****AVCILAR yardım ACİL !

arkadaşlar av tüfeği alıcam seçimime yardımcı olurmusunuz. alım belgesini aldım zamanım kısa :)

prof. avcı değilim amatör kullanıcam ve huğlu da karar kıldım. ama çifte mi ? poze mi? yoksa otomatik mi alsam bilemiyorum.

401 kinetic otomatik 5li
image.jpg

104a modeli poze yani üstüsteçifte
image.jpg

200ac modeli yan yana çifte bu 4oo lira dah pahalı
image.jpg

bu 3 tüfek arasında kaldım hangisini seçmeliyim yardım edermisiniz aklım allak bullak oldu. şimdiden teşekkürler.

Ynt: ****AVCILAR yardım ACİL !

tüfek seçiminde en büyük etken hantgi avda kullanılacağıdır süperpozeler genelde uçan avlarda çok kullanılıyor en çokta ördek avlarında tercih ediliyor çiftelerden hiç kullanmadım ama artık modası geçti tahminimce kullananda pek kalmadı eğer karışık yani amatörce yapılan yeri gelir duran avlarda yeri gelir uçanlarda kullanılacaksa otomatik tavsiye ederim her ava gidiyor huğlununda otomatikleri çok iyi..

Avcılık ta karşındaki alacağın cana fırsat verme açısından ayrıca avı daha sürekli ve eğlenceli halde icra etmek için çifte kullanırız.
Ama eğlence olsun peşpeşe savaşır gibi kullanılacak ise otomatik kullanılır.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73171.msg853116#msg853116 date=1393341260' Alıntı:
Avcılık ta karşındaki alacağın cana fırsat verme açısından ayrıca avı daha sürekli ve eğlenceli halde icra etmek için çifte kullanırız.

sen bu konuda daha profesyonelsn yusuf abi sanırım çiftecilerdensin :) açıkçası ben kuş tavşan yada diğer avlara gitmiyorum 3-5 kere domuz avına gittim yaz aylarındada aşağı yukarı her gün tarlada bekliyoruz bi kere otomatik kullandım seri olsun diye domuz avında ondada 2.fişekten sonra tutukluk yaptı ölümden döndüm bi daha elime almadım otomatiği hep slug namlulu pompalı kullandım...

hntr-mhmt link=topic=73171.msg853127#msg853127 date=1393341793' Alıntı:
ingiliz dipçik 71 namlu bir çifte hem estetik hem klasik olacağı için tercih etmenizi oneririm akus veya genç huğluyu tercih edebilirsiniz...
öyle olunca 2000 lira oluyor :) onu kim istemez
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73171.msg853107#msg853107 date=1393340671' Alıntı:
Ben yıllarca avcılık yaptım. 😏
Yanyana çiftinin tadını hiçbiri vermedi
şekli bile süper abi
anayurtlu 3105d link=topic=73171.msg853120#msg853120 date=1393341375' Alıntı:
Pompalı al abi, ses fiseklerini otomatik atmıyor pom0alıda karma derdide yok dugunlerde ses fişeği filan atarsın pompalıyla :))
düğünlerde kullanırım bak profesyonel olarak :) namlusu kısa, uzağa atmaz diye pompalıyı hiç incelemedim.

ademin link=topic=73171.msg853141#msg853141 date=1393344033' Alıntı:
namlusu kısa, uzağa atmaz diye pompalıyı hiç incelemedim.

abi pompalı alacaksan ithal olanlardan şaşma derim kalite-performans olarak en iyisi ithaller..onların içindede 'remington' bu işte 1 numara...remingtonlarda yedek uzun namluda oluyor isteğe göre slug yada uzun namlulu kullanılıyor..

kubilay07 link=topic=73171.msg853122#msg853122 date=1393341518' Alıntı:
sen bu konuda daha profesyonelsn yusuf abi sanırım çiftecilerdensin :) açıkçası ben kuş tavşan yada diğer avlara gitmiyorum 3-5 kere domuz avına gittim yaz aylarındada aşağı yukarı her gün tarlada bekliyoruz bi kere otomatik kullandım seri olsun diye domuz avında ondada 2.fişekten sonra tutukluk yaptı ölümden döndüm bi daha elime almadım otomatiği hep slug namlulu pompalı kullandım...
benimde otomatikten tek çekincem bu işte. takılma falan yaparsa ciddi sorunlar yaratır.
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73171.msg853116#msg853116 date=1393341260' Alıntı:
ben kıyamıyorum abi av yapmaya. sadece balık avlarım. ama bana zarı dokunan canlılara zarar veririm :) arkadaşlarla keyfe keder av yapmaya gideriz (maksat tüfek sıkmak :) )

otomatık veya poze cifte devrı bıttı pozelerdekı ust yatak şok olarak bıraz daha fazladır onun ıcın bırıncı tetık altı ıkıncı ustu atar kullanırken bılmek lazım

abi çifte olsunda poze yanyana senin sevkin ben sürekli dumuz avına gidiyorum dumuza orta ortaya attım otamatikle düşüremidim ama dedimin ispanyol piperi gizli tetik çifteyle tek atışta düşürdüm çifte olsun çamurdan olsun