Yeraltı sularına sayaç uygulamasının başlangıç süresi uzatıldı.

23.04.2009
14,004
23,992
35
Bilecik

Resmi gazetede bugün yayımlanan kara ile süre uzatıldı.Karara göre Yer altı suyu temini amacıyla kuyu, galeri, tünel ve benzeri için kullanma belgesi almış olanların, su ölçüm sistemi kurmaları için öngörülen süre 2 Nisan 2016 ' ya kadar uzatıldı denilmektedir.

Ynt: Yeraltı sularına sayaç uygulamasının başlangıç süresi uzatıldı.

Bu karari ben de gordum, ancak Yunak-Ilgin havzasi ile ilgili 1 Mart 2014 e kadar taninan surenin akibetinin ne oldugunu anlayamadim. Bu havza icin hala zorunluluk devam ediyor mu, uzatildi mi belli degil. Uzatilmis bile olsa devletin bu zamana kadar yapmak zorundasin dedigi bir isi o zamandan sonra biraz daha sure veriyorum diyerek ertelemesini anlamlandiramiyorum. Her halukarda mecburiyet ertelendiyse iyi bir durum, ancak gidip sayaclarin parasini verip almis olmak itibari ile de kotu hissetmiyor degil insan...

kubilay07 link=topic=73463.msg858269#msg858269 date=1393970511' Alıntı:
iyi bizimkilerde zaten ruhsat yoktu o zamana kadar ruhsat alırız heral ;D genel seçimdede torba yasayla iptal ederler tahminimce :D
antalya bölgesi için zirai sulama kuyularına sayac yok diye biliyorum sanayi kullanımına var

SEYİT link=topic=73463.msg858428#msg858428 date=1394024036' Alıntı:
antalya bölgesi için zirai sulama kuyularına sayac yok diye biliyorum sanayi kullanımına var

bunu bilmiyordum :S ama buralarda zirai sulama için kuyu çakmak çoğu bölgede yasak zaten çünkü her yerde DSİ var