+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
22 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2010
  Şehir
  elazığ
  Yaş
  20
  Mesajlar
  393
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Yeni Kangal Köpeğim  Arkadaşlar hepinize merhaba. Geçen bi hafta on gün önce falan sivastan biri akrabama biri bana olacak şekilde iki tane kangal köpek getirdik. Getirdiğimizde aldığımız kişi daha 20-25 günlük olduklarını söyledi. İlk baş iki kardeşi ayırdık, ayırınca durmadıkları için şu an köyde akrabamız bakıyor köpeklere. Bu hafta yazılı haftam, bu haftayıda bitirdikten sonra benim köpeği almayı düşünüyorum.

  Fakat şöyle bir sıkıntı var ki; şu an köydeki evimizde kalan yok hepimiz şehirde kalıyoruz ama köy şehire 16 km uzaklıkta ve yarım saatte bir minibüs var. Köpeği köye koyduğumda saat 8-9 gibi köye gidip akşam 4-5 gibi şehire dönüş yapacam. Yani köpek akşam boyunca yalnız kalacak. Nerde kalacak derseniz evin altındaki eski ambara koyacam, önüne yeteceği kadar sütünü koyup kapıyıda kapatıp şehire gelecem. Şimdi bu köpek akşamı yalnız geçirse sıkıntı olur mu diyorum ? Tecrübeli arkadaş ve abilerim akıl verirse sevinirim

  Ayrıca şu anda arpa unuyla karışık süt veriyor akrabamız arada da sütüne yumurta katıyormuş. Dediğim gibi köpek daha bir aylık, buna ek başka yiyecek olarak neler verilebilir ? İlk köpeğim olduğu için üstüne çok titriyorum Bu arada saldırgan olması için senden başka kimseyi görmesin, karanlık odaya kapat, biraz büyüdükten sonra belli bir yere bağla vb. laflar duydum bunlar ne denli doğrudur ?

  [img width=448 height=600]http://i.hizliresim.com/eNo4vP.jpg[/img]
  [img width=448 height=600]http://i.hizliresim.com/KdJ21V.jpg[/img]
  [img width=448 height=600]http://i.hizliresim.com/x8rbqQ.jpg[/img]
  [img width=448 height=600]http://i.hizliresim.com/wL64Jj.jpg[/img]
  [img width=448 height=600]http://i.hizliresim.com/e5v2rR.jpg[/img] 2. #2

  Üyelik Tarihi
  20 Mart 2013
  Mesajlar
  3,611
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  maaşalah.

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,066
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Hayırlı olsun köpeğin çalmazlarsa tek kalınca sıkıntı olmazda sürekli tek kalırsa bu köpek aşırı saldırgan olur bence özelliklede sürekli karanlıkta kalırsa. Ya da tam tersi olabilir bu seferde bi anlamı kalmaz.

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2010
  Şehir
  elazığ
  Yaş
  20
  Mesajlar
  393
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Alıntı ÇeLişki_37 link=topic=73398.msg856607#msg856607 date=1393782944 Nickli Üyeden Alıntı
  Hayırlı olsun köpeğin çalmazlarsa tek kalınca sıkıntı olmazda sürekli tek kalırsa bu köpek aşırı saldırgan olur bence özelliklede sürekli karanlıkta kalırsa. Ya da tam tersi olabilir bu seferde bi anlamı kalmaz.
  Sağolasın kardeşim. Yok sürekli karanlıkta kalmayacak bizim avlu baya geniş üstü açık ben ordayken dışarıda gezecek dediğim gibi sadece akşamlar kapalı odada kalacak.

 5. #5
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Bak güzel kardeşim köpeğin üzerine madem titriyorsun dikkatli bakımını yap. O karanlık ta bırak sürekli bağlı bırak vs vs gibi şarlatanların laflarına sakın mahal verme. Sen kendini düşün. Seni zincirleseler karanlıkta bıraksalar ne olur???? Aklını kaçırırsın ve sağlıklı düşünemezsin ve etrafa zararlar verirsin. Bu da böyle bir şey. Köpeğini serbest bırak. Özellikle kangal gibi sürü koruma köpekleri geniş alanlara ihtiyaç duyar. Senin dediğin yiyecek YAL oluyor. Ben köpeklerin tek çeşit yemek yemelerine karşıyım. İnsandan pay biç her gün aynı yemeği yiyebilir misin? Köpeğine protein ağırlıklı yemekler verebilirsin. Tabi bunun yanında karbonhidratı eksik etme. Aşılarını muhakkak yaptır. Köpeğinle oyna. Onunla koş, onunla bağ da bahçede uyu... Sen ona ne kadar şefkat gösterirsen o kadar sana bağlanır.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  06 Şubat 2014
  Şehir
  eskişehir
  Yaş
  29
  Mesajlar
  301
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  bizde koyunlar varken 2 tane kardeş kangal vardı ne bağladık nede karanlıkda durdular ama kardeş olduklarını için köpekler çok arkalı oldular bence fazla ayrı durmasırlar hem köpekler daha sert olur bence

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  12 Şubat 2012
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  23
  Mesajlar
  2,787
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Köpek davara gidecekse ayırmayın gitmeyip hayatta duracaksa ayırın.İlk 6 ay baglamayın serbest dolaşsn yoksa arka bacaklar çap olur.Kulaklarını küçükken kesin.kemigi kaynatıp arada kemik suyuyla yapın yalı.Köpek adamcı olsun diyosanız karanlıga kapatın psikolajisi kısa sürede bozulur saldırganlaşîr.

 8. #8
  ahmtkskr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  09 Ocak 2013
  Şehir
  ankara
  Yaş
  24
  Mesajlar
  1,783
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  köpekleri birbirinden ayırmayın büyüyünceye kadar,arkalı alışsınlar

 9. #9
  YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2010
  Şehir
  Erzurum
  Yaş
  41
  Mesajlar
  9,791
  Adı geçen
  80 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Alıntı doganbey1 link=topic=73398.msg856620#msg856620 date=1393783584 Nickli Üyeden Alıntı
  Bak güzel kardeşim köpeğin üzerine madem titriyorsun dikkatli bakımını yap. O karanlık ta bırak sürekli bağlı bırak vs vs gibi şarlatanların laflarına sakın mahal verme. Sen kendini düşün. Seni zincirleseler karanlıkta bıraksalar ne olur???? Aklını kaçırırsın ve sağlıklı düşünemezsin ve etrafa zararlar verirsin. Bu da böyle bir şey. Köpeğini serbest bırak. Özellikle kangal gibi sürü koruma köpekleri geniş alanlara ihtiyaç duyar. Senin dediğin yiyecek YAL oluyor. Ben köpeklerin tek çeşit yemek yemelerine karşıyım. İnsandan pay biç her gün aynı yemeği yiyebilir misin? Köpeğine protein ağırlıklı yemekler verebilirsin. Tabi bunun yanında karbonhidratı eksik etme. Aşılarını muhakkak yaptır. Köpeğinle oyna. Onunla koş, onunla bağ da bahçede uyu... Sen ona ne kadar şefkat gösterirsen o kadar sana bağlanır.
  süper açıklama ve ilaveten iyi köpek asla bağlanmaz bağlarsan herkese açık kalırsa şüphelilere saldırır en iyiside budur ..
  eşinden ayırmamanıda tavsiye ederim tek ya çalarlar ya boğarlar,yada zehirlerler...bırak eşinin yanında kalsın gider arasıra sever ilgilenirsin hem oda mutlu olur canı sıkılmaz dahada iyi büyür iştahlı ve atak olur eşine bakarak ..

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  09 Şubat 2013
  Şehir
  Osmaniye/Kadirli
  Yaş
  35
  Mesajlar
  1,229
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Çoğumuzun hayatta akrabaları,kardeşler,tanıdıkları,arkadaşları ve saire vardır oysa köpeklerin dünyadaki tek sosyal hayatı,arkadaşı,anası babası kısacası hayatı sahibidir.Lütfen sizlerden başka kimsesi olmayan bu canlıya iyi davranın. Saldırgan yetiştirmeyin ki başına bir iş gelmesin.Kangal zaten heybeti ile korkutur,ne gerek var saldırmasına.Çok yönlü beslenmesini sağlayın.Serbest kalsın.4-5 aylık olana kadar temel eğitime başlamasanız da olur.Bu sebepten dolayı biraz daha büyüyene kadar kardeşinden ayırmayabilirsiniz.Köpekler bir yılda bir insanın 7 yılda büyüyeceği kadar büyür ve o ölçüde tecrübe kazanır.Ondan ilk yılında imkansızı istemeyin.Düşünün 7 yaşında bir çocuk sizin dediklerinizi ne kadar anlar ve uygular.Hayvanınızın ömrü uzun olsun.

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2010
  Şehir
  elazığ
  Yaş
  20
  Mesajlar
  393
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Yorumlarınız için hepiniz sağolun arkadaşlar. Eşinden ayırmayın demişsiniz de şimdi eşiyle birlikte akrabamda kalıyo köpek ayırmazsam akrabanın oraya alışacak ona yiyecek veren kişiye alışacak sonradan bana ve eve alışması zor olur diye düşünüyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum ? Saldırgan olma hususunda da zaten önüne geleni parçalamasını istemem fakat çok yılışık, şımarık olur diye korkuyorum. Benim maksadımda arada bahçeye, bostana gittiğimde benimle gelmesi yani elbet çok saldırgan olursa dışarı bile çıkaramam.

 12. #12
  ahmtkskr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  09 Ocak 2013
  Şehir
  ankara
  Yaş
  24
  Mesajlar
  1,783
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Alıntı new holland TT 65 link=topic=73398.msg856644#msg856644 date=1393785870 Nickli Üyeden Alıntı
  Yorumlarınız için hepiniz sağolun arkadaşlar. Eşinden ayırmayın demişsiniz de şimdi eşiyle birlikte akrabamda kalıyo köpek ayırmazsam akrabanın oraya alışacak ona yiyecek veren kişiye alışacak sonradan bana ve eve alışması zor olur diye düşünüyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum ? Saldırgan olma hususunda da zaten önüne geleni parçalamasını istemem fakat çok yılışık, şımarık olur diye korkuyorum. Benim maksadımda arada bahçeye, bostana gittiğimde benimle gelmesi yani elbet çok saldırgan olursa dışarı bile çıkaramam.
  büyüdükten sonra eve getirdiğin zaman 1 haftada alışır sana eşinden ayırma beraber büyüsünler

 13. #13
  NAİL KIZIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14 Haziran 2009
  Şehir
  aksaray
  Yaş
  19
  Mesajlar
  1,724
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim
  bunlarda benim malaklılar
  köpek oldumu çift olacak bundan önceki köpeklerimde çift büyütmüştüm bunlarda aynı şekilde büyüyecek
  enikler ilk 6 ay tel kafes icinde günde 3-4 saat serbes biçimde kalacak
  yaşına girmeden kulakları kesilecek ve sürüye alıştırılacak
  normalde sürü köpeği insanlara karşı saldırgan değildir ama kötü niyet sezdimi affetmez bunun için birşeye gerek yok bu köpeğin genlerinde vardır

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  07 Mart 2010
  Şehir
  TÜRKİYE
  Yaş
  34
  Mesajlar
  1,603
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  2-3 aylık olana kadar ayirmamaniz daha iyi. Ayırırsanız %70 ölürler.

 15. #15
  ELPRESACANARİO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mart 2013
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  23
  Mesajlar
  985
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  O karanlıkta bırakma, acı yemek verme gibi cani insanların yaptığı şeyleri yapma.

  Kangal en karakterli köpektir. Kesinlikle doğru ile yanlış insanı tespit edebilecek hislere sahiptir. Bu yüzden saldırgan olsun, sakin olsun diye uğraşma. Bir defa düzgün gelişebilmesi için mutlaka yeterli proteini, kalsiyumu alması gerekiyor. 2.si kesinlikle sağlık kontrollerini zamanında yaptırmalısın, 3.sü kesinlikle ayakları toprağa basacak, 4.sü kesinlikle bağlı kalmayacak.

  Yavruyu veterinere götür bir görsün. Kontrollerini yapsın, aşı takvimi ayarlasın vs. Nasıl beslemen gerektiğini de öğrenebilirsin. Ayrıca kangal üreticisi bir tanıdığa (Kangal Samsun facebooktan bulabilirsiniz) sordum ' ' günde 4 öğün ılık süt yumurta ile 3 hafta besleyip, 3 haftadan sonra kuru gıdaya geçebilir ' ' dedi.

  Yalnız bırakma olayına gelince; köpeği yalnız bırakman gerekiyor ise, böyle bir sıkıntı var ise çözüme ulaşmadan neden köpek alıyorsunuz. Gece bu köpeği kedi bile öldürebilir. İri fareler var, onlar öldürebilir. Her türlü şey başına gelebilir. Bu yavru şuan ya annesinin yanında bakılmalı ya da evde senin yanında kalmalı. Köpek hırsızlığı aldı başını gitti. Daha geçenlerde tanıdığın 5 tane genç ve yetişkin kangalını çaldılar.

  Ayrıca Sivas ' ta kimden aldınız?

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2010
  Şehir
  elazığ
  Yaş
  20
  Mesajlar
  393
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Alıntı pusat link=topic=73398.msg856665#msg856665 date=1393787650 Nickli Üyeden Alıntı

  bunlarda benim malaklılar
  köpek oldumu çift olacak bundan önceki köpeklerimde çift büyütmüştüm bunlarda aynı şekilde büyüyecek
  enikler ilk 6 ay tel kafes icinde günde 3-4 saat serbes biçimde kalacak
  yaşına girmeden kulakları kesilecek ve sürüye alıştırılacak
  normalde sürü köpeği insanlara karşı saldırgan değildir ama kötü niyet sezdimi affetmez bunun için birşeye gerek yok bu köpeğin genlerinde vardır
  maşallah bana kalsa bende bi erkek bi dişi alırdım da hayvan yok bizde babamda yanaşmadı iki taneye nası bakacaksın dedi daha bi tane aldık
  Dediğiniz gibiyse bi süre daha kalsınlar beraber ilk aşıları falan vurulsun 2 aylıktan sonra ayırırım

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2010
  Şehir
  elazığ
  Yaş
  20
  Mesajlar
  393
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Alıntı ELPRESACANARİO link=topic=73398.msg856699#msg856699 date=1393789246 Nickli Üyeden Alıntı
  O karanlıkta bırakma, acı yemek verme gibi cani insanların yaptığı şeyleri yapma.

  Kangal en karakterli köpektir. Kesinlikle doğru ile yanlış insanı tespit edebilecek hislere sahiptir. Bu yüzden saldırgan olsun, sakin olsun diye uğraşma. Bir defa düzgün gelişebilmesi için mutlaka yeterli proteini, kalsiyumu alması gerekiyor. 2.si kesinlikle sağlık kontrollerini zamanında yaptırmalısın, 3.sü kesinlikle ayakları toprağa basacak, 4.sü kesinlikle bağlı kalmayacak.

  Yavruyu veterinere götür bir görsün. Kontrollerini yapsın, aşı takvimi ayarlasın vs. Nasıl beslemen gerektiğini de öğrenebilirsin. Ayrıca kangal üreticisi bir tanıdığa (Kangal Samsun facebooktan bulabilirsiniz) sordum ' ' günde 4 öğün ılık süt yumurta ile 3 hafta besleyip, 3 haftadan sonra kuru gıdaya geçebilir ' ' dedi.

  Yalnız bırakma olayına gelince; köpeği yalnız bırakman gerekiyor ise, böyle bir sıkıntı var ise çözüme ulaşmadan neden köpek alıyorsunuz. Gece bu köpeği kedi bile öldürebilir. İri fareler var, onlar öldürebilir. Her türlü şey başına gelebilir. Bu yavru şuan ya annesinin yanında bakılmalı ya da evde senin yanında kalmalı. Köpek hırsızlığı aldı başını gitti. Daha geçenlerde tanıdığın 5 tane genç ve yetişkin kangalını çaldılar.

  Ayrıca Sivas ' ta kimden aldınız?
  Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Benim için araştırma yapmışsınız. Benim babam zaten veteriner fakat onun dalı değil köpek bakımı cerrahi onun alanı ama az çok anlıyor Bizde ilk getirdiğimizde zaten niyetimiz evde bakmaktı ilk akşam eve getirdik kardeşinden ayırıp ama evde durmadı. Durmadı derken kutunun içinde banyoya koyduk, sabaha kadar bağırdı, yanında biraz duruyodum yatınca geliyodum biraz sonra bi daha bağırmaya başlıyodu. E odamada alamam köpeği sonuçta. Kedi boğar falan demişsiniz de ben zaten dediğim gibi akşam şehire gittiğimde aşağı kapalı ambara koyacam sütü, suyu, yiyeceği vs. önünde olacak zaten. Sabah geldiğimde de avluya çıkaracam dolaşacak hayvan benle vakit geçirecek vs. Ayrıca bu şekilde yaklaşık bir ay idare edecez, sonrasında köyde kalmaya başlayacam zaten. Bu ayın 23ünde ygs sınavına gireceğim için köyde kalmıyorum şimdilik. Köpeğide sivasta babamın elazığdan oraya gitmiş veteriner arkadaşı vardı sağolsun o bulup yolladı.

 18. #18
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,996
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  27 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Maşallah Bu kuçu kuçuların en sevimli hali böyle iken çok seviyorum alk-*s alk-*s alk-*s

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  06 Temmuz 2010
  Şehir
  elazığ
  Yaş
  20
  Mesajlar
  393
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  Alıntı kepirli_ercan link=topic=73398.msg856712#msg856712 date=1393790131 Nickli Üyeden Alıntı
  Maşallah Bu kuçu kuçuların en sevimli hali böyle iken çok seviyorum alk-*s alk-*s alk-*s
  aynen çok sevimliler bide yalpalaya yalpalaya yürüyüşleri var hiç sorma

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  16 Kasım 2011
  Şehir
  MALATYA
  Yaş
  25
  Mesajlar
  1,750
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Yeni Kangal Köpeğim  keşke hep bir aylık kalsa insan her zaman sever

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. kangal köpeğim
  Konu Sahibi Hakandnz Forum Diğer
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 09.Temmuz.2014, 00:20
 2. İngiliz setter benim köpeğim
  Konu Sahibi lgere Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 10.Şubat.2014, 12:34
 3. 1 Ay Önce Doğum Yapan Köpeğim Letty Ve Yavruları..:)
  Konu Sahibi kubilay07 Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 25.Şubat.2013, 20:23
 4. Buda Benim 2. Köpeğim
  Konu Sahibi Freston Forum Diğer
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 16.Aralık.2011, 20:07
 5. benim köpeğim
  Konu Sahibi samsunbafra Forum Çiftlikler - Köyler
  Cevap: 27
  Son Mesaj : 14.Eylül.2009, 20:51

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status