Enteresan bir zetor ???facia(Burtarım)

Ynt: Enteresan bir zetor ???facia(Burtarım)

dennizs link=topic=8224.msg130712#msg130712 date=1231422399' Alıntı:
bu traktörü bahçeye sokarsan mesela zeytiliğe ilk ağaç dönüşünde kabinin camını kırarsın hadi kıramadın mı en iyi ihtimal takla atarsın bu traktör bahçeye girmez kalıp büyük fakat gücü?
+1000

sezer_19 link=topic=8224.msg94332#msg94332 date=1226183187' Alıntı:
abartıldıgı kadar da kotu durmuyor .
gallery_6517_75_3771.jpg
ayrıca bu fotoğraftaki tippi çok mu hoş 10 yaşındaki çocuğa 25 yaşındaki insanın kıyafetleri giydirilmiş gibi sırıtıyor...Ön tekerin boyu ile arka tekerin boyu hiç orantılı değil ve ayrıca böyle bir orantısızlığın sadece görünüş değil kullanım bakımından da dezavantajları olacağını düşünüyorum gerek o kalıba ufak makine olması gerek ise aerodinamiği

sezer_19 link=topic=8224.msg141561#msg141561 date=1232799074' Alıntı:
ön tekerlerkler bencede hoş durmuyor ama güç konusunda kimseye laf söyletmeyiz .en yakın bayimize giderek deneme sürüşlerine katılabilirsiniz.
Emin olabilirsiniz ki zetora gelene kadar çok marka var en son düşüncem olur diye düşünüyorum benim görüşüm ....

ya tabi kişiden kişiye değişir.kimi bmw sever kimi mercedes.. ama zetor kalitesinde olan traktörler zetorun sana sunabildiklerini sunabiliyorlarmı onu düşün önce derim. yüksek tork yani güç üstelik yarı yarıya yakıt tüketimi.bunların yanında proxmilarda çok sade işlikle çok kolay kullanım ve üstün hizmet sunarken proxima pluslarda dijital ve üstün teknolojik özelliklere sahip. forterralarsa daha gelişmiş ve özel ihtiyaçlara cevap verebilen üstün tasarımı ve kullanım kolaylığı ve sunduğu sürüş konforunun yanısıra sunduğu sınırsız güçlede göz dolduran, bunu yaparkende cebinizi düşünen yakıt cimrisi son derece tasarruflu traktörlerdir. ayrıntlılı bilgi için www.zetorturkiye.net

sezer_19 link=topic=8224.msg142828#msg142828 date=1232966083' Alıntı:
ya tabi kişiden kişiye değişir.kimi bmw sever kimi mercedes.. ama zetor kalitesinde olan traktörler zetorun sana sunabildiklerini sunabiliyorlarmı onu düşün önce derim. yüksek tork yani güç üstelik yarı yarıya yakıt tüketimi.bunların yanında proxmilarda çok sade işlikle çok kolay kullanım ve üstün hizmet sunarken proxima pluslarda dijital ve üstün teknolojik özelliklere sahip. forterralarsa daha gelişmiş ve özel ihtiyaçlara cevap verebilen üstün tasarımı ve kullanım kolaylığı ve sunduğu sürüş konforunun yanısıra sunduğu sınırsız güçlede göz dolduran, bunu yaparkende cebinizi düşünen yakıt cimrisi son derece tasarruflu traktörlerdir. ayrıntlılı bilgi için www.zetorturkiye.net
Öncelikle şunu belirtiyim benim sahibi olacağım traktör kabinli olacak fakt yüksek olmıyacak ve arkasına romork bağladığım zaman 6 ton ve yukarısını çekecek benim tarlayla ekimle sürümle işim yok benim işim tamamiyle romork ve harfiyat şeklinde sizin gücüne laf söyletmiyecek olan makine var ya şu ufak tekerlekli ben onu bahçeye soksam ne kabin camı kalır nede ağaç... Düşünün benim bir ekipmanım var bu ekipmanın 8 metrelik bir kolu var bu kol hidrolikle hareket ediyor ve ağaç dallarını titreterek zeytinleri yere (yaygıya)düşürüyor ve bu gücü arka pto dan alıyor şu anda same kullanıyoruz samenin arkasında bu ekipmanı bağladığımız zaman ağaca titreşim verdiği taktirde inanlımaz vibrasyon oluyor ve bu sadece düz alandaki bahçelerimizde uygulanmıyor yamaçlarda da uygulanıyor... Şayet ben sizin o gücüne laf söylettirmem dediğiniz traktörü aynı işte kullansam daha birinci ağaca taktığımda ekipmanı traktörü devirir .... Ayrıca dağlık yollarda aklımda olan ve kriz sebebiyle alımını ertelediğimiz traktörle karşılaştırıyorum bu zetoru o traktör 90 hp gücünde hem ufak hemde arkasına 9 ton zeytin sarsam bile performans alırım...sizin 90 hp lik traktörlerinizde ön hidrolik çıkışı standart mı? Ama şöyle birşey var ben zetoru hiç bir zaman kötülemedim ama sizin verdiğiniz tepkilerden tipik bir bayi edası var bu hissediliyor....

senin söylediğin işlerin hepsini otraktörlede çok rahat yapabilirsin. ayrıca same ne kadar yük çekerse zetora 1 ton fazla at çek en az tık demez. ha şunuda söylüyeyim zetor bahçe traktörü değil. tarla için yol güç için performans için üretilmişleridir. en küçük 62 beygir traktörü şu anda üretimde olan. oda 6421 proxima. sen çift çift sürmüyorsan sana uygun 9641 ,10641 gibi modelleri var yolda rakip tanımaz . 60 km ortalama hız yapıyorlar. size yakın tüm bayilerimizden deneyebilirsiniz. sitemizdede kullanıcılzrın yorumlarını bulabilirsiniz. bazı yasal kurallarla engellendiği için bu kişilerin videolarını yayınlayamıyoruz. zira bu engellemeyii yaptırtanda yine sizin same nin türkiye distiribütörüydü. niye engelletmiş bi sorun bakalım bayinizin bilgisi varsa açıklamayada cesareti o söyler size.

sezer_19 link=topic=8224.msg146612#msg146612 date=1233420269' Alıntı:
senin söylediğin işlerin hepsini otraktörlede çok rahat yapabilirsin. ayrıca same ne kadar yük çekerse zetora 1 ton fazla at çek en az tık demez. ha şunuda söylüyeyim zetor bahçe traktörü değil. tarla için yol güç için performans için üretilmişleridir. en küçük 62 beygir traktörü şu anda üretimde olan. oda 6421 proxima. sen çift çift sürmüyorsan sana uygun 9641 ,10641 gibi modelleri var yolda rakip tanımaz . 60 km ortalama hız yapıyorlar. size yakın tüm bayilerimizden deneyebilirsiniz. sitemizdede kullanıcılzrın yorumlarını bulabilirsiniz. bazı yasal kurallarla engellendiği için bu kişilerin videolarını yayınlayamıyoruz. zira bu engellemeyii yaptırtanda yine sizin same nin türkiye distiribütörüydü. niye engelletmiş bi sorun bakalım bayinizin bilgisi varsa açıklamayada cesareti o söyler size.
benim same diye birşey yok ben sadece same kullanıcısıyım ben hiç bir marka taraftarı değilim sadece benim işimi gören marka kullanıcısıyım ama same benim işimi görmüyor...

tabiki ihtiyaçlar değişir kişiden kişiye. ön tekerlekleri niye öyle yaptıklarını araştırdım cevap geldi üretici firmadan. daha kolay manevra ve sürüş rahatlığı sağladığı için onu kullanmışlar.her neyse bence bi zetorları incele yerinde gör. derim.ç üstüne bin çifte çık yola çık. dene yani. biz amasyanın merzifon ilçesinden alala köyünden biriyle deneme sürüsü yaptık. onun silver 110 vardı. yarıştı zetor 8441 le . 2 hafta sonra sahibi geldi değiştirdi traktörü zetor forterra aldı. bu yarışı youtube ta izleyebilirsin.

sezer_19 link=topic=8224.msg148007#msg148007 date=1233580287' Alıntı:
tabiki ihtiyaçlar değişir kişiden kişiye. ön tekerlekleri niye öyle yaptıklarını araştırdım cevap geldi üretici firmadan. daha kolay manevra ve sürüş rahatlığı sağladığı için onu kullanmışlar.her neyse bence bi zetorları incele yerinde gör. derim.ç üstüne bin çifte çık yola çık. dene yani. biz amasyanın merzifon ilçesinden alala köyünden biriyle deneme sürüsü yaptık. onun silver 110 vardı. yarıştı zetor 8441 le . 2 hafta sonra sahibi geldi değiştirdi traktörü zetor forterra aldı. bu yarışı youtube ta izleyebilirsin.
link atabilirmisiniz...

Silver 110-130 modellerini kullandım...ama Zetorla değişmem...Bu benim kendi görüşüm...
Bu tür denemelerin bir çoğu düzmece...bunu herkez iyi biliyor...(yanlış anlamayın sizinkide düzmece..demek istemiyorum...)
Bi örnek veriyım.... Erkun ' un 100 hp sini getirdiler...adam dedi TM 120 TM 155 getirin pulluk deneriz..filan....şansa ordan geçiyormuş.... :) arkasında 6 lı 14 no ... adam baktı ' neyse biz işimize bakalım' dedi...sonra iki tur attılar gittiler...bazıları öyle düzmeceki kendileri bile inanmıyorlar....

hım ewet duzmece hersey ınsalarımızın kabullenmesı zor olsa gerek samenın sahıbınde zetor var sunada sameyı sattı 12241 zetor alıdı adamın adresıde merzifon/ aalala köyü ismet bilgin rasim aga derler..... ayrıcada ınsanlarımız salak degıl yanı neden goz g ore gore duzmecelre yada senın dedıgı gıbı kendı motorun ezık dusurmeyi goze alsın bu denemenın gercek oldugunu ve gerekırse aynısın noter huzurunda aynı traktorlele yapılacagı resmı olarak bıldırılmıstır bıldırılme nedenıde sahsuvar oglunun bu durumdan olumsuz etkılenmesı ve dava etmesı ama video dada gorundugu gıbı ıkı traktorunde plakalı yanı cıfcıye ait olmasından dolayıkı mahkemeden bır sonuc cıkramadılar:) hepsının rasmi yazısmaları var .... haa kımı anasının kımı kızını sever bu videoda gayet normal bir video yanı sameninde baska trktöelerle olan denemelerı guzel motor :):) güle güle koşş allah tekerini taşdan esirgesin:)

kabullenme meselesi değil...kabullemek kolay geri ne olacak....sameyi satıp zetor alması o kişinin kararı....benim değil..eğer ben olsam..Same yi ezip geçsede yinede satmazdım marka polemiği filanda değil....ayrıca 'İnsanlarımız Salak değil' laflarınıza dikkat edin...lafı yanlış anlamak istemiyorum....onun için bişey demiyorum...(O zaman Fendt yada JD vs Claas vs Same vs vs alan insanlar...sadece bu denemede yenildiklerinde satsın traktörü alsınlar Zetor...peki bu s.......lık olmuyormu?)
Bu durumda şasuvaroğlunu dava açması açmaması beni ilgilendirmez...resmi olup olmamısıda tabiki....

Yav arkadaşım iyiki bir same traktör kullanıcısıyım dedim ama same den memnunun demedim ve same şöyle same böyle traktör demedim ayrıca nasib olur şu kriz ortamını bir atlatırsak alıcağım x marka traktörle senin şu zetoru karşı karşıya getirmek isterim....

rençberçiftci link=topic=8224.msg107642#msg107642 date=1229020463' Alıntı:
kaputun geniş durması zengin gösterir.

zenginliği bu aşmış bu banker olmuş. :) :) zuha-*-s zuha-*-s
bende hiç görmedim bu traktörüde resimde gördüğüm kadarıyla traktöre göre giydirme ve makyajı kötü duruyor...güzel paylaşım.

dennizs link=topic=8224.msg86465#msg86465 date=1224442156' Alıntı:
Öncelikle en boş stand zetorun standıydı diyebilirim kendileri çalıp kendileri oynuyordu bende pek merak etmediğim için hiç foto çekmedim taa ki fuar bahçesinde alttaki traktörü (!) görünce ... Traktör gibi değil gibi enteresan bir yapısı var neden mi kabin devasa gövde de devasa çok geniş ama ön tekerlekler el arabası tekerleği gibi önceleri yanlışlıkla üretilmiştir falan diye düşündüm daha sonra böyle bişey neden fuara getirsinler sanırım satmaya çalışıyorlar diye düşündüm.Acaba bunu çizen tasarımcı sonradan baktımı bu traktöre ....

kardeş bakmamış galiba
aly-*-s ;D zuha-*-s iç-*-* kom*-*

LÜTFEN ARKADAŞLAR CİDDİ OLALIM DALGA GEÇMEYELİM

;D ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s aly-*-s aly-*-s aly-*-s aly-*-s aly-*-s kom*-* kom*-* kom*-* muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*- mas-*-s mas-*-s cuuk-*-s cuuk-*-s **24**- **24**- razz-*s razz-*s razz-*s izle-*-* izle-*-* soh-*-s soh-*-s ben-*-s ben-*-s oyn-*-s oyn-*-s ar-*-s ar-*-s çal-*-s çal-*-s krk-*-s krk-*-s tkm-*-s tkm-*-s tkm-*-s tkm-*-s tlv-*-s tlv-*-s tlv-*-s tlv-*-s bbye*-s bbye*-s bbye*-s ııhh-*-s ııhh-*-s ne-*-s ne-*-s -*mek-*- -*mek-*- bny-*s sil-*-sa sil-*-sa razz-*s razz-*s tang*-s tang*-s cad-*-s cad-*-s şerf-*s şerf-*s aa-*s aa-*s boks-*-* boks-*-* oov-*s oov-*s past-*-s art-*-* art-*-* ut-*se ut-*se bak-*-s bomb:-*s tkm-*-s tkm-*-s tkm-*-s tkm-*-s tkm-*-s okş:*s okş:*s okş:*s evt-*-s arab-*-* arab-*-* hıh-*-s ıslı-*- ıslı-*- de--*-s öp-*-s öp-*-s kus-*s kus-*s barş:s hör-*s hör-*s hkm-*-*s hkm-*-*s pix-*-a pix-*-a *sda* *-*-09 çar-*-s çar-*-s atş-*-s *sda*-s izle-*-* izle-*-* krk-*-s uyk-*-s uyk-*-s rock-*-s rock-*-s öp-*sa güç-*-* oho-*s oho-*s esn-*s esn-*s mal-*-s mal-*-s ar-*-s ar-*-s kes-*-*- kdöc-*-* kdöc-*-* agl-*s rulet-*s rulet-*s aşk-*s aşk-*s -*das -*das kus-*-s kus-*-s bon-*-s -*w-qe bl-*-sa teylo-*s cuuk-*-s oks-*s kır-*-s ben-*-s soh-*-s soh-*-s at-*-s ban*-*8 sal-*-s kavg-*-*s hal-*-s çal-*-s yat:-*s tab-*-s tab-*-s top-*-s top-*-s hg-*s hg-*s dik-*-s ısl-*-s hogar-*s hogar-*s pep-*-s don-*s knş-*-s knş-*-s mas-*-s tel-*-s doan-*-s krk-*-sa krss-*s krss-*s çlş-*-s çlş-*-s amin-*s ah-*-s amin-*s amin-*s sayg-*s sayg-*s hur-*-s gos-*-s gos-*-s bıy-*s fris-d*s- fris-d*s- çak-*-s cray-*-s hoops-*s bes-*-s bes-*-s sig-*-s gül-*-s snip-*-s snip-*-s oyn-*a sşl-*-a than-*-s than-*-s than-*-s beb-*-s rap*-* özür*-* kur-**- kur-**- *ıhh*- -*-sn-* -*-sn-* muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*-