Çorum/Zetorlar/Zetorcular:)

Ynt: Çorum/Zetorlar/Zetorcular:)

sağol Abdullah daha güzeli senin olsun..

nakliye+ufak tefek eksikleri de sayarsak 34-35 ' i bulacak gibi ama 90-100 bg motor niyetine römork çekecek inşallah.. belki 5/14 pulluk da alırız..

motor ana donanıma kefiller.. temiz.. ama kaporta, koltuk kısmı biraz yıpranık.. 2000 saat normal.. kabinsiz motor sonuçta..

4 silindir/turbo+intercol var..

Amasyadaki 6441 eski kasada turbo var, intercol yoktu mesela..

Yımaz.. daha güzeli senin olsun.. ama şunlar aklında kalsın derim;

*Eski kasalarda Amasyadaki 6441 ' i hatırlarsan.. bazılarında intercol var, bazılarında yok.. sadece turbo var..

*Bu uzaya kasa denen bizim aldığımız yeni kasada onlar gibi 4 silindir+turbo ama intercol da var

*Ayrıca yeni kasa eskisinden daha sallı.. bizim 7441 kendinden 10 bg büyük eski kasa 8441 ' den daha büyük duruyo ki zetorun eski kasalar bile zaten kalıplı oturaklıyken bu hepten oturaklı..

*İlk fırsatta bizim orda 100 ' lük Erkunta takılan pullukla deneme yapmak olacak işim inşallah rahat çekeceğine de eminim inşallah..

*Şu 6441 o mibzeri nasıl kaldırdı meselesi iyice çözüldü bu arada Yılmaz.. aynı köyde aynı komşuların/akrabaların 3 adet Zetoru var;

-Yeni kasa 8441/82 bg
-Yeni kasa 7441/72 bg
-Eski kasa 6441/62 bg

samimiyetimle söylüyorum o yörede yaklaşık 100 ' lük motorların çektiği AYNI pulluğu 3 ' ü de çekiyo.. 3 zetor aralasındaki TEK fark aralarında 1 ' er vites düşmesi o kadar..

Zetorun sırrı sadece güç değil asıl DİZAYN.. zaten iş makinasında önce dizayn sonra güç gelir.. koca koca iş makinaları düşündüğümüzden çok daha küçük motorlarla o işleri yapıyo emin olun..

Şu ekipmanı 72 ' lik normal bi motorun tarlada çekmeyi bırak, tarlaya götürmesi bi mesele..

Tahir.. emin ol çok hızlı gelişti olay.. Çorum benim sürekli yol güzergahım ama yolda çoluk çocuk zor oluyo.. inşallah bigün diyelim..

İsmail abi.. gücüne/motor temizliğine eminim.. kullanıcısından meraklısından geldi.. ama yakarı denemeden bişey diyemem.. lakin dedikleri işleri/ekipmanları yapıyorsa varsın biraz yaksın :) 72 bg ne kadar yakar.. dener denemez paylaşcam..

Sercan son 2 yıldır ülkeye 0 km zetor girmedi.. şuan bi değişim olabilir.. güçlü bi firma alırsa.. allı-morlu ne ararsan getirir.. ama muallakta kalırsa 2. el temiz bakarsın o vakit.. Allah gönlüne göre versin..

sağolun.. evet ayarlasan bu kadar olmaz.. bi tek fotolardaki en uzun olan ve en kıdemli zetorcu olan abimize temiz bi 10641 arıyoz o kaldı.. sakaryada var yarın inşallah ordayım bakalım nasip..

Etrafında satılık 10641 olan varsa alıcısı hazır.. haber verirseniz iyi olur..

kalıbı/salı yakından görmek lazım.. 72 bg ile alakası yok.. bu yaşıma kadar bu beygir bu dizayna daha rastlamadım.. bizde İLK defa o kasayı orda gördük.. yakından ilk görüş ve pazarlık bitti :)

direk biniciden.. galeriden daha uygunu da bulmuştuk ama 3 kuruş fazla olsun meraklısından/binicisinden olsun dedik.. bu şekli herkese tavsiye ederim..

gördüğün 8441.. eski kasa mı, bizim aldığımız gibi uzay kasa mı..

eğer eski kasaysa.. bu uzay kasa ondan da sallı/oturaklı haberin olsun..

abi akdeniz tarım zetorun disbirütörü değilmi onlar neden getirmiyolar bilmiyodum 2 yıldır taraktörün girmediğini ben biraz daha teknolojik istiyorum 2014 ünü resimde filan inceledim çok hoşuma gitti eger o dogruysa 2014 çok daha sallı ve oturaklı bu kez kabini kısa ama daha geniş tutmuşlar olmadı uzay kasa denk getirebilirsek 95 10641 bakacaz bakalım ama 8441 satmamak şartyla ayarlabilirsem 8441 benim elim ayagım o olmasa benim çiftçilik haytta olmaz neye koşarsan koş gelmem demiyo

Akdeniz çok büyük bi firma değil.. dahası motorcu değil.. şu an bi ara dönem.. zetoru birileri kapar gene getirir ama mühim olan Sanko gibi oturaklı bi firmanın getirmesi..

Sercan.. fotolara dikkat et senin eski kasa 8441 ' in aynı var.. bu yeni kasa 7441 ondan büyük gözüküyo.. yani orjinal kabinli uzay kasa bulursan kaçırma.. şimdikinden ne kadar memnunsan ondan daha fazla memnun olacan :)

UÖZKAN.77 link=topic=73560.msg860373#msg860373 date=1394221905' Alıntı:
Akdeniz çok büyük bi firma değil.. dahası motorcu değil.. şu an bi ara dönem.. zetoru birileri kapar gene getirir ama mühim olan Sanko gibi oturaklı bi firmanın getirmesi..

Sercan.. fotolara dikkat et senin eski kasa 8441 ' in aynı var.. bu yeni kasa 7441 ondan büyük gözüküyo.. yani orjinal kabinli uzay kasa bulursan kaçırma.. şimdikinden ne kadar memnunsan ondan daha fazla memnun olacan :)
sankonun alacagı flnda yok.bu gidişle zetor Türkiyeden silinir gider.sanko degılde anadolu motor ls yerıne zetoru alsaydı daha iidi

biliyorum abi bunu kullandım bu daha heybetli ama 8441 dedim ya her yere giriyorum bu benim girdiğim çogu yere girmez ondan ben yeni çıkan 90 proixmaya çok heveslendim ama başka nedenlerden dolayı mc almak zorunda kaldık sen onu bi gör de bu ne ya dersin görmediysen hidrolik kolları filan dedim bunlardan ne kaldıracazda bu kadar kalın yapmışlar

niye öyle diyon Murat.. dediğim gibi şuan bi ara dönem.. Sanko Holding dahil bikaç büyük firmanın adı geçiyo.. bakarsın adam gibi bi düzene girer.. servis/bayi/parça işi otudumu tamamdır.. belli olmaz.. herşey nasip.. Allah gönlüne göre versin..

ağzımdan aldın.. şu Anadolu Motor alsa tadından yenmez.. ama o da LS/Landini/Solis derken baya açıldı..

Sercan.. Proxima 90 diyorsan.. 1 senedir biniyoz zaten :) hidrolik kolları da dediğin gibi..

bir kaç kişiye bir kaç firmaya ileti yazdımda bi kaç kişi görüşüyo sankoda bunlardan biri dediler enkada alabilir oyle bi konuda geçti konuşmalrımız arasında keşke enka alsa da ama onlarda şimdi class mc var 3 firma eklerlermi bilmiyorum ama alsın ya yoksa zetorun yenilerinden mahrum kalırız çok kötü olur gerçekden