husgovarna 51

Ynt: husgovarna 51

gezegen link=topic=73321.msg855294#msg855294 date=1393616603' Alıntı:
51 lik motorlu testerem var sıfır almıştık sıkışınca tersine döndü stopta etmedi kendi söndü sonra çalıştırdım çalışıyo neden böyle yaptı sizce
Avans ayarı ile ilgili bir sorun olabilir İbrahim. yeniden çalıştırınca normale döndüyse devam, problem yok.

kubilay07 link=topic=73321.msg855309#msg855309 date=1393617629' Alıntı:
sürekli yapıyormu abi yani her zorlandığında :S merak ettim şimdi :S
bi zaman 95 kuturunda bi agaç kesiyodum zorlandıgında yapmıştı söndü tekrar çalıştırdım tekrar zorladım ve yine yaptı söktügümde bujinin gevşemiş oldugunu gördüm sıkıştırdım bi daha yapmadı aradan bi hayli zaman geçti ve zorladımda yapmamıştı geçen sert bi agaç kesiyodum bi hayli şıkıştırdım durdu ve ters dönmeye başladı çalışıyoda stop da edemiyosun kılıcı oduna bastırdım söndü söktüm bujide sıkı tekrar çalıştırdım yapmadı ama bu huyu belledi sonu nereye varır bilmem

Abi normale dönduyse hic korkma,dewam et bi cok motor bunu yapar cok zorlanip stop etme haline geldimi stop edemeyince piston ters dönmeye baslar kara jawa da meşurdur bu stop eder tekrar calistirr dewam edersin anlş-*s
Ayrica tamirciye gotursen söker takar acar bakar yine ayni motor yaptirmis parasin alir hic yapmasin diyosan silindiri pistonu degistr bnce bozulana dek idare et saygilar cidd*-*-*

gezegen link=topic=73321.msg855317#msg855317 date=1393618632' Alıntı:
bi zaman 95 kuturunda bi agaç kesiyodum zorlandıgında yapmıştı söndü tekrar çalıştırdım tekrar zorladım ve yine yaptı söktügümde bujinin gevşemiş oldugunu gördüm sıkıştırdım bi daha yapmadı aradan bi hayli zaman geçti ve zorladımda yapmamıştı geçen sert bi agaç kesiyodum bi hayli şıkıştırdım durdu ve ters dönmeye başladı çalışıyoda stop da edemiyosun kılıcı oduna bastırdım söndü söktüm bujide sıkı tekrar çalıştırdım yapmadı ama bu huyu belledi sonu nereye varır bilmem

sonu yatak sarmaya gidiyor gibi duruyor abi :) inşallah düşündüğümü yapmaz yatak filan sararsa yaptırmakla uğraşma 61liğini al keseceğin odun düşünsün ne olacağını :)

kubilay07 link=topic=73321.msg855323#msg855323 date=1393619361' Alıntı:
sonu yatak sarmaya gidiyor gibi duruyor abi :) inşallah düşündüğümü yapmaz yatak filan sararsa yaptırmakla uğraşma 61liğini al keseceğin odun düşünsün ne olacağını :)

Bak bu konu da kubi hakli bizde 72 lik var tam bi canavar tik ariza vermedi. Kac yildir

tt555 link=topic=73321.msg855322#msg855322 date=1393619214' Alıntı:
Abi normale dönduyse hic korkma,dewam et bi cok motor bunu yapar cok zorlanip stop etme haline geldimi stop edemeyince piston ters dönmeye baslar kara jawa da meşurdur bu stop eder tekrar calistirr dewam edersin anlş-*s
Ayrica tamirciye gotursen söker takar acar bakar yine ayni motor yaptirmis parasin alir hic yapmasin diyosan silindiri pistonu degistr bnce bozulana dek idare et saygilar cidd*-*-*
evet sönme derecesine gelince oldu hep silindiri ve pistonu biz degişebilirmiyiz gerçi benim kayınlar 125lik çeligin motorunu söke taka rektefe yapmaya başladılar bunuda yaparız galiba
kubilay07 link=topic=73321.msg855323#msg855323 date=1393619361' Alıntı:
bunuda sıfır almıştık pek iş te yapmış sayılmaz sadece kışlık odunları dograrım

gezegen link=topic=73321.msg855334#msg855334 date=1393620141' Alıntı:
evet sönme derecesine gelince oldu hep silindiri ve pistonu biz degişebilirmiyiz gerçi benim kayınlar 125lik çeligin motorunu söke taka rektefe yapmaya başladılar bunuda yaparız galibabunuda sıfır almıştık pek iş te yapmış sayılmaz sadece kışlık odunları dograrım
Parca olduk sonra degistirrsin abi ama ariza verene dek devam ki vereceginde sanmiyorum ters e donmeyle stop et calistr yine dewam et bn bizim 72 li gecen yil merak ettim komple söktum yeniden topladim

gezegen link=topic=73321.msg855334#msg855334 date=1393620141' Alıntı:
bunuda sıfır almıştık pek iş te yapmış sayılmaz sadece kışlık odunları dograrım

abi ben 3 yıl shindaiwa 488 kullandım babam aynı motoru 15 yıl civarında kullandı(bilen bilir shindiwa has japon malidır tamirciler motorun kralı diyorlar) ben 488 ' e 3 yıl tahammül edemedim 48 cc sert oduna vurmaya gelmiyor hemen bayılıyor aragaz çekmekten kulaklarım çok çınlardı akşamları bu yıl 50 yaşındaki dut ağacına vurdum yine bayıldı stop etti çalıştırdım çalıştı daha ağaca vurmadan tekrar stop etti diyafram patlamış değiştirdik bi türlü düzen tutmadı gittim husqvarna61 aldım kesmeyeceği ağaç yok huaqvarna olduğundan falan değil güçlü olduğundan güçlü motor her zaman avantaj senin motorda 51 cc sanırım kışlık odunları falan hazırlarken küçük hafif motor iyi oluyor ama bayılma falan çok yapınca da işin tadı kaçıyor çok sıkıştırınca da bu tür arıza benzeri durumlar çıkarıyor 61lik ile aldığım gün 10 ster odun kestim diğer günde 15 ster inceltme kesimi yaptım ve incelttiklerimi doğradım ayrı ayrı hesaplarsak 40 stere denk geliyor..

15ster inceltme kesimini 50cmlik kütüklerden yaptım 25er cmlik parçalara dikine ayırdım kütükleri hiç ara vermeden 5 saat çalıştım(sadece yakıt dolum molası verdim) motordan dumanlar falan çıkmaya başlamıştı iş bittiğinde tık demedi 488i attım bir kenarda duruyor şimdi husqvarna biraz ağır ama iş kaçırıyor resmen :) alman gerekir falan en az 60cclik bir motor al :)