HAVALI MİMZERDE TERCİHİNİZ..

MRB ARKADAŞLAR. havalı mimzer almayı dusunuyoruz. ben malum askerdeyim babam İRTEM marka düşüüyor. 5li yi daha uygun görüyor.sizce 5li mi iyi 6lı mı cevremizde irtem kullanan arkadaslarımız varsa yardımcı olabılırlerse memnu olurum.yada sizi tavsiye ve önerilerinizi de dikkate alırım..

Ynt: HAVALI MİMZERDE TERCİHİNİZ..

6 sıralı gaspardo kullanıyoruz gayet başarılı bir makıne tavsiye ederim gübresiz

Elinde pancar ara çapa makınesı kac sıralıysa ona göre alın yoksa 6 sırala alın ona göre birde çapa makınesıne ihtiyaç duyulacak...

6 sıralı alıp ona göre çapa makınesi almak veya eş dostta varsa onlardan bularak kullanmak imkanı olursa (almışken 6 sıralı) en güzeli :)

gaspardo almadıktan sonra diger markaların hepsi aşagı yukarı bribinin aynısı
tohum ekiminde hassasiyet arıyorsan gaspardodan şaşma
tabi biraz pahalı oda ayrı konu

samecionur17 link=topic=73365.msg865803#msg865803 date=1394813496' Alıntı:
Gaspardoyu tercih et arkadaşım..Şu an fiyatlar arttı ama iyi bir pazarlık yap ömürlük al kendin kullanıcaksan...
mbzer fiyatlarında 2 yıldır ciddi düşüşler var ben 2 yıl önce baltalı gübreli gmg(güngör) aldım 4 sıralı 11500e
ozaman 4 sıralı diskli gübreli gaspardo 23-24bindi 4 sıralı diskli gübreli şakalak 17bindi 4 sıralı diskli gübreli newholland 20den fazlaydı
şuanda aynı şakalak 13-14 bin gaspardo 20den daha düşük newholland 14bin
yani aslında fiyatlar artmadı aksine bir düşüş var sadece gaspardo fazla düşmedi onuda ithal diye öle düşmedi diyorlar oysa izmirde topluyrolar gaspardoyu yanlış degilsem yani oda yarı yerli

Bizde 2002 İrtem 4 kovalı var.Geçenlerde bakım yaptırdım 120tl tuttu.Anlıyacağınız masrafsız bir makine.Aynı zamanda randımanlıda.Çevremde de İrtem ve Kurt marka havalı mibzer kullanıyorlar.Etrafımızda 5li kullanan hiç yok.Alırsanız 6lı alın derim.

YAVUZ_13 link=topic=73365.msg865812#msg865812 date=1394814230' Alıntı:
mbzer fiyatlarında 2 yıldır ciddi düşüşler var ben 2 yıl önce baltalı gübreli gmg(güngör) aldım 4 sıralı 11500e
ozaman 4 sıralı diskli gübreli gaspardo 23-24bindi 4 sıralı diskli gübreli şakalak 17bindi 4 sıralı diskli gübreli newholland 20den fazlaydı
şuanda aynı şakalak 13-14 bin gaspardo 20den daha düşük newholland 14bin
yani aslında fiyatlar artmadı aksine bir düşüş var sadece gaspardo fazla düşmedi onuda ithal diye öle düşmedi diyorlar oysa izmirde topluyrolar gaspardoyu yanlış degilsem yani oda yarı yerli
fiyatlarda düşüşmü var o zamanın parası ve alım gücünün hesabını yapmanızı tavsiye ederim düşüş yok bindirim var

lgere link=topic=73365.msg867311#msg867311 date=1395054772' Alıntı:
fiyatlarda düşüşmü var o zamanın parası ve alım gücünün hesabını yapmanızı tavsiye ederim düşüş yok bindirim var
fiyatlarda düşüş var alım gücü nasıl şuanda derseniz belki alım gücümüzde düştü fakat 2 yıl önceki fiyatlarda ndaha düşük rakama satıldıgı bir gerçek
bunun sebebide milletin doyması artık
2-3 yıl önce 4 mahallesi 2binden fazla nüfusu 45bin dekar civarı arazisi olan koca köyde 5-6 mibzer vardı misal ama şuanda köyde enaz 40tane belki daha fazla mibzer var herkes aldı alacagını
artık insanlar daha kaliteli mibzer alma peşinde buyüzdende birçok marka rekabet ortamı ve doyma durumunu göz önüne getirip fiyatları aşagı çekti