case jx75c alıyorum.. fikirleriniz neler ?

Ynt: case jx75c alıyorum.. fikirleriniz neler ?

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73231.msg854136#msg854136 date=1393449106' Alıntı:
amerikaya gidenler full hiçbir kusuru yok yanyana koysan tanıyamazsın bizlere sattıklarını amerikanın sınırına bile götüremezler..
unutmayın herşeyin en kötüsü bize nasip oluyor..
adamlar 2014 traktör üretiyor en basit e-lift bile koymadan bize sergi ediyorlar ben almasam bilmeyen amca alıyor sonra zorlan kollara sanki eskiye döndermeye çalışıyorlar ..

caseye gelince benim casem yok ama hemen komşumda var 75 lik yakıtını 3 lt den aşağı düşüremedi pullukta servis gelip ayar yapıyor yok düşer düşecek derken şimdi satlığa çıkardı ..
casecilerden yakıt kousunda iyi birşey pek duymasakta adamlar süper kabin yapmışlar helal olsun
3 litre yakan jx75c mi jx 75 maxpro mu ?

Arkadaşım senin komşunda ne var?jx pro 75 varsa haddinden buyuk takım takıyorsa 75 beygır motor 4 ton 4 00 kg ise car dişlisi varsa bunları sdf grubun motorlarına koy yakıcak:D. Daha fazla yakıcak hindistan malı sdf(deutz) mu alayım yoksa italyan iveco mu alayım:D

samecionur17 link=topic=73231.msg854147#msg854147 date=1393450375' Alıntı:
Arkadaşım senin komşunda ne var?jx pro 75 varsa haddinden buyuk takım takıyorsa 75 beygır motor 4 ton 4 00 kg ise car dişlisi varsa bunları sdf grubun motorlarına koy yakıcak:D. Daha fazla yakıcak hindistan malı sdf(deutz) mu alayım yoksa italyan iveco mu alayım:D
sdf hindistanın babasının malı değilki kötü yapsın senin o dediğin asıl hint malı solis v.s olur john deere ve deutz-same gibi traktörler nerede üretilirse üretilsin orjinalinden farksız üretilir hintli kafasına göre yapamaz ..
ülkemizde de bir sürü otomobil firması var iğneden ipliğe burada üretilir avrupa ve amerikaya satılır ama teknolojiyide kaliteyide onlar getirir biz sadece o ne derse öyle yaparız bizim yapma nedenimiz ucuz maliyettir :)
samecionur17 link=topic=73231.msg853976#msg853976 date=1393440501' Alıntı:
arkadaşlar merhaba. case jx75c almak üzereyim. lastik ebatları konusunda sizce 36 jant ince lastik mi almalıyım yoksa 30 jant standart mı ? çekiş bakımından fikriniz var mı arkadaşlar ? bim-*s
normalde tabiki senin işlerine kararına karışmayız ama gelgörki konu açmış ve sual etmişsin :)

sen ek iş yaptıracaksan 36 jant al.bu traktörlerle ilgili bilgi veryim.bu traktörler cnh grubunun utility serisi dedikleri traktorler.casede jxc,new hollandda t4,steyr de 4000 C olarak geçer.traktör caseyi sevmesemde ek iş yaptırılacak en ideal traktör diyebilirim.şimdiden hayırlı olsun.motor ve şanzımanı avrupadır ve burada montaj olur.

büyük burda üretilmeyen Caseler gelir, geliyo normal ama.. bizimkilerin orya gitmesi soru işareti.. bilen varsa aydınlatsın..

ama kabini çok geniş olmasa da gerçekten hoş tasarlanmış.. orjinal kepçelileri de güzel duruyodu..

samecionur17 link=topic=73231.msg853976#msg853976 date=1393440501' Alıntı:
arkadaşlar merhaba. case jx75c almak üzereyim. lastik ebatları konusunda sizce 36 jant ince lastik mi almalıyım yoksa 30 jant standart mı ? çekiş bakımından fikriniz var mı arkadaşlar ? bim-*s
arkadaşım case almadan iki kere düşün ben caseyi tavsiye etmem ...

UÖZKAN.77 link=topic=73231.msg854178#msg854178 date=1393452706' Alıntı:
yerli Caseler gerçekten ABD ' ye gidiyor mu! sağlam bilgi var mı bu konuda..

Anavatanı oralar zaten..

Yerli Caseler yurtdışına gidiyor ama yurtiçine verilenlerden çok farklı bize opsiyon olarak sunmadıkları özellikleri standart olarak koyuyorlar. Aynı zamanda yurtdışına giden traktörlere daha çok özeniyorlar sevkiyattan önce tekrar kontrol edilip en ufak çizik dahi olsa boyanıyor Avrupa çiftçisi bizim çiftçi gibi değil biz ufak tefek çiziğe bakmayız adamlar çizik var diye motor gönderiyorlar :) Ha motor konusuna gelirsek yurtdışına giden TD5 serisinde 3 çeşit motor kullanılmış bunlar
TD5.65 ve 75 te 3 silindirli 2900 cc S8000 motor
TD5.85 te 4 silindirli 3200 cc F5C motor
TD5.95-105 ve 115 te ise 4 silindirli 4500 cc NEF motor kullanılmış hatırladığım kadarıyla böyleydi yanlışım varsa kusura bakmayın :)

Motor seçimine gelirsek İthal İthaldir JX alacağına daha uygun fiyata JXC al daha iyi. Fabrikada çalışanlar çok övüyorlar JXC serisini. Vites seçeneği az, kompresör yok, intercooler yok, lift omatic yok ama traktörün fiyatı JX e göre daha ucuz olduğu için sonradan takılabilir ki motoru yeni nesil F5C motoru intercoole gerek yokmuş. Bir de traktör çok hafif ağırlık biraz sıkıntı olabilir bunun dışında güzel traktör tasarım olarak ta çok hoş ;)

HassaN20 link=topic=73231.msg854201#msg854201 date=1393453985' Alıntı:
Hangi yönleri için tavsiye etmezsiniz kaç tane case kullandınız aldınız sattınız ? Yada hangi traktörü önerirsiniz ?
70 lik var 2011 model 73 bin e vardı bankayla alırsanız hemen 46 ya devredelim ...
camgibi hiçbir sorunu yok..1400 saate..

ahmet kesikbaş link=topic=73231.msg854205#msg854205 date=1393454305' Alıntı:
70 lik var 2011 model 73 bin e vardı bankayla alırsanız hemen 46 ya devredelim ...
camgibi hiçbir sorunu yok..
Burdan ne anlam çıkaracağımı anlamadım ? Sizin söylediğiniz rakam ucuz bir rakam değil, siz pahalı aldıysanız suç bizim değil. Sizin traktörünüz 70 lik burda bahsi geçen traktör 75 lik...

Ya arkadaşlar bu motoru 75 pro ' yla karşılaştırmamız lazım bence bende caseden ve newholland grubu motorlardan her zaman uzak durulmasını düşünen bir insandım.Ama bu c serisi mootorun bütün özelliklerini sdf grubu motorların özellikleriyle kıyaslıyorum teknik butun bilgileri kıyasladıgımda yakıt olarak 75 beygır c serisinın sdf grubu motorların uzerıne cıkacagına ihtimal vermıyorum ..
Ağırlık 75c=3200 kg / agrolux 410= 3400 kg
Beygir 75c = 75 / agrolux 410 = (72.5_75)
İkiside 4 silindir
Casenin tork değeri 20 tork daha fazla ve case 3.200 cc Sdf grubu 4000 cc yakıt olayı aynıysa tabiki tercih olarak caseyi almam mantıklı olacaktır.Çünkü burdaki tigerlar-argon-agroluxler gerçekten çok kalitesiz malzeme kullanılmış..

HassaN20 link=topic=73231.msg854207#msg854207 date=1393454735' Alıntı:
Burdan ne anlam çıkaracağımı anlamadım ? Sizin söylediğiniz rakam ucuz bir rakam değil, siz pahalı aldıysanız suç bizim değil. Sizin traktörünüz 70 lik burda bahsi geçen traktör 75 lik...
güzel kardeşim hangisi 70 veya 75 lik ikisi içinde konuşuyorum ikisinide biliyorum ben tavsiye etmem
servisleri bi gezin sizde anlarsınız bişey biliyorumda konuşuyorum tercih arkadaşın sormuş bende tavsiye etmem diyorum olay bu...

ahmet kesikbaş link=topic=73231.msg854212#msg854212 date=1393455466' Alıntı:
güzel kardeşim hangisi 70 veya 75 lik ikisi içinde konuşuyorum ikisinide biliyorum ben tavsiye etmem
servisleri bi gezin sizde anlarsınız bişey biliyorumda konuşuyorum tercih arkadaşın sormuş bende tavsiye etmem diyorum olay bu...

Yalnız senin JX70 yerli JX75C ithal yerlilerle karıştırmayın..

ahmet kesikbaş link=topic=73231.msg854212#msg854212 date=1393455466' Alıntı:
Bildiğinizi devlet sırrı gibi saklamaya çalışmayın ozaman..Hocam söyleyin ne sıkıntıları var bizde bilelim bu arkadaşta bilsin...Servisleri bizde biliyoruz verin servisin numarasını arayıp konusalım?

Mazot artık başımızın belası arkadaşlar en az yakan 75 beygir motoru almam lazım..Gübre -İlac -tırmık ve romork cekme işinde kulllanıcam ben motoru.En az yakanı almak zorundayım işallah yanılmayız buğday ekerken maksımum 1.200 kg kaldırıcaz cekıcez arkamızda işallah yanılmıyoruzdur düşüncelerini aktaran arkadaslara tesekkur ederım.. kom*-*