NEW HOLLAND EL GAZI YARDIM

Arkadaşlar biz 1 ay önce 2005 model td65dt almıştık ama traktörün el gazı kırıkmış hiç fark etmedik ama sonra anladık ki bişey eksik oda el gazı kırılmış yeni el gazı aldık ama önceki elgazının parçası içinde kırılmış bu el gazını ben nasıl oraya takabilirim fikirlerinizi bekliyorum

Ynt: NEW HOLLAND EL GAZI YARDIM

geçmiş olsun.El gazının vida başlığı vida yatağının içinde kırılmış.Vida yatağını kendi imkanlarınla sökebilirsen söküp yenisini takarsın ama sökemezsen bir usta kılavuz yardımıyla ya da başka bir yöntemle söküp yeni parçayı takacaktır.

uzay kasa link=topic=73377.msg856202#msg856202 date=1393747336' Alıntı:
geçmiş olsun.El gazının vida başlığı vida yatağının içinde kırılmış.Vida yatağını kendi imkanlarınla sökebilirsen söküp yenisini takarsın ama sökemezsen bir usta kılavuz yardımıyla ya da başka bir yöntemle söküp yeni parçayı takacaktır.
ORAYI DELİP YENİ EL GAZINI ÇAKIP KAYNAK YAPAÇAKTIK DELİKTE DELEMEDİK

samet19 link=topic=73377.msg856222#msg856222 date=1393749009' Alıntı:
direksiyon borusu degişebiliyomu
bence değişmesi lazım bir yedek parça satanlara sor çünkü kırılan parça yuvayı genişletmiş birde boruya zararda vermiş ustana danış yedek parçası vara değişmen en mantıklısı kafan rahat olur anlamadığım senden önce kullanan adam bunu kırmayı nasıl başarmış ayaklamı kullanıyormuş bu el gazını

zehriduman link=topic=73377.msg856226#msg856226 date=1393749335' Alıntı:
bence değişmesi lazım bir yedek parça satanlara sor çünkü kırılan parça yuvayı genişletmiş birde boruya zararda vermiş ustana danış yedek parçası vara değişmen en mantıklısı kafan rahat olur anlamadığım senden önce kullanan adam bunu kırmayı nasıl başarmış ayaklamı kullanıyormuş bu el gazını
el gazı çok sert bunların bide el gazının ucundaki vida çekilmiş yer çok küçük çapı 8mm

traktörün hayırlısı olsun güle güle kullan onu çıkartmak kolay aslında bizim burda bu tip kırılmalarda ustalar kırılan parçadan daha ince bir vida alıp kırılan parçanın üzerine o ince vidayı puntayayıp öyle söküyo istersen bi dene derim ama ustaya götürüp o denese daha iyi olur

by_zebani link=topic=73377.msg856243#msg856243 date=1393751230' Alıntı:
traktörün hayırlısı olsun güle güle kullan onu çıkartmak kolay aslında bizim burda bu tip kırılmalarda ustalar kırılan parçadan daha ince bir vida alıp kırılan parçanın üzerine o ince vidayı puntayayıp öyle söküyo istersen bi dene derim ama ustaya götürüp o denese daha iyi olur
teşekkür edrim sagol daha iyisi sizin olsun puntalayıp derken punta matkabı ile delik delmeyimi diyosunuz

samet19 link=topic=73377.msg856211#msg856211 date=1393748154' Alıntı:
matkap saga sola kaçıyo orası düzgün olmadıgı için tornacılara götürmeyi düşünüyoz

Matkapın sağa sola kaymaması için nokta zımba yardımıyla küçük bir nokta belirleyeceksiniz. Daha sonra belirlediğiniz noktadan delme işlemine başlamanız gerekir.
Nokta Zımba

Kaynak:
http://www.izeltas.com.tr/urunler.aspx?id=314

ergonomic link=topic=73377.msg856249#msg856249 date=1393752001' Alıntı:
Matkapın sağa sola kaymaması için nokta zımba yardımıyla küçük bir nokta belirleyeceksiniz. Daha sonra belirlediğiniz noktadan delme işlemine başlamanız gerekir.
Nokta Zımba

Kaynak:
http://www.izeltas.com.tr/urunler.aspx?id=314
noktayı bende düşündüm köyde imkanlar sınırlı oldugu için çünkü bütün delme işleminde matkabın saga sola kaçmaması için okulda bizede nokta vurduruyolar

samet19 link=topic=73377.msg856250#msg856250 date=1393752181' Alıntı:
noktayı bende düşündüm köyde imkanlar sınırlı oldugu için çünkü bütün delme işleminde matkabın saga sola kaçmaması için okulda bizede nokta vurduruyolar

[size=12pt]Flex ile kendiniz yapabilirsiniz, herhangi bir çelik cıvatanın ucunu flex yordamı ile sivrilterek, nokta zımba yapabilirsiniz. Flex ile çalışırken cıvatayı masaüstü mengeneye bağlayarak çalışın. Nokta zımba yapılırken en önemli husus, yaptığınız zımbanın, vuracağınız noktadaki metalden daha sert olması gerekir.[/size]