İŞTE SAME FARKI....! izlemeniz önemle rica olur....

: İŞTE SAME FARKI....! izlemeniz önemle rica olur....

çekmesi normal diyen arkadaşımm
geçen hafta 70 hp bütün motorları her konuda geçer diyen di
tarlada olsun arka arka ya olsun geçer diyen diii....
' insan bıraz cık lafının arkasında durur ' yuuuhhh beee
şimdi nie sadece tarlaya sok diyor....
neyse bidaha bu konuya cvp yazıp seviyemi düşürmek istemiyorumm

cidd*-*-*
ya sen bilmiyor olmaysın bu gün büyük çifçilik yapan ülkelere kaçkere gittinde bunları yazıyorsun aklım sırım ermiyor nh kaçyılında dış ülkelere satış yapmy başladı haberin varmı
türkiyede bukadar tutulmasınında tek sebebi koçun bünyesinde olması yani kısacası bazı arkadaşlarımız birşey den haberi olmadan üç beş lafla geliyor burda efkan kesiyor yanlış
anlamayın ama bunlar dogru nereye kadar gider byle sallamayla araştırın görün ondan sonra gelin burda yazın ozaman tamam degelim olmuyor böyle ama artık kötü motor yok
bunu unutmayın sadece kalite,yakıt,güç,çekiş ve konfor farkları var eskide kaldı artık kötü motorlar anlata bilmişimdir
birde ben denemedigim konuda itagalı olmam aradasırada taş atan arkadaşım ören ondan sonra gel abi bu böylede bende dogru diyeyim
kimse beni yanlış anlamasın kimseyi burda kötülem için gelmedim ben sadece gözümle görüp denedigim şeyleri burda paylaşıyorum onun için kalbini kırdıgım arkadışım olmuşsa
özür dilerim
de--*-s

oziiron link=topic=835.msg6953#msg6953 date=1201894571' Alıntı:
cidd*-*-*
ya sen bilmiyor olmaysın bu gün büyük çifçilik yapan ülkelere kaçkere gittinde bunları yazıyorsun aklım sırım ermiyor nh kaçyılında dış ülkelere satış yapmy başladı haberin varmı
türkiyede bukadar tutulmasınında tek sebebi koçun bünyesinde olması yani kısacası bazı arkadaşlarımız birşey den haberi olmadan üç beş lafla geliyor burda efkan kesiyor yanlış
anlamayın ama bunlar dogru nereye kadar gider byle sallamayla araştırın görün ondan sonra gelin burda yazın ozaman tamam degelim olmuyor böyle ama artık kötü motor yok
bunu unutmayın sadece kalite,yakıt,güç,çekiş ve konfor farkları var eskide kaldı artık kötü motorlar anlata bilmişimdir
birde ben denemedigim konuda itagalı olmam aradasırada taş atan arkadaşım ören ondan sonra gel abi bu böylede bende dogru diyeyim
kimse beni yanlış anlamasın kimseyi burda kötülem için gelmedim ben sadece gözümle görüp denedigim şeyleri burda paylaşıyorum onun için kalbini kırdıgım arkadışım olmuşsa
özür dilerim
de--*-s
FİAT FABRİKASI TÜRKİYEYE 1950 LERDE KURULDU
BU FABRİKA NEW HOLLAND DAMGASINI VURMADAN ÖNCE KAÇ TANE SATMIŞ NEW HOLLAND DAMGASINI VURDUKTAN SONRA KAÇTANE SATMIŞ
BU MOTORLARDA TÜRKFİAT DAMGASI WARKENDE KOÇUN BÜNYESİNDE BULUNMUYORMUYDU
BUNLARA AKLINSIRA BİZİ YALANCI ÇIKARACAN
MASSEY FERGUSON UZELİN BÜNYESİNDE BULUNUYOR UZEL DÜNYADA İLK 10 A GİRİYOR ÜRETİCİ OLARAK NİE MASSEY FERGUSON TUTULMAMAYA BAŞLADI

kardes sen 13 yıl servislik yapmışsın ama boşuna yapmışsın..zaten boş olmasaydı halen yapardın.zaten yazdıklarının bi servisle alakasoı yok saçma sapan şeyler..nh nin esası zaten yabancı ülke. ne alaka ne zaman gitmiş yurt dışına.sanki türk malımı bu.sen kaç kez gittin çiftçilik yapan büyük ülkelere...ve dediğin gibi makineler arasında güç çekiş konfor farkı yok..hemen hemen hepsi aynı..tek fark servis yedek parca ve ikinci el..senin yerlere sığdıramadığın makinayı alsam bi daha satamam satsamda kökü zarar...

Ynt: İŞTE SAME FARKI....! izlemeniz önemle rica olur....

bu videoyada şu yorum iyi gider heralde dimi...

oziiron link=topic=378.msg5507#msg5507 date=1201035335' Alıntı:
de--*-s
same traktörüne denilecek hiçbirşey bulamıyorum neden diye sorarsınız
rakip firmalarının kendigüçünde ki motorlarıyla arasında daglar kadar fark var 55lik motoru 70 beygirlik rakip motoru bozuyor 85ligi ise td95,tl100 vb motorları hertürlü bozuyor
daha nedemek lazım yani 95ligi koskoca 110-90 sanı bozuyor yanında yürüyemiyor ama bu motorun tekbir istedigi var oda usta usta seçiyor yani her önüne gelen yapamıyor
bizmburda bir usta var adam şahsuvardan ayrılıp kendine dükkan açtı ve şuanda servis same deutz lamborghini olsun hepsinden anlıyor
ve kimsenin yapamadıklarını yapıyor geçen arkadaşların 70ligi götürdü motor kuduz oldu 90lık var onlarda bide onun puluklarını götürüyo yani manyak oldu
nebileyim ama bu adammın üstüne tanımam ben
soran olursa söyleriz nerde oldugunu
ok-*-s

bu tartışmanın gereksiz olduğu düşüncesindeyim.neden derseniz bu makinalar çiftçilik üzerine yapılmış ve amacı tarım sektörüne hizmet etmek.fakat traktörü kıç kıça asmak o makinayı zarar wermekten başka bişi değil.o anda motor kol çıkarsa yada defransiyel dağıt veya akis kes nolcak..hiçççç olcak sadece..yıllarca alınteriden biriktirilen para ustaların cebe...oohh maşallah...herkesin malı kendine güzel.bu düşünce hiç bi zmn değişmez...

la bırakın bu işleri konuyaben el atmak istiyorum nht limsilit sistemi var nht ondan zıplıyor samede ise kendin gecirmen gerek ayrıca arkadaşlar same güzel motor kemıklı motor yalnız parçadasıkıntı yaşanıyor ustada sıkıntı yaşanıyor bizim bolgede kendımızı övmek gibi degil ama biz kendimizi kesınlıkle övmeyiz garantili samelere bakıyoruz sene 1999 samenin sekmanları degiştiriyoruz müşteri ile şahsuvar olu tartıştı sahsuvarolu dediki sen neden bizim servisimizegötürmüyonda nht servisine götürüyondiye müşteride dediki anlamıyorkardeşim dedi neyse 1gün sonra gezici servis geldi gezici servis sekmanları takarkan sekmanı kır kartele düşür habu arada(samenın rektefiyesi çok basit kartel blok sokme yok kapakları al pistonları degiştir topla)babam sekmanları takmak için aparat yaptırıyorduneyse kartelı felan söktuk sekmanları pistonları taktık topladık gezici servis suçlandı tabi 1 sekman takımı ozaman 300ytl idiadama babamgilde neyseolur kafana takma dedi adam bize ne hediye ettı bılıyonuzmu samenin regletör ayarları saolsun şimdi sameler gelıyordiyorlarki usta duman yapıyor cekmıyor ayarlarını yapıyoz gönderiyoz ama şu var mesele same nht degil arkadaşlar samenın turkıyede tutunamamasının 1 sebebi parcaının pahalı be parcada bekleme neysearkadaşlarbak bizburdagüzel güzel geçinmemizgerekfallahi darıldım azdaha kafga cıkacakmış aranızda yapmayın böyle yaw bizim istedigimiz sitede güleryüzlü olmamız

SAYIN ARKADAŞLAR KOYUNUN OLMADIĞI YERDE KEÇİ ABRUMAN CELEBİDİR HESABI ÖNCELİKLE JAPON TRAKTORÜ OLAN KUBATOYU GÖRSÜNLER

arkadaşlar her şeyi boş verin sameyi süren de hata var al sürüngene çeksin nasıl çekiyosa görelim yüksek vites te kullanıyo tamam hafif olabilir ama gücsüz oldugunu göstermez ayrıca same dünyanın 3. en iyi traktörü seçilmiş nh hiç duymadık alanlarda 2 sende geçmeden geri satıyo.
bi new holanda bayiisinin önüne gittim her taraf 2 el nh.bide samenin bayisinin önüne gittim hiç same yok.
galerici sameyi kamyonla getiriyodu bakacaktık traktöre adam yolda satmış traktörü bu samenin tutuldugunu gösteriyor???