KÖK BOĞAZ İLACI KULLANMAYAN VARMI

Ynt: KÖK BOĞAZ İLACI KULLANMAYAN VARMI

Arkadaslar zaten bilimsel arastirmalarda bulunan sonuc %50 ye kadar verim kaybi olabiliyor yilina gore zaten kok curuklugune yakalanan bir bugdayin kokunu gordukten sonra o bugdayda verim kaybi olmamasinin imkansiz oldugu acikca belli oluyor ayrica ne kadar boylu olsada bugday yatma yapmiyor ben simdiye kadar cok faydasini gordum verimde diger kokbogaz ve pas ilaci atmayanlara gore benden fazla gubre atmalarina ragmen

ben şu an itibariyle kullanmadım. duruş oki hava durumlarına ve ekinlere bakarak kullanıp kullanmayacağıma karar vereceğim.çünkü bu yıl farklı bir yıla benziyor dün bütün araziyi gezdim hastalık belirtisine rastlamadım.
yanlızca bu yıl ekinler biraz sık gibime geliyor pas yapabilir nitelikte duruyor. tabiki herkesin taktiri orası ayrı.

sertackrbck link=topic=73323.msg855705#msg855705 date=1393694079' Alıntı:
bizde dün attık atmayınca kökü çürüyor ve yatıyor geçen sene atmayanların buğdayları yattı bide verim yapmadı kökü çürüyünce boylarıda olmadı buğday beslenemedi
geçen yıl çok yağışlı bir yıldı kök boğaz ilacı atanlarda da hastalıkta olud yatmada oldu

FEHİM link=topic=73323.msg855680#msg855680 date=1393693207' Alıntı:
ben şu an itibariyle kullanmadım. duruş oki hava durumlarına ve ekinlere bakarak kullanıp kullanmayacağıma karar vereceğim.çünkü bu yıl farklı bir yıla benziyor dün bütün araziyi gezdim hastalık belirtisine rastlamadım.
yanlızca bu yıl ekinler biraz sık gibime geliyor pas yapabilir nitelikte duruyor. tabiki herkesin taktiri orası ayrı.
sana katılıyorum aynen
şu an için kararsızım