6x6 Römork ülkemizde mevcut mu ?

merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum ve çok beğendim buda ilk konum hayırlı olsun :) sizlere sormak istedğim şey; bir sitede 4x4 traktörün şaft ile römorka bağlı olduğunu gördüm kum yüklü iken yokuşu çıkamıyor sonra 6x6 ya alıyor bu şaft yardımı ile römorkun tekerleklerde dahil oluyor ve yokuşu çıkıyor böyle birşey varmı adamlar özel mi yapmış varsa ükemizde mevcut mu bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim video linkini koyacaktım ama yeni üye olduğum için koyamıyorum maalesef youtube a CTT3000 Carreta Tracionada Basculante 6x6 Moldemaq yazın çıkar :) fikirlerinizi bekliyorum :)

Ynt: 6x6 Römork ülkemizde mevcut mu ?

kubilay07 link=topic=73475.msg858059#msg858059 date=1393955899' Alıntı:
hgg-*-s

dediğinizi ilk defa duydum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşacaklardır..
abi anladığım kadarıyla kuyruk mili ile römorkun tekerleklerde dönüyor ve ilerlemeye yardımcı oluyo

kardeş öncelikle sitemize hosgeldın senın bahsettıgın sey var onu bu gune kadar yurt dısında orman romorklarında kullanıldıgını gordum malesef ulkemıze daha yenı 2014 istanbulda ki tarım fuarına palazoglu getırmıstı. bu urun hakkında detaylı bılgıyı palazoğlu fırmasından alabılırsın. palazoğlununkı kuyruk mılınden guç alarak romork takı dıfransıyel yardımı takrık varmeyı saglamıslar .ama dunyada hıdromotor yardımı ıle bu tahrıgı verenlerde var umarım yardımcı olmusumdur.

Hoşbuldum :) hüseyin5757 sağolasın yardımcı oldun bizim köyde traktöre düşkün kişiler epey var umarım uygun fiyattır ve bizlerede ulaşır kısa zamanda çünkü ben çok başarılı buldum bunu çok iyi fikir :)

hoşgeldin.. palazın sitesinde hidromotorlu römork var.. o iş için mi sormak lazım.. ama bu sistemin çok, sağlıklı çok avantajlı olduğunu bilen var mı..

kuyruk mili güç kaybı ve fazla yakıtta demek..

illa yaptıracam dersen bunu yapabilecek ustalar var, bulunur..

Aramıza Hoşgeldin :) Sivas Merkezden misin ?
Bu Tip Römorkları Özellikle Diz Boyu Çamurun İçinde Slaj Yapan Yabancıların Videolarında Çok Görüyoruz :)
Ülkemizde de Palaozoğlu Üretiyormuş...
Sen Ben Belki Bir Kaç Kişi Bu Özelliğe İhtiyaç Duyar İster Ama Çoğunluk Belki İstemediginden Firmalar Bu İmkanı Römorklarına Koymazlar...
Öyle Bi Römork Olsa O Özelliğini de Kullanmayız Belki Çoğumuz, Römorkun Hidrolik Frenini Kullanmadığımız Gibi :)

YILMAZ-ÇELİK link=topic=73475.msg858150#msg858150 date=1393960638' Alıntı:
arkadaşlar fuarda bende gördüm o remorku ama benim bildiğim birtek mf lerde var tekerlek devri başka traktörler nasıl uyum sağlar bilmem
tekerlek mılıne sekronıze kuyruk mılı mf, mccormıck,erkunt e, ve nh lerde var bılıyorum

Bu römorktan bizim köyde var bitane.eski bir römork dingilde tekerleklere bağlı diferansiyel var sadece mafsal mekanizması sökülmüş...Hatta ben bu kasayı kuyruk miline bağlayıp traktörüde boşa atıp yolda öyle daha hızlı gidilebilirmi acaba diye düşünüyordum. :D