KEFİL ENGELİ

merhaba arkadaşlar biz kefil olduk ve sıkıntı içindeyiz. kefil olduğumuz çiftçi akrabamız kefil olduğumuz kurum tarım kredi kopp. keşke olmasaydık ama oldu birkere. 13.000 binliralık borcunu ödeyemiyor ve durumu çok kötü diğer borçlarıda var 170.000 bin çivarı toplam.şimdi şöyle sorularım var. 1.si biz bu koparatiften gübre alcaz ama kefil olduğumuz kişi yüzünden sıkıntı çıkarmı biz 5senedir zamanında ödeme yapıyoruz. 2.si traktörü değiştirmeye hazırlanıyorduk ziraat bankası kredisi ile bu kefil olduğumuz kişi yüzünden ziraat bankası sorun çıkarırmı bilen veya emsal teşkil eden veya böyle bir durum yaşayan arkadaşlarım ((inşallah kimsenin başına gelmez)) lütfen beni bilgilendirirse sevinirim

Ynt: KEFİL ENGELİ

işin yoksa şahit ol paran çoksa kefil ol diye bir atasözü vardı. keşke kefil olmasaydınız. kefil olduğunuz borcu ödemiyorsa şimdiye kadar size borç gelmesi lazımdı. gelmediyse sorun olmaz diye düşünüyorum...

aynı sorun benim babamdada var zamanında her önüne gelene kefil olmuş şimdi hep içralık oldular sıkıntılıyız sadıce 1 kişiye 150 000 lira toplamda 300 000 bin liraydı en son gercekten insanın tekke baştan çıkıyor ALLAH sonumuzu hayr eylesin

resmi işlemler başlamadıysa sizinle ilgili bir sorun olcağını sanmam ..
2.si borçlunun malına el konulur icra işlemi biter eğer borcu kapatmıyorsa sonra sizlere sıra gelir.bildiğim kadarıyla

bn izmir bayındır çırpı 428 nolu tarım kredi koop.başkanıyım .günü geçen borca kefilliğinz olduğu için tarım krediden bi şey alamazsınız .ziraat bankasıda sizden tarım krediden borcu yoktur yazısı isteyecek .