Filo satışı

Ynt: Filo satışı

Söke ovası bu yılların pamukçuları adamlar. kimbilir kaç dekar arazi işliyorlar.Belki peşin para ile bile almış olabilirler ve eminim bizim aldığımızın yarı parasına gelmiştir.

td 110 almadan önce söke taraflarına gitmiştik dolaşmaya.orda nh bayisine girmiştik.t5060 lar vardı 5 kadar.traktörlerin modelleri yüksekti ama çiftlik malı olduğu için şöförler yapmış yapacaklarını.hatta bilal kurula birlikteydik.sorduk işte 5060 ları nerden buldunuz bu kadar bunları diye bi çiftlik 5060 ların hepsini verip td110 almışlar.demekki videodaki 110 lar bahsettikleri çiftliğin.

Cihan_özece link=topic=73449.msg857692#msg857692 date=1393921757' Alıntı:
td 110 almadan önce söke taraflarına gitmiştik dolaşmaya.orda nh bayisine girmiştik.t5060 lar vardı 5 kadar.traktörlerin modelleri yüksekti ama çiftlik malı olduğu için şöförler yapmış yapacaklarını.hatta bilal kurula birlikteydik.sorduk işte 5060 ları nerden buldunuz bu kadar bunları diye bi çiftlik 5060 ların hepsini verip td110 almışlar.demekki videodaki 110 lar bahsettikleri çiftliğin.
O Zaman Soförlere Elektronik Yaramıyo Abi, Ondan TD Aldılar?

omerfarukkoc link=topic=73449.msg857715#msg857715 date=1393924015' Alıntı:
O Zaman Soförlere Elektronik Yaramıyo Abi, Ondan TD Aldılar?

cihan kardeşim de cevap verecektir ama bende bir cevap yazayım ömer kardeş yinede :)

egerki bir veya birden çok traktörün varsa ve iş miktarında fazlaysa yani şöföre traktör teslim ediyorsan
şöförün kullanacagı traktör avrupa olmayacak hatta avrupayıda geçtim nh tdd ve erkuntta olmayacak hatta mümkünse kabinsiz klimasız teypsiz olacak
elektronik olmayacak
uzun lafın kısası eski tip tümosan olacak şöför traktörü budur
bak mesela ben fiat 55-56yı şöföre gönül rahatlıgıyla teslim ediyorum
bozsada kırsada döksede sorun olmuyor tamiri yedek parçası alan kolay halloluyor
buyüzden aileden herkesve birçok şöför kulanıyor trakötörü
başak 2073ü şöföre kesinlikle vermiyorum pulluk ve çizelle çalışırken kesin arkayı dagıtırlar :)
genelde ben 2 yegenim ve köydeki abim kulanıyoruz abimin favorisi başak :)
yegenim bile başagı yakıyordu kazayagı ile tarla sürerken birkaç yıl önce hararet yaptırdı yabancı şöför neler yapar allah bilir :)
çift çeker kabinsiz td65d yi geçen yıl 3-4 gün bu yılda 1 gün şöföre verdim levyede gacır gucur sesler olur ileri geri yaparken
sanırım ilerleyen zamanlarda nh servisinin söyledigine göre bu sorun yüzünden sökülüp yeni parça takılacak bunun içinde traktörü bölecekler :) şöförün marifeti bu :)
tt55i ben ve şehrideki abim kullanıyoruz onuda şöföre vermiyoruz çok hassas veya kibar makina degil fakat traktöre ilk defa binen kişi tt55e alışana kadar fazladan 1 depo mazot yakar :) birde viteslerine alışana kadar biryerden uçmazsa iyidir
kabinsiz td75d tekçekeride aile içinden kişiler kullanıyor genelde ben 2 yegenim ve köydeki abim kullanıyoruz
yegenlerim ve ben kulalnınca sorun olmuyor abim kullanınca yakıt sarfiyatı günlük 20-30 litre artıyor :)
son aldıgım traktör tekçeker td65d kabinli traktörü ise sadece ben kullanıyorum sadece 1gün bugday ekiminde abim kullandı oda songaz ekim yaptı resmen kabinin içine ses gelmeyince gaza bastıkça bastı :) yani acemilik çekti epey :)

uzun lafın kısası şöförün kullanacagı traktör dümdüz olacak hiçbir ekstrası olmayacak
yada öyle bir şöförün olacakki traktörü kendi malı gibi kulalnacak kırmadan dökmeden zarar vermeden