Buğdaydan Son Görüntüler Çok Çalışmak Gerek :)

S.a arkadaşlar Bugün Buğdaya bakmaya gittim buraya dekara 28 kg Marmara tohumun Yubileyana 100 atıldı tohuma radixol toz karıştırıldı, taban gübresi olarak dekara 22 kg dap gübresi atıldı...Tüm bunlara rağmen sonbahar ayında çıkış sulaması yapamadık ve yağmurda yağmadı bitki sayısını yine yakalayamadık ( geçen sene mısır ve yoncada da ayını sorunu yaşamıştım :) ) 20 gün öncede dekara 22 kg üre atıldı..Buraya 10-15 gün sonra Lombırıco nun aminoasit,çinko ve humik-fulvik uygulaması yapılacak...Bu ay sonunda dekara 22 kg Amonyum Sülfat atılacak ve sulamaya başlayacağız 1. suda sıvı kükürt uygulanacak.. Ardından 2. su öncesi yeniden ot ilacı ile birlikte yine aminoasit,çinko ve humik-fulvik uygulanacak ardından 2. su verilecek.. 3. ve 4. sularda ise dekara 10 ar kg olmak üzere toplam 20 kg de 33 nitrat uygulaması yapılacak..Tabi bunlar istediklerimiz o gün gelince ne olur bilemeyiz inşallah istediklerimizi uygularız..Ama tüm bunlara rağmen seyrek olduğu için belli bir verimi geçemeyeceğiz..Hepinize Kolay Gelsin Diyorum..Hayırlı Bereketli Bol kazançlar diliyorum..Hersey gönlünüzce olsun..
Not: Traktörü yeni aldık 2005 model.Harmak balya makinası ile balya yapacak bugün mısır ekeceğim yeri hazırladı...

Ynt: Buğdaydan Son Görüntüler Çok Çalışmak Gerek :)

ErmanHoca link=topic=73518.msg858833#msg858833 date=1394049020' Alıntı:
Yok bozmadım yan tarafına mısır ekeceğim orayı hazırladık..
ErmanHoca link=topic=73518.msg858833#msg858833 date=1394049020' Alıntı:
Yok bozmadım çıktığı bu kadar..

yukarıdaki açıklamayı görmemişim :) kolaygelsin sizinkiler yine iyi görünüyor biz buyıl bi 100dönüm kadar bozacak gibiyiz hayırlısı

2 gün önce çektim bunu

wvGV96.jpg

volkanuzel link=topic=73518.msg858828#msg858828 date=1394048616' Alıntı:
yukarıdaki açıklamayı görmemişim :) kolaygelsin sizinkiler yine iyi görünüyor biz buyıl bi 100dönüm kadar bozacak gibiyiz hayırlısı

wvGV96.jpg
Çok kötü Allah ım büyük hayırlısı olsun..
ertac sahin link=topic=73518.msg858836#msg858836 date=1394049093' Alıntı:
kolay gelsın . bereketlı olur ıns . cok gubre atıyonuz bıze gore ;)
Evet uygulamalar maksimum ama verim ne olacak bilemiyoruz çok kardeş yapması gerek başaktaki buğday sayısı ve dane ağırlığı yüksek olması gerek..

Şu Geçenki Yağışlar Yokmu Senin Orada Erman Hocam... Buğdayın Yine Güzel Görünüyor, İleride Toparlar İnşallah... Bi An Önce Suya Başlamalısın Bence İmkanın Varsa...

Yorumlar için tşk ler Saolun Allah hepimizin emeğini yağlı etsin..Sonbaharda sulamak benim vazgeçilmezdir ve dekara 100-150 kg farklandırır diye düşünüyorum hatta böyle sonbaharın yağışsız olduğu dönemlerde daha fazla fark ettirir ama bu yıl aksilikler oldu suluyamadım silaj yeri dedim belki az bi yağmur yağar dedim olmadı.. Ömerciğim yağmur yağdı ama çok esiyor üstü kuru altı çok ıslak daha suya erken zaten hafta sonuda yağış geliyor..

A.s arkadaşım.Ben olsam: çimlenme çok az olduğundan Volkanın bozduğu gibi bozarım.Bundan sonra atılacak gübreye yazık olmasın bari.Siz burayada mısır ekmeyi düşünün.Allah yardımcınız olsun.(Değerlendirme fotoğraflara bakılarak yapılmıştır.)

allah mağduriyetinizi görür rahmeti yağdırır inş abi.sizin uyguladığınız sulama gübreleme ilaçlama reasyonunu uygulasak minimum 600 kg tohum alırız .

alper4u link=topic=73518.msg858963#msg858963 date=1394056373' Alıntı:
A.s arkadaşım.Ben olsam: çimlenme çok az olduğundan Volkanın bozduğu gibi bozarım.Bundan sonra atılacak gübreye yazık olmasın bari.Siz burayada mısır ekmeyi düşünün.Allah yardımcınız olsun.(Değerlendirme fotoğraflara bakılarak yapılmıştır.)
alper abi benim o fotoğraf bozulmamış hali arpa tarlasının o şekilde anız ektiğimiz bayağı yerimiz var,
Dediğin gibi biz<de bozup mısır ekmeyi düşünüyoruz bakalım..