Damla Sulama Fiyatı

28.07.2010
2,411
371
KONYA

s.a.
abilerim arkadaşlarım merhabalar
dün fuarda damla sulama için bir firmadan fiyat istedim tarlayı filan çizdik bi kagıda aşagıda resimde var 25 dönüm tarla için 12700 tl fiyat çıkardı 11,500 gibi pazarlık bitecek herhalde ne diyrosunzuz pahalımı iyimş

borular 5 yıllık dedi ölçüleri yazıyor zaten kalın ve dayanıklı boruymuş 250 metreye basacakmış ana borular bana ait kol boruları onlara ait işçilikte onlara ait

Ynt: Damla Sulama Fiyatı

rahim bey hangi firmadan alıyorsunuz.
konyadaki fuarda benim okul arkadaşım var .Akona sulama satış sistemleri -irrigation systems ' satış müdürü kendisi.ismi Bayram ÜNAL.Şayet pazarlığınız olmadıysa bide ordan sorun benim slmımı söylen.yardımcı olacagına inanıyorum.

valla myvet miydi neydi tam hatırlamıyorum akona ya hiç sormadım fuar süreci içerisinde tekrarda gidemem büyük ihtimalle sonrada burdaki akona bayisine gitsem yinede arkadaşınızı bulabilirmiyim yoksa sadece fuar süresincemi burada

ibrahim_11 link=topic=73298.msg855038#msg855038 date=1393598466' Alıntı:
fiyat pahalı geldi bana ama ne suluycaksınız onada bağlı biz artık tek yıllık kullanızyoruz 60 dönüme 4 bin tl damlama gidiyor

konya dönümü ama onu söylemeyi unuttum ben

15 dönüm mısır 70 ekilir 140 döşenecek
10 dönüm pancar90 döşenecek

bu damlama işi bence sonsuz hesabı başka yerlerde de yaptırın derim.kullanılan kılcal boruların et kalınlığı ne kadar,debisi ne kadar damlatıcıların özellikleri nelerdir.hepsi başlı başına araştırmalısınız. kılcal borulara geçişler vana lı mı düz mü,en önemli parçada kağıtta göremedim filtreleme nasıl hesabın içindemi.(kullanacağın su kaynağına göre değişiklik gösterebilir) devletten kredi veya hibe kullanabilecek misin ? yani yanında bir tarımsal danışmanı bulundurmanı tavsiye ederim. inşallah kafanı karıştırmamışımdır. kolay gelsin.

ben bu yıl seralardaki sistemi komple eurodrip ile değiştirdim yaklaşık 350mt 2' kangal boru 3000mt civarıda eurodrip 2lt/saat debili 16mm çaplı yuvarlak damlama borusu kullandık vanalar,damlama boru lastikleri,damlama rekorları,damlama sonu kör tapalar,kangal boru ekleri,kör tapaları ile 4000 lira civarı tuttu..

daha önceki sistemdeki damlamalarda eurodripti 6 yıl kullandık solarizasyon örtüsünün altında kalmasına rağmen borular çağlar plastik marka 2' pvc boru idi

rahimavci link=topic=73298.msg855026#msg855026 date=1393597013' Alıntı:
valla myvet miydi neydi tam hatırlamıyorum akona ya hiç sormadım fuar süreci içerisinde tekrarda gidemem büyük ihtimalle sonrada burdaki akona bayisine gitsem yinede arkadaşınızı bulabilirmiyim yoksa sadece fuar süresincemi burada
sade fuar süresince orda,esas yeri mersin olarak biliyorum.ama konyadaki bayiye nede derece sözü gecer inanın o kadarını bilmiyorum.

bana görde pahalı geldi..yanlız eksikler var..filitre ve gübre tankı hesapta yok galiba...birde damlama borusu 25 lik görmedim...genelde 16 yada 22 lik olur..yinede sen bir kaç firma dolaşmadan yaptırma..Bu ara pancarda toplarken sorun yaşayabilirsin..ona göre boru terçih et...

FEHİM link=topic=73298.msg855214#msg855214 date=1393610218' Alıntı:
bu damlama işi bence sonsuz hesabı başka yerlerde de yaptırın derim.kullanılan kılcal boruların et kalınlığı ne kadar,debisi ne kadar damlatıcıların özellikleri nelerdir.hepsi başlı başına araştırmalısınız. kılcal borulara geçişler vana lı mı düz mü,en önemli parçada kağıtta göremedim filtreleme nasıl hesabın içindemi.(kullanacağın su kaynağına göre değişiklik gösterebilir) devletten kredi veya hibe kullanabilecek misin ? yani yanında bir tarımsal danışmanı bulundurmanı tavsiye ederim. inşallah kafanı karıştırmamışımdır. kolay gelsin.

et kalınlığı debisi filan hepsi yazıyor kagıtta yukarıda ama geçiş vanalmı degilmi dediniz onu bilmiyorum filtre yok hesapta bu yıl denemelik eniştem gil filtre verecekler onu kullanacagım randıman alırsam gidip seneye damlama alacam

kubilay07 link=topic=73298.msg855220#msg855220 date=1393610786' Alıntı:
ben bu yıl seralardaki sistemi komple eurodrip ile değiştirdim yaklaşık 350mt 2' kangal boru 3000mt civarıda eurodrip 2lt/saat debili 16mm çaplı yuvarlak damlama borusu kullandık vanalar,damlama boru lastikleri,damlama rekorları,damlama sonu kör tapalar,kangal boru ekleri,kör tapaları ile 4000 lira civarı tuttu..

daha önceki sistemdeki damlamalarda eurodripti 6 yıl kullandık solarizasyon örtüsünün altında kalmasına rağmen borular çağlar plastik marka 2' pvc boru idi

eurodrip filan ne ben birşey anlamadım valla :)

tümosan 8095 link=topic=73298.msg855236#msg855236 date=1393612198' Alıntı:
sade fuar süresince orda,esas yeri mersin olarak biliyorum.ama konyadaki bayiye nede derece sözü gecer inanın o kadarını bilmiyorum.

olsun bi deneriz faydası olurmu olmazmı bakarız bi inşaallah :)

erdal_btn link=topic=73298.msg855248#msg855248 date=1393612987' Alıntı:
bana görde pahalı geldi..yanlız eksikler var..filitre ve gübre tankı hesapta yok galiba...birde damlama borusu 25 lik görmedim...genelde 16 yada 22 lik olur..yinede sen bir kaç firma dolaşmadan yaptırma..Bu ara pancarda toplarken sorun yaşayabilirsin..ona göre boru terçih et...

filtre ve gübre tankı yok onlar zaten 3-4 bin tl tutuyor diye duydum ben

25 lik boru özelmiş 300 metreye tek basacak bizim tarlalarda 250 metre olunca ortadan girme filan yok tarlanın başından tak çek asıl sök olacak :)

çok iyi demişşiniz tek yıllık olarak tabir edilen plastikler - 16 lık - düzenli kullanımda 3 hatta 4 yıl kullanılır kucuk masrafla maliyet olarak 2000Mlik top yaklaşık 225tl dir piyasada 4.5 yıllık olarak satılanlarda bu düzene uyacaksa- fiyat performans- 6 -8 yıl kullanmak mumkun onlarında fiyatı yaklaşık 1000M si 200tl bu sadece 25 cm delikli boruların fiyatıdır. sisteme ek filtre ve tank maliyeti 2 bin ile 8 bin arasında değişir ana hat borularının fiyatlarını hatırlamıyorum onlar ilk kurulum maliyeti olan senelerce az bi masrafla kullanılan parçalardır.

saygılarla