s.a abiler arkadaşlar benim için önemli bi konuda fikirlerinizi alsam

s.a ben uzun zamandır bi silah (tabanca) almayı düşünüyorum sıfır almaya maddi durumlar biraz el vermiyo bende 2. elde karar kıldım nettede uygun fiyata bi silah buldum buldugum silah amerikan ruger p85 marka model bide sizlerin fikrini almak istedim bu konuda sizce bu silah nasıldır eksileri ve artıları nelerdir acaba bilen anlayanlarınız yardımcı olursa sevinirim...

Ynt: s.a abiler arkadaşlar benim için önemli bi konuda fikirlerinizi alsam

Dostum silahın modeli kaç? Namlu ömrü dediğimiz bir olay var fazla mermi atılmış bir silah ise pek işine yaramaz ama gürültü veya görüntü olsun dersen farketmez, ruger fena bir mal değil. Bu konuyu birazda silah forumlarında araştırsan ve silahı anlayan birine göstersen iyi olur. Almadan önce ard arda en az 3-4 şarjör mermi atmadan alma.

Bizim forumda ne silahçı varmış arkadaş :D Bireysel silahlanmaya hayırrrrr :D ;D çağırıveririm o üstsüz kızları neydi onlar :D

doganbey1 link=topic=73343.msg856169#msg856169 date=1393720857' Alıntı:
Bizim forumda ne silahçı varmış arkadaş :D Bireysel silahlanmaya hayırrrrr :D ;D çağırıveririm o üstsüz kızları neydi onlar :D
usta sende bir silahlanmaya karşısın gidiyor bırak adamlar silahlansın köylünün vazgeçemeyeceği üzerind eçıkarmayacağı 3 çey silah bıçak çakmak oho-*s

doganbey1 link=topic=73343.msg856169#msg856169 date=1393720857' Alıntı:
Güzel söz.
Silahın ikinci eli pek makbul değildir.Hatta silah gereksiz bir eküridir.Av tüfeğine evet ama tabancaya Hayır.Hiç kimsenin bir sinir anında başını belaya sokmasını istemem.

ydincbayram link=topic=73343.msg855715#msg855715 date=1393694606' Alıntı:
Dostum silahın modeli kaç? Namlu ömrü dediğimiz bir olay var fazla mermi atılmış bir silah ise pek işine yaramaz ama gürültü veya görüntü olsun dersen farketmez, ruger fena bir mal değil. Bu konuyu birazda silah forumlarında araştırsan ve silahı anlayan birine göstersen iyi olur. Almadan önce ard arda en az 3-4 şarjör mermi atmadan alma.
valla abi silah 92 model bi polisde 500 mermi anca attım diyo ama bi tanıdık baktı silaha 1000 e yakın mermi atmıs biraz boyasında asınma var ama silah genel olarak teiz kullanılmaıs namlu veyada kızak gibi vs ana parcalarda asınma veya pas felan yokmus namlu yiv setlerde temizmiş fiyatta en son 1350 diyo silahtan anlayanlar fiyat iyi diyolar

zehriduman link=topic=73343.msg856216#msg856216 date=1393748597' Alıntı:
usta sende bir silahlanmaya karşısın gidiyor bırak adamlar silahlansın köylünün vazgeçemeyeceği üzerind eçıkarmayacağı 3 çey silah bıçak çakmak oho-*s
Yahu tabi kide köyde yaşayanlar, çiftçilik yapanlar için gerekli ama tabanca biraz daha riskli. Çünkü kolayca her yerimizde taşıyabiliriz. Allah korusun trafikte, bir yerde çok sinirlendin kendini tutabilecek mi acaba insan. O silahı çekti mi Allah muhafaza. Yoksa bende tabancayı severim. Ama kendine hakim olmak, kendini yenmek önemli. :)
uzay kasa link=topic=73343.msg856223#msg856223 date=1393749085' Alıntı:
Güzel söz.
Silahın ikinci eli pek makbul değildir.Hatta silah gereksiz bir eküridir.Av tüfeğine evet ama tabancaya Hayır.Hiç kimsenin bir sinir anında başını belaya sokmasını istemem.
Kesinlikle sana katılıyorum abi.

doganbey1 link=topic=73343.msg856412#msg856412 date=1393775452' Alıntı:
Yahu tabi kide köyde yaşayanlar, çiftçilik yapanlar için gerekli ama tabanca biraz daha riskli. Çünkü kolayca her yerimizde taşıyabiliriz. Allah korusun trafikte, bir yerde çok sinirlendin kendini tutabilecek mi acaba insan. O silahı çekti mi Allah muhafaza. Yoksa bende tabancayı severim. Ama kendine hakim olmak, kendini yenmek önemli. :)Kesinlikle sana katılıyorum abi.
abi öyle tabi bende size katılıyorumda ama içimdeki silah sevgisininde önüne gecemiyorum bende bi sinir anımda basıma bela olmasını istemedigim için tasımalı ruhsat alabiliyorum ama yerine bulundurma alacam

doganbey1 link=topic=73343.msg856412#msg856412 date=1393775452' Alıntı:
Yahu tabi kide köyde yaşayanlar, çiftçilik yapanlar için gerekli ama tabanca biraz daha riskli. Çünkü kolayca her yerimizde taşıyabiliriz. Allah korusun trafikte, bir yerde çok sinirlendin kendini tutabilecek mi acaba insan. O silahı çekti mi Allah muhafaza. Yoksa bende tabancayı severim. Ama kendine hakim olmak, kendini yenmek önemli. :)Kesinlikle sana katılıyorum abi.
birazda haklisin trafikde ayni sey basima geldi o gunde hzztaneye gidkyorum die yanima almamistim iykde almamisim

silah insanın canını acıtır
geçmişte hızlı zamanlarımda azbuçuk tecrübelerim oldu ama hepde agır bedelleri oldu
son pişmanlık fayda etmez
yinede bilgi amaçlı birşeyler söyleyim
300 liradan tutda 3binlik 5 binlik 50binlik 100binlik silahlarda var ruhsat masrafı hariç
tabi ruhsatı genelde herkese bulundurma veriyorlar taşıma almak imkansıza yakın mesleki istisnalar hariç
dediigm gibi ruhsat masrafıyla beraber en uyduruk 300 liralık silah 2000-2500 lira oluyor
ruhsatsız alsan derdi daha büyük yakalandıgında epey cezası var
ikinci el silahta hiç tavsiye etmem her kimden alırsan al tehlikeli
olaki bir vukuatı vardır makinanın
ve sendeyken yakalınırsın balistlik raporları olumsuz çıkar ve başına dert olur
ayrıca bir silahın kaç atış yaptıgı labaratuar ortamında test yapılmadan bilinemez

şuanda ruhsat marafı hariç yeni yerli kaliteli bir makina alayım dersen 2binlirayı gözden çıkarırsan güzel yerli makinalar var
biraz daha kaliteli olsun dersen
belçika browning ve barettallar 4-5-6 binlira
dahada iyi olsun hiç dikmesin dersen glock lar var 8-9binlira
tabi yanlış degilsem şuanda ruhsat vermiyorlar glock a yani yasak :)

en güzeli hiç silah alma boşver tüfek al ava git falan :D