+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu
43 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
    alper4u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Hidrolik valf sayısını 2 den 4 e çıkarmak

Arkadaşlar merhaba, bugün saniyedeki New Holland servisine uğradım.Benim 2004 model TD85D ' nin hidrolik valf sayısı 2 .Yani arkada 2 çıkış var.Bunu 4 yapmak istediğimi söyledim.Fiyat olarak aparat ile yaparız 850tl ' ye mal olur dedi.Yada ayrı 2 tane takarız 650tl olur dedi.Çıkışları arttırmamın nedeni buğday mibzerindeki kollarıda hidrolikli yaptıracağım yani mibzer için traktöründe 4 çıkış olması gerekiyor.Sizce fiyat nasıl?Birde uygulamaların farkı ne ben tam anlayamadım.Fiyat farkı olarak 200tl fark ediyor sadece.Siz hangisini yaptırırdınız yada başka öneriniz var mı?Yapılmışken 2 tanede orta kol içinde yaptırsam mı acaba (toplam 6 hidrolik valf) hidrolikli orta kol kaçırıyor diyen kullanıcılar var siz nedersiniz teşekkürler.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Ynt: Hidrolik valf sayısını 2 den 4 e çıkarmak

Abi fiyatı iyi bizim köyden bire 1000 tl ye 2 yi 4 yaptırmıştı.Yanlız ayrı derken başka bir pompa daha mı koyacak usta ? Hidrolik ortakolun rahatlık için çok iyi ve asla kaçırmıyo şöyle diyeyim römorkun damperini ile aynı mantık abi sen indirmedigin sürece iniyor mu,hayır.

Barış UZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

O kadar pahalı olmaması lazım abi hidrolik valflerin birkaç fotoğrafını atarsan yardımcı olabilirim. Hidrolik ortakol işine gelince onda kaçırma sebebi ortakolda kullanılan yağ kilit sisteminin kalitesiz olması veya zamanla işlevini yitirmesinden kaynaklanıyor. Bugün bende ortakolun yağ kilidini söktüm bakıma götüreceğim yağ kaçırmaya başladı. 4 yıldır kullanıyoruz bu sene bakım zamanı geldi

Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Ortakoldan hiçbir sıkıntı çıkmaz abi o konuda rahat olabilirsin.Parça konusunda aynı durum bizim eski 3,085de de vardı,orjinal parçaları dediğin rakamlar civarında tutuyordu.Ama new holland hakkında bir bilgim yok.

Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Senin NH üzerindeki valflerin ayrıntılı bir fotoğrafını ve marka model seri no sunu bulabilirsen ona göre aynı özellikteki diğer valf çeşitlerinide kullanabilirsin abi. Nh deki büyük ihtimal SALAMİ marka valftir yinede sen bi kontrol et.

Valfin yapısı linktekiler gibidir abi

http://www.hidrosec.com/Salami-Hidro...-Valfleri.html

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

arkadasım ben bizim eski tümoyu kendim 6 çıkış
    yapmiştim 200 tl ye mal olmuştu o kadar para verme elinden geliyorsa kendin yap

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı koparanlı 80.4 servet link=topic=73465.msg857867#msg857867 date=1393945666 Nickli Üyeden Alıntı
    Abi fiyatı iyi bizim köyden bire 1000 tl ye 2 yi 4 yaptırmıştı.Yanlız ayrı derken başka bir pompa daha mı koyacak usta ? Hidrolik ortakolun rahatlık için çok iyi ve asla kaçırmıyo şöyle diyeyim römorkun damperini ile aynı mantık abi sen indirmedigin sürece iniyor mu,hayır.
    Teşekkür ederim.Hidrolik orta koluda düşeneyim o zaman.
    Alıntı Çağrı link=topic=73465.msg857903#msg857903 date=1393948851 Nickli Üyeden Alıntı
    Ortakoldan hiçbir sıkıntı çıkmaz abi o konuda rahat olabilirsin.Parça konusunda aynı durum bizim eski 3,085de de vardı,orjinal parçaları dediğin rakamlar civarında tutuyordu.Ama new holland hakkında bir bilgim yok.
    Teşekkür ederim Çağrı.Orjinal parça kullanmaktan yanayım hidrolik bu başka şeye benzemez.
    Alıntı Barış UZEL link=topic=73465.msg857909#msg857909 date=1393949210 Nickli Üyeden Alıntı
    Senin NH üzerindeki valflerin ayrıntılı bir fotoğrafını ve marka model seri no sunu bulabilirsen ona göre aynı özellikteki diğer valf çeşitlerinide kullanabilirsin abi. Nh deki büyük ihtimal SALAMİ marka valftir yinede sen bi kontrol et.

Valfin yapısı linktekiler gibidir abi

http://www.hidrosec.com/Salami-Hidro...-Valfleri.html
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler Barış.Bu valflerin kodu neresinde yazabilir üstü siyah renkte.Eğer kodu bulamazsam fotoğrafını çekip yükleyim.
    Alıntı servetim link=topic=73465.msg857923#msg857923 date=1393950313 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadasım ben bizim eski tümoyu kendim 6 çıkış
    yapmiştim 200 tl ye mal olmuştu o kadar para verme elinden geliyorsa kendin yap
    Sağolun.Kendim nasıl yaparım bilmiyorum.Parçayı almaya kalksam servis haricinde bulamam herhalde.Zaten servis patronu tanıdık.Oradan alırsam takmalarını rica ederim.Anlamadığım sizin fiyat ile arada uçurum var.Sizin fiyata mümkün olsa 24 ' lü çıkış yaptırılır.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

bende de deniştirmeyı dusunuyodum fıyatlarını araştırdım 650 700 ze cıkıyoyo orjınal olanı hema kullanıyo nh zaten baska marka taktırma bence avrupa olan tıraktorlerde ek yaptırma şansın var onların hıdrolık beyınlerı kademelı oldugu için td lerin hıdrolık beyınlerinde o şans yok malesef ayrıca hıdrolikli bugday mibzerlerinde 2 valf yetiyo 4 gerek yok

Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Abi valf grubunun üzerinde metal bir etiketle yazarlar veya dökümünün üzerinde seri numaraları olur ve öyle olunca büyük ihtimalle üzeri boyandığı için zor görünür sen valf bloğunu iyice incele mutlaka biryerinde yazıyordur. En kötü ihtimal bir nh servisinden kullanılan valflerin debisini kanal çapını falan öğrenirsen ona göre istediğin hidrolik valf vb parça satan yerlerde bulursun. NH ve tümosanların valfleri çok kolay bulunur bağlantısına kendin rahatça yapabilirsin. 1 adet giriş ve 1 adet geri dömüş bağlantısı olur. Diğer bağlantılarda traktörün arkasındaki kaplinlere (jaklara) gider. Benim önerim 4 yerine 6 çıkış yap abi. Ortakol pistonlu olduğu zaman 2 çıkışı sürekli o işgal edecek geriye kalan 4 çıkışla işini görürsün. Evde 6 çıkışlı valf seti var Yarın 6 çıkış monoblok valfin fotoğraflarını nasıl bağlandığını sana çeker gönderirim kolaylık olur.

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı şimşek 38 link=topic=73465.msg857957#msg857957 date=1393952069 Nickli Üyeden Alıntı
    bende de deniştirmeyı dusunuyodum fıyatlarını araştırdım 650 700 ze cıkıyoyo orjınal olanı hema kullanıyo nh zaten baska marka taktırma bence avrupa olan tıraktorlerde ek yaptırma şansın var onların hıdrolık beyınlerı kademelı oldugu için td lerin hıdrolık beyınlerinde o şans yok malesef ayrıca hıdrolikli bugday mibzerlerinde 2 valf yetiyo 4 gerek yok
    Teşekkür ederim.Hemanınki işimi görür herhalde.Mibzerimizdeki 2 çıkışı iz bırakmada kullanıyoruz.İlave 2 tane yaptırmak istememin nedeni dramagan kolları için.
    Alıntı Barış UZEL link=topic=73465.msg857962#msg857962 date=1393952286 Nickli Üyeden Alıntı
    Abi valf grubunun üzerinde metal bir etiketle yazarlar veya dökümünün üzerinde seri numaraları olur ve öyle olunca büyük ihtimalle üzeri boyandığı için zor görünür sen valf bloğunu iyice incele mutlaka biryerinde yazıyordur. En kötü ihtimal bir nh servisinden kullanılan valflerin debisini kanal çapını falan öğrenirsen ona göre istediğin hidrolik valf vb parça satan yerlerde bulursun. NH ve tümosanların valfleri çok kolay bulunur bağlantısına kendin rahatça yapabilirsin. 1 adet giriş ve 1 adet geri dömüş bağlantısı olur. Diğer bağlantılarda traktörün arkasındaki kaplinlere (jaklara) gider. Benim önerim 4 yerine 6 çıkış yap abi. Ortakol pistonlu olduğu zaman 2 çıkışı sürekli o işgal edecek geriye kalan 4 çıkışla işini görürsün. Evde 6 çıkışlı valf seti var Yarın 6 çıkış monoblok valfin fotoğraflarını nasıl bağlandığını sana çeker gönderirim kolaylık olur.
    Çok sağol Barış.Fotoğrafların altına nasıl yapılacağınıda yazarsan memnun olurum.Bende traktörün valfleri bir inceleyim kodu nerede yazıyor.Traktör içinede mekanik kol nasıl bağlanır onuda anlatırsın kısaca.

Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı alper4u link=topic=73465.msg857970#msg857970 date=1393952681 Nickli Üyeden Alıntı
    Teşekkür ederim.Hemanınki işimi görür herhalde.Mibzerimizdeki 2 çıkışı iz bırakmada kullanıyoruz.İlave 2 tane yaptırmak istememin nedeni dramagan kolları için.Çok sağol Barış.Fotoğrafların altına nasıl yapılacağınıda yazarsan memnun olurum.Bende traktörün valfleri bir inceleyim kodu nerede yazıyor.Traktör içinede mekanik kol nasıl bağlanır onuda anlatırsın kısaca.
    mekanik kol işi kolay abi sen kabin içinden hidrolik kontrol kollarını ve dışarıdan valfin konumunu vs.. fotolarını çek hallederiz

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı alper4u link=topic=73465.msg857970#msg857970 date=1393952681 Nickli Üyeden Alıntı
    Teşekkür ederim.Hemanınki işimi görür herhalde.Mibzerimizdeki 2 çıkışı iz bırakmada kullanıyoruz.İlave 2 tane yaptırmak istememin nedeni dramagan kolları için.
    hım bizim servis dıyer markalar takıyoruz yukte kacırma yapıyomuş nev hollatın kullandı yanı üstünde takılı olan hema marka zaten arkadaşlar sen yaparsın diyolar ama beyıne ek olma sansı yok beyıni degıştirmen lazım abi yoksa ek yapma şansın yok

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı şimşek 38 link=topic=73465.msg857980#msg857980 date=1393953376 Nickli Üyeden Alıntı
    hım bizim servis dıyer markalar takıyoruz yukte kacırma yapıyomuş nev hollatın kullandı yanı üstünde takılı olan hema marka zaten arkadaşlar sen yaparsın diyolar ama beyıne ek olma sansı yok beyıni degıştirmen lazım abi yoksa ek yapma şansın yok
    Galiba dediğini yani beyine ek yaparsak 850 olur dedi.Beyne ek şart anladığım kadarıyla.Yoksa eşit dağılım zor dediydi.

Adı geçen
    5 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı alper4u link=topic=73465.msg858000#msg858000 date=1393954075 Nickli Üyeden Alıntı
    Galiba dediğini yani beyine ek yaparsak 850 olur dedi.Beyne ek şart anladığım kadarıyla.Yoksa eşit dağılım zor dediydi.
    NH lerin hidrolik valflerine ek olmuyo diye biliyorum abi monoblok valf takımı olması lazım yani tek gövde ek yapılamaz. Sen 4 veya 6 çıkış yapmak için ona göre komple bir takım alman gerekir.

Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

2 çıkışlı bir bir beyin 100-150 tl 4 çıkışlı bir beyin 450-500 tl istersen bi tane daha 2 çıkışlı beyin at max 200 e biter istersende hali hazırdaki beyni sök yerine 4lü veya 6 lı beyin taktır 500 tlye bu işi traktör tamircileri yerine kepçe kamyon hidrolik tamiri ile ugrasan hidrolikçilere yaptır daha uygun olur

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

abi hiç o kadar para vermeye gerek yok, git bi traktör parçacısına 4 çıkışlı hidrolik kumanda al 4 tanede valf al bide ara hortumları, kumandayı koltuğun kenarına montet ,kumandada bi giriş bi çıkış vardır, yağ pompasından gelen boruya tak iş biter hee fiyatıda 500 tl gibi biter taminim bizim burda olsan ben takardım.

Adı geçen
    63 Mesaj
    Etiketlenme
    2 Konu

Ben çözümü buldum, elimizdeki 1 çıkış, 2 çıkış ne kadar azası noksan traktör varsa hurdacıya satmak. Biz yandık başkaları da yanmasın, uğraşmasın.

Adı geçen
    4 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Veli algın link=topic=73465.msg858081#msg858081 date=1393956763 Nickli Üyeden Alıntı
    abi hiç o kadar para vermeye gerek yok, git bi traktör parçacısına 4 çıkışlı hidrolik kumanda al 4 tanede valf al bide ara hortumları, kumandayı koltuğun kenarına montet ,kumandada bi giriş bi çıkış vardır, yağ pompasından gelen boruya tak iş biter hee fiyatıda 500 tl gibi biter taminim bizim burda olsan ben takardım.
    Sağol verdiğin bilgiler için.
    Alıntı nailyetek link=topic=73465.msg858090#msg858090 date=1393957196 Nickli Üyeden Alıntı
    Ben çözümü buldum, elimizdeki 1 çıkış, 2 çıkış ne kadar azası noksan traktör varsa hurdacıya satmak. Biz yandık başkaları da yanmasın, uğraşmasın.
    Nail abi anlayamadım ne demek istediğini canın mı yandı bu çıkışlardan doolayı yoksa herkes işine mi baksın diyorsun.

Adı geçen
    63 Mesaj
    Etiketlenme
    2 Konu

Alıntı alper4u link=topic=73465.msg858105#msg858105 date=1393958329 Nickli Üyeden Alıntı
    Sağol verdiğin bilgiler için.Nail abi anlayamadım ne demek istediğini canın mı yandı bu çıkışlardan doolayı yoksa herkes işine mi baksın diyorsun.
    Aga, şimdi fabrikanın takması gerekli parçaları biz neden hep sonradan ilave ediyoruz. Benim sitem etmem ona.
    Sen yine iyisin; ben mevcut olan sistem de 2 çıkışı kullanmaya kalksam hidrolik sistem devre dışı kalıyor. Yani o noktada içimde ki mf sevgisi kayboluyor.
    Demek istediğim, satıp kurtulcaz bunlardan, sonrası Erkunt bayii ndemi biter, yoksa Hattat bayii ndemi bilemem.

YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    86 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı nailyetek link=topic=73465.msg858127#msg858127 date=1393959323 Nickli Üyeden Alıntı
    Aga, şimdi fabrikanın takması gerekli parçaları biz neden hep sonradan ilave ediyoruz. Benim sitem etmem ona.
    Sen yine iyisin; ben mevcut olan sistem de 2 çıkışı kullanmaya kalksam hidrolik sistem devre dışı kalıyor. Yani o noktada içimde ki mf sevgisi kayboluyor.
    Demek istediğim, satıp kurtulcaz bunlardan, sonrası Erkunt bayii ndemi biter, yoksa Hattat bayii ndemi bilemem.
    hacı ergutta bitsin bu iş olmazmı

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)