Hangi Makinayı Almalıyım..?

:S uyy-*s Gaspardo FBR zıpkalı cayır bıcme makıması ıle Haryo BY 957 zıpkalı cayır bıcme makınası hakkında kullanıcı yorumları varsa ıletın lutfen..sızce hangısını almalıyım..Fıyatları aynı sayılır.Kalıte ve kullanım kolaylıgı acısından hangısı daha ıyı tercıh olur benım ıçın..!

Ynt: Hangi Makinayı Almalıyım..?

kesanlı22 link=topic=73256.msg854381#msg854381 date=1393503882' Alıntı:
:S uyy-*s Gaspardo FBR zıpkalı cayır bıcme makıması ıle Haryo BY 957 zıpkalı cayır bıcme makınası hakkında kullanıcı yorumları varsa ıletın lutfen..sızce hangısını almalıyım..Fıyatları aynı sayılır.Kalıte ve kullanım kolaylıgı acısından hangısı daha ıyı tercıh olur benım ıçın..!
Hangisinin servisine yedek parçasına daha rahat ulaşabilecekseniz onu alın derim.

HARYO BY 957 ZIPKALI ÇAYIR BİÇME MAKİNASI

Haryo BY 957 Çayır Biçme Makinesi, Sayısız denemelerin verdiği sonuçlara göre tarıma uygun olarak çiftçinin rahatça kullanabileceği normlarda üretilmiştir.

Çiftçi herşeyden önce makinasının yüksek kapasiteli ve sağlam olmasını ister ki, arıza ve duraklamalara maruz kalmadan işini bitirebilsin. Bu istekler kadar önemli olan başka bir hususta, makinenin mahsulleri örselemenden biçmesiyle, mahsulde kuru madde ve narin yaprak zayiatının en az düzeyde kalabilmesidir.

Haryo BY 957, Uzun yıllar kullanılsa bile, mükkemel çalışmasını garanti eder. Parmaklar (Zıpkalar) özel çelikten haddelenmiştir. Bıçak uçları ve levhalar da özel çelikten imal edilmiştir ve tıtalanmıştır.

Haryo BY 957, sarsıntısız çalışır. Bir engele karşı sürüldüğünde veya direnç çok büyük olursa, boşa alma tertibatı devreye girer. Böylelikle kesme tertibatı geri gelir.

Teknik Özellikler
Biçme Genişliği 155-180-215
Biçme Hızı (km/h) 12-14
Gerekli Olan Güç (hp) 25
Eğimli Çalışma Pozisyonu +90o-60o
Kuyruk Mili Devri 540 rpm
Ağırlık (kg) 210±15
uyy-*s ok-*-s

ben geldim... :)

haryo ve süpertar aynı fabrikada üretilir...

haryo gaspardo envanterinde üretim yapan bir firma süperior markasınıda aynı firma süpertar olarak piyasaya sürdü..
haryo ile gaspardo süperior ilede süpertar parçaları birebir uyumludur..
parça konusunda ise gözlemlediğime göre haryo grubu ve süpertar grubu parçalarının daha dayanıklı olduğunu kullanım tecrübelerime göre ifade edebilirim.
yılda yaklaşık 1000 dekara yakın biçim yaparım süpertar ile
bıçaklarını ve zıpkalarını kör kullanma itina et yağlamayı ihmal etme hiç durmadan bbiçim yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Ali ÖZAYDIN

eyvallah ama galiba ben ARTUR marka çayır biçme alıcam.Çünkü keşanda bayılık vermişler yerinde makineyi gördüm gerek servis gerekse yedek parça konusunda son derece iddalılar..maliyetide daha az..artık kısmet .. uyy-*s

Sıkmalı tamburları da gözden geçir. Kuruma, otun kondisyonunu ve yeşilliğini muhafaza etme ve zaman açısından hem tambur biçmelerden, hem de zipkalı denen çift hareketlilerden çok daha randımanlı.