BAHÇE TRAKTÖRÜ

Selam arkadaşlar,
Sizce en iyi bahçe traktörü hangi marka ve model? Ve iyi bir bahçe traktöründe ne gibi özellikler olmalı??
Yorumlarınızı bekliyorum..
Saygılarımla.

Ynt: BAHÇE TRAKTÖRÜ

parsaltem link=topic=8239.msg86620#msg86620 date=1224503090' Alıntı:
Selam arkadaşlar,
Sizce en iyi bahçe traktörü hangi marka ve model? Ve iyi bir bahçe traktöründe ne gibi özellikler olmalı??
Saygılarımla.

Ve Aleyküm Selam
Hoş geldiniz Altemur Bey
bu soru tarla versiyonu için olsaydı yorum yazardım ama bahçe traktörlerini hiç bilmiyorum ve kullanmadım...

parsaltem link=topic=8239.msg86620#msg86620 date=1224503090' Alıntı:
Selam arkadaşlar,
Saygılarımla.

Faydalı olacağı düşüncesindeyim linkleri incelerseniz en azından bir fikir sahibi olabilirsiniz

http://www.kutlucan.com.tr/traktor.php?ana=200vfp&kod=200vfp&i=genel
http://www.kutlucan.com.tr/traktor.php?ana=200vfp&kod=200vfp&i=teknik

hazır yeri gelmişken bişi sorim :
bahçe traktörleri gördüğümüz gibi kalıp ve lastik ebatı bakımından 95 hplik bi bahçe motoru 60 hplik bir motor kadar... bu traktör 95 hpyi ne yapıyor ? yani aynı kalıptaki tarla serileri 60 hp
kuyruk miline aktarıyor desek pek ağırbi işide yok kuyruk miliyle...

En iyisi hangisidir bilemiyorum. Fakat belden kırmalı ufak boyutlarda ve beygir gücü yüksek bir makinanın yararlı olabileceği kaanatindeyim. Orijinal kabinli olmasında da fayda var diye düşünüyorum. Onun dışında arka hidroliklerinin ve PTO ' nun her türlü çalışma şartına uygun olmasıda önemli bir etken olabilir.

Ben sana John Deere Milenio Serisi'ni öneririm.

Milenio 60C 60 HP
Milenio 75F 75 HP
Milenio 100F 100 HP

milenio.jpg

Tamamen Bağ ve Bahçe tarımı için İtalya'da üretilmiştir. Üstün manevra kabiliyetine ve Bağ-Bahçe tarımı için ideal ölçülere sahip. Bu kadar küçük olmasına rağmen müthiş bir motor gücüne ve sağlamlığa sahip. John Deere kalitesini ve üstün hizmetini saymıyorum.

Sana fiyatlarıda vereyim istersen:

Milenio Serisi (Bağ/Bahçe Traktörleri) KDV DAhil.
Milenio 60C 4WD 48.000 YTL
Milenio 75F 4WD 58.000 YTL
Milenio 100F 4WD 68.000 YTL

Daha detaylı bilgi için:

http://www.deere.com/tr_TR/products_ag/tractors/milenio/index.html

vites sayısı az gibi ... sürüngen vitesi opsiyonel... aynı katogorideki fendt bahçe traktörlerinde 21 ileri 6 geri var ve sürüngen vitesi standart....

POYRAZLI SALİH link=topic=8239.msg86851#msg86851 date=1224531617' Alıntı:
hazır yeri gelmişken bişi sorim :
bahçe traktörleri gördüğümüz gibi kalıp ve lastik ebatı bakımından 95 hplik bi bahçe motoru 60 hplik bir motor kadar... bu traktör 95 hpyi ne yapıyor ? yani aynı kalıptaki tarla serileri 60 hp
kuyruk miline aktarıyor desek pek ağırbi işide yok kuyruk miliyle...

Motorları değiştiriyor olabilirler. Lastik ölçülerini değişrip motoru da daha küçük kapasiteli bir motorla değiştiriyorlardır. Yada pompa ve motorun diğer ayarlarında oynama yaparak motorun güç üretimini düşürüyorlardır. Bunu nasıl yapıyorlar. Çok basit Motora giden yakıtı azaltıyorlar. Aynı oranda havayı azaltıyorlar. 95 HP ' lik bir motoru 60 HPliğe çeviriyorlar. Ne kadar verimlidir. tartışılır. Silindir hacimlerini değiştiremeyeceklerine göre mantığıma göre 60 HP ' lik bir motorda daha fazla yakıt tüketir. En kötüsüde 60 HP ' lik motora 95 HP lik motor parası vermiş olursun diye düşünüyorum. Yanlışlarım varsa düzeltin lütfen. Teşekkürler.

atilla link=topic=8239.msg91521#msg91521 date=1225578511' Alıntı:
vites sayısı az gibi ... sürüngen vitesi opsiyonel...
Milenio Serisi için söylüyorsan söyleyeyim:
16 ileri - 8 geri ya da 16 ileri - 16 geri vites seçeneklerini sadece bir levye ile kullanabiliyorsun.
16 ileri -16 geri kullanırsan direksiyonun yanındaki ileri-geri mekik oluyor. 16-8 i kullanırkan o kol buçuk kolu oluyor. Yani tarladaki ihtiyacına göre hız seçenekleri mevcut. Benim fikrim vites sayıları ideal.

Sürüngen şanzıman opsiyonel...

Defrag link=topic=8239.msg91527#msg91527 date=1225580153' Alıntı:
Fendt ' in Bahçe traktörlerinin fiyatları hakkında bilginiz var mı?

Özellikle aşağıdaki iki modelin:

206 V/VA 60 HP
206 F/FA 60 HP
fiyatlarını bilmem ... ama teknolojisinin yerinde olduğunu bilirim...

bahçe traktörü olarak en gelişmiş traktör new hollAND dır. örnek olarak
ikinci el olaracak ve servis olarak ülke çapında yaygın biçimde vardır.
diğer markalar örneğin jhondeere - mccormics- classs- frent - üniversal - vs markalar bırakın servis ve yedek parçayı en uzun bayisi 2 veya 3 yıl çalışıp kapatmıştır. yani bayisi dahi yoktur. bunları düşünmek lazım. bir traktör alırken.
karşılaştırmak gerekirse j.deere bahçe serisi 3 silindir torbu motor. ara genişliği 1.50cm dir ikinci eli yok denecek kadar azdır.
new holland a gelince yeni t 4030f-n-v serisi 4 silindir turbo intercool. nef motor. 1.10 cm ara genişlik. ve en önemlisi süper dümenleme bu süper dümenleme dediğimiz özellik tek ceker traktörden daha dar alanda dönmektedir.
bahçe taktörü olaracak önereceğim-------
TT50B 11*28
TT55B 24 JANT
TT65B 24 JANT
TT 75B 24 JANT
T4030 24 JANT SÜPER DÜMENLEME
BAŞKA TRAKTÖR NE AL NEDE BAK DERİM NEW HOLLAND TAN SAKIN ŞAŞMA.
AMA ŞUNUDA SÖYLİYEYİM DİĞER MARKALARDA GÜZEL TRAKTÖRDÜR AMA BURası türkiye new holland fiat bizim memleketin traktörü. yerli malıdır.karar senin

sözünü ettiğin traktörlerin hp leri doğru değildir. sitesinden broşürlerine bakmanı tavsitye ederim
60C 56 HP
75F 72 HP
100F 96 HP DİR İKİNCİ ELİNE GELİNCE SIFIRI 59 000 TL 2008 MODELİ 20.000 TL CİVARI ODA ALACAK BİRİNİ BULABİLİRSEN.
Defrag link=topic=8239.msg91519#msg91519 date=1225578195' Alıntı:
Ben sana John Deere Milenio Serisi'ni öneririm.

Milenio 60C 60 HP
Milenio 75F 75 HP
Milenio 100F 100 HP

milenio.jpg

Tamamen Bağ ve Bahçe tarımı için İtalya'da üretilmiştir. Üstün manevra kabiliyetine ve Bağ-Bahçe tarımı için ideal ölçülere sahip. Bu kadar küçük olmasına rağmen müthiş bir motor gücüne ve sağlamlığa sahip. John Deere kalitesini ve üstün hizmetini saymıyorum.

Sana fiyatlarıda vereyim istersen:

Milenio Serisi (Bağ/Bahçe Traktörleri) KDV DAhil.
Milenio 60C 4WD 48.000 YTL
Milenio 75F 4WD 58.000 YTL
Milenio 100F 4WD 68.000 YTL

Daha detaylı bilgi için:

http://www.deere.com/tr_TR/products_ag/tractors/milenio/index.html

walla arkdaşaım bahçe serisi motorlarında nh tercih edersen TN -(v-f-n-nn)-A serilerinden şaşma sümer sümenleme özelliği war belden kırma gibi dönuş mukemmeliği war şuanda sıfır alcaksan T4000 serisi yaptılar aynı sekilde N seri fln al yanı dümenleme harika öne PTO + T4000N ve T4000V Serileri'nde 78 HP gücünde 2 model,
T4000F Serisi'nde 78 - 88 - 97 HP gücünde 3 model,
T4000F Serisi'nde standart, T4000N Serisi'nde ise isteğe bağlı olarak sunulan Süper Dümenleme özelliği (760 dümenleme açısı),
Turbo - intercooler motor,
Standart olarak sunulan Çiftçeker özelliği,
Power-shuttle (debreyasız ileri-geri manevra özelliği),
Çift hızlı kuyruk mili (540 - 540E)
T3000 serisi ce bunun yanında
TD -B Serisin de güzeldir ama biraz kalıplı gelir bahçe ve dar elma eftalı agaçları altına rahat ulaşabilcek motor istersen diğer seriyi Tercih edebilrisin ;)
http://www.newholland.com.tr/Ürünler/tabid/72/ctl/ProductSerieDetail/mid/399/ProductID/76/ContentID/1/Default.aspx
By SmhGwz..

çok değerli arkadaşlar, benim 5*4 ve 5*3 sıra aralı elma ,şeftali ve angeleno erik bahçem var. toplam 75 da. yıllardır kullandığım gözüm gibi baktığım fiat 540 a da kıyamıyorum. 1977 model orjinal saati ise 8800 de.
şimdi sizden ricam şudur. erkunt 70 bg tek çeker mi ? çift çekermi? tek çekerse 24 jant düşünsem ufak teker sorun çıkarırmı?
yada başka bir traktör modeli varmı tavsiye edeceğiniz?

elmacı68 link=topic=8239.msg369635#msg369635 date=1301517350' Alıntı:
çok değerli arkadaşlar, benim 5*4 ve 5*3 sıra aralı elma ,şeftali ve angeleno erik bahçem var. toplam 75 da. yıllardır kullandığım gözüm gibi baktığım fiat 540 a da kıyamıyorum. 1977 model orjinal saati ise 8800 de.
şimdi sizden ricam şudur. erkunt 70 bg tek çeker mi ? çift çekermi? tek çekerse 24 jant düşünsem ufak teker sorun çıkarırmı?
yada başka bir traktör modeli varmı tavsiye edeceğiniz?
illa erkunt olcekse bahce modelleride var onlara bak derim