GÜBRETAŞ YENİ HEDEFLERE İLERLİYOR

Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nı bu yıl Afyon Güral Otel’de gerçekleştiren GÜBRETAŞ yöneticileri, 2013 yılı sonuçları ve 2014 hedeflerini değerlendirdi. Toplantıda “durumsal liderlik” konulu bir kurumiçi eğitim semineri de yapıldı
Sektörünün lider firması GÜBRETAŞ, 11. kez gerçekleşen Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nı 27 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Afyon’da gerçekleştirdi. 2013 yılsonunda ulaşılan yeni satış rekoru ve istikrarlı yükselişin değerlendirildiği toplantıda, 2014 yılına ait yeni hedefler ve projeler de konuşuldu. Departman faaliyeti sunumlarının yanı sıra kurumiçi eğitim seminerinin de gerçekleştiği organizasyona, yöneticilerin aileleriyle birlikte Türkiye genelinden toplam 115 kişi katıldı.
Son yıllarda her açıdan büyük bir başarı ivmesi yakaladıklarını dile getiren GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, “2013 yılında satışlarımızı %7,5 oranında artışla 1 milyon 667 bin tona yükselterek hem yeni satış rekoruna ulaştık, hem de sektör liderliğimizi perçinlemiş olduk. Pazar faaliyetlerindeki başarıların yanı sıra 2013 senesi GÜBRETAŞ tarihinde çok önemli yatırımların yapıldığı bir yıl oldu. 100 milyon TL civarında bir yatırım bütçesi gerçekleştirdik. Yeni yılda hedeflerimizi de yükseltmeye devam ediyoruz. 2014’te satış hedefimizi 1 milyon 700 bin ton olarak belirledik ve yine 100 milyon TL’nin üzerinde yatırımları gerçekleştirerek istikrarlı yükselişimizi sürdüreceğiz” dedi.
Toplantıya iştirak eden Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu ise GÜBRETAŞ’ın başarılarıyla ve yatırımlarıyla yükselişini sürdürdüğüne dikkat çekti. Başkan Kutlu, “Bu başarı, gayretli ve uyumlu bir çalışmanın, sinerjinin sonucudur. Son yıllarda Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi haline gelen GÜBRETAŞ ile ana hissedarı Tarım Kredi Kooperatifleri arasındaki güç birliğinin de, ülkemizdeki tarım sektörü için önemli katma değerler ortaya çıkardığını görmek memnuniyet verici” dedi.

Ynt: GÜBRETAŞ YENİ HEDEFLERE İLERLİYOR

işte benim dediğim bu 14 yaşında bi kardeşimizin gübre taşı övmeye çalışması.ve 35 yaşında gübreyi almak için ne çabalara boyun eğen arkadaşımız.adam 14 yaşında onun dünyası ders çalışmak sınavlarını geçmek.yaş 35 oldumu.tarım krediye 15 milyar borcumuz var.e geçen seneki gibi buğdaylar.mayıs ayında taklaya gelirse.ayçiçeği 1400tl den 1100 e inerse.allah yardımcımız.olsun.