otomatik de slug namlulu olur. Zevk için alacaksan da çifte kırma veya tek kırma.

Huğlu ' nun pozeleri meşhur bildiğim kadarı ile :).

Bende yeni tufek alicam sana tavsiyem ata venzay beke yoksa nitobeast al s.pozede huglu103de modelini al pisman olursan bana sat ama venzayi bekle ve kinetk alma kinetik omuza dayamadan calismaz

rahimavci link=topic=73171.msg853244#msg853244 date=1393351307' Alıntı:
1 adet 104a ve 1 adet Dağdelen otomatik tüfek sahibiyim 2 side mükemmel tek kelimeyle ama huglu kooperatif super poze şahane bir makine
Benimde hoşuma gidiyor işlemeleri falan. Tutunca bi sağlamlık hissi veriyor. Fazla tırıviri si de yok.
zehriduman link=topic=73171.msg853225#msg853225 date=1393350705' Alıntı:
Bende yeni tufek alicam sana tavsiyem ata venzay beke yoksa nitobeast al s.pozede huglu103de modelini al pisman olursan bana sat ama venzayi bekle ve kinetk alma kinetik omuza dayamadan calismaz
Kinetigin normal otomatiktrn farkı nedir açıklarımısin ben birşey bilmiyorum. Bi de omuza dayanmadan çalışmıyor demişsinde onu da biraz acarsan memnun olurum

Sevgili forumdaşım;öncelikle belirtmek isterim ki hastalık derecesinde av müptelasıyım.Av için kullanılan ekipmanda her şey sizin av ihtiyacınıza göre belirlenmelidir.Örneğin ben Ördek,üveyk,bıldırcın avından başka ava kolay kolay gitmem,bu sebeple de bu avlara uygun tüfek ve fişek seçimi yaparım.1 adet 1984 model oluklu Huğlu marka yanyana,1 adet A92 Vursan 8li otomatik,1 adet üzümlü otomatik,1 adet 1964model Roubust 234 enjektörlü yan yana çifte,1 adet Ata 5li otomatik,1 adet Gamo cfx havalı tüfeğim var.Çalınan Çifsan süperpozemi de eklersek kullanmadığım tüfek kalmadı diyebilirim.Yerli sanayi içerisinde yarı otomatik tüfeklerde ilk 3 Ata-Sarsılmaz-Armsan markalarıdır.Her gramaj sıkıyı atar.Grupmanları harikadır.Avrupa tüfekleri aratmazlar.çifte işinde ise ben hala Huğluyu 1 numara görmekteyim.Süperpoze veya yan yana çifte seçimi tamamen tercih meselesidir.Tek tetik enjektörlüleri öneririm.Huğlu ' da 103FE modeli favorimdir.Huğlu otomatik kullandım fakat üstte sıraladığım ilk üç markaya oranla çok geride kaldı.Eğer ava gitmiyorsan Huğlu otomatik alınabilir fakat 700tl ' den fazla para verilmesi bence yanlış.Ayrıca avlanma belgesi almadan ava çıkmanı önermem.Herhangi bir cezai işlemde astarı yüzünden pahalıya mal olur.Şimdiden hayırlı olsun.

ademin link=topic=73171.msg853339#msg853339 date=1393356899' Alıntı:
Benimde hoşuma gidiyor işlemeleri falan. Tutunca bi sağlamlık hissi veriyor. Fazla tırıviri si de yok. Kinetigin normal otomatiktrn farkı nedir açıklarımısin ben birşey bilmiyorum. Bi de omuza dayanmadan çalışmıyor demişsinde onu da biraz acarsan memnun olurum
kinetik sistem dipcik içindeki yayla çalışıyor ve kendini kuruyor buda demek oluyorki dipciği bir yere dayamadan çalıştıramazsın birtane sıkarsın boş kovanı vermez gazlı sistemdeise gaz odaları mevcut tek oda ve çift odalısı var yaylısı ve pistonlusu var birde hem kinetik hem gazlı olanlar var huğlunun yeni çıakrdığı enerji aktarmasistemi var bunun fiyatı 1.700 tl maddi durumun var ise al eyerki bu kalitede başka tüfek isdiyorsan ata venzayı bekle s.poze alıcaksanda huğlu 103DE tavsiye ederim enjektöre gelince ise ben enjektörsüz kullanmayı tavsiye ederim çünkü boş kovan adamın yüzene gelebiliyor o yüzden enjektörsüz daha iyi ama basit birşey isdiyorsan ozaman hatsan suprememax al 1.300 tl şunaki usta avcılar ata hatsan huğlu kullanıyorlar yaban tv de görürsünüz ama ben baba işi istiyorum dersen barette alıcaksın en ucuzu 5000 bin tl

uzay kasa link=topic=73171.msg853363#msg853363 date=1393358624' Alıntı:
Sevgili forumdaşım;öncelikle belirtmek isterim ki hastalık derecesinde av müptelasıyım.Av için kullanılan ekipmanda her şey sizin av ihtiyacınıza göre belirlenmelidir.Örneğin ben Ördek,üveyk,bıldırcın avından başka ava kolay kolay gitmem,bu sebeple de bu avlara uygun tüfek ve fişek seçimi yaparım.1 adet 1984 model oluklu Huğlu marka yanyana,1 adet A92 Vursan 8li otomatik,1 adet üzümlü otomatik,1 adet 1964model Roubust 234 enjektörlü yan yana çifte,1 adet Ata 5li otomatik,1 adet Gamo cfx havalı tüfeğim var.Çalınan Çifsan süperpozemi de eklersek kullanmadığım tüfek kalmadı diyebilirim.Yerli sanayi içerisinde yarı otomatik tüfeklerde ilk 3 Ata-Sarsılmaz-Armsan markalarıdır.Her gramaj sıkıyı atar.Grupmanları harikadır.Avrupa tüfekleri aratmazlar.çifte işinde ise ben hala Huğluyu 1 numara görmekteyim.Süperpoze veya yan yana çifte seçimi tamamen tercih meselesidir.Tek tetik enjektörlüleri öneririm.Huğlu ' da 103FE modeli favorimdir.Huğlu otomatik kullandım fakat üstte sıraladığım ilk üç markaya oranla çok geride kaldı.Eğer ava gitmiyorsan Huğlu otomatik alınabilir fakat 700tl ' den fazla para verilmesi bence yanlış.Ayrıca avlanma belgesi almadan ava çıkmanı önermem.Herhangi bir cezai işlemde astarı yüzünden pahalıya mal olur.Şimdiden hayırlı olsun.

kullanmadığın kalmamış be abi :)
babamın huğlu otomatiğine geçen yıl el koymuşlardı abi av belgesinin süresi gecik diye üstede 1500lira gibi bir ceza ödedik belgeyi yeniledik ama tüfek elden gitti vermiyor karakol :(

kubilay07 link=topic=73171.msg853370#msg853370 date=1393358946' Alıntı:
kullanmadığın kalmamış be abi :)
babamın huğlu otomatiğine geçen yıl el koymuşlardı abi av belgesinin süresi gecik diye üstede 1500lira gibi bir ceza ödedik belgeyi yeniledik ama tüfek elden gitti vermiyor karakol :(
Nasıl vermezmiş karakol!Üstelik tüfeğe el koyma hakları bile yok! Hakkını ararsan alırsın tüfeğini.Bizim kaymakam da 2 tüfekten fazla alanın ruhsatını imzalamam diyormuşçBenim ruhsat tarihi geldi,benimkine ne diyecek acaba?İmzalamazsa bu iş mahkeme de bitecek gibi görünüyor :)

uzay kasa link=topic=73171.msg853363#msg853363 date=1393358624' Alıntı:
bütçe olarak 1000 lirayı aşmak istemiyorum o yüzden seçenek de azalıyo. bakarsın av merakım artar ve ustalaşmaya başlarsam 2000 liraların üstünde güzel bi tüfek alırım. 103fe güzeldi de az pahalıma geldi :)

rahimavci link=topic=73171.msg853401#msg853401 date=1393361181' Alıntı:
Hah hay ağzına arı balı :) enjektörlü olursa bide süper poze nin kaçıracagı av yok evelallah

abi ejektörlülerde boş fişekler insanın yüzüne geliyor alışana kadar zor oluyo ama alışınca çok havalı oluyor tüfek sahibine hizmet ediyor misali :)

uzay kasa link=topic=73171.msg853472#msg853472 date=1393364376' Alıntı:
Nasıl vermezmiş karakol!Üstelik tüfeğe el koyma hakları bile yok! Hakkını ararsan alırsın tüfeğini.Bizim kaymakam da 2 tüfekten fazla alanın ruhsatını imzalamam diyormuşçBenim ruhsat tarihi geldi,benimkine ne diyecek acaba?İmzalamazsa bu iş mahkeme de bitecek gibi görünüyor :)

aslında vereceklerde burada anlatayacağım şekilde bir iş var denetimli serbestlik falan yorumu yazarken belirtmemiştim yanlış anlama olmuş kusura bakma :) ama tüfek ruhsatı almayı zorlaştırdılar iyice burada 3-4 aydır imza bekleyenleri biliyorum hele pompalı olunca en az 2 ay bekliyorsun imzayı :/

bende ata var 4+1 71 namlu 2001 de aldım hem gazlı hem kinetik system o zamanlar turbolu deniyodu bu modele allah için daha tutukluk yapmışlıgı yok domuzda korkmadan götürdügüm bi tüfek. bir yılda sıktıgım fişeklerin sayısı en az 2 koli yani 20 paket yılda bir temizlerim aklıma gelirse birde yaban wizart aldım 7+1 kısa dipcik kısa namlu 51cm gece domuz beklemek için bazen agaçta oluyoruz manevra kısa namluda iyi oluyo birde beretta b-4 var delicesine bi makina süper poze. bitane de 36 cal spozem var kırıcı marka 71 namlu çok güzel vakit geçirmek için bir tüfek yazları üveyik bıldırcın gibi birçok alternatif av veya atıcılık ta kullandıgım bir tüfek birtanede 16 horozlu çifte var dededen kalma fazla kullanmadım avı kaçırıyom onunla markası bile yok el yapımı
sana tavsiyem çifte alacaksan 20 calibre lere bakmanı tavsiye ederim hafif ve kibar fişekler yük olmuyor babamın vardı aya ispanyol 20 çok güzeldi otomatik alacaksanda ata derim tercih senin

kubilay07 link=topic=73171.msg853503#msg853503 date=1393365903' Alıntı:
abi ejektörlülerde boş fişekler insanın yüzüne geliyor alışana kadar zor oluyo ama alışınca çok havalı oluyor tüfek sahibine hizmet ediyor misali :)

hemde pozedeki yavaşlıgı alır biraz boşaltma baya vakit alıyo
fırlatması filanda çok sexyyy :)

uzay kasa link=topic=73171.msg853472#msg853472 date=1393364376' Alıntı:

Kaçak av yapıyorsan tüfeğede el koyarlar avda kullandığın tüm araç gerecede