Çorum/Zetorlar/Zetorcular:)

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Geçen Çorumdaydık.. Zetor Proxima 80.. Zetor Proxima 7441 (yeni kasa).. Zetor Proxima 8441 (eski kasa)..

7441 ' i biz aldık :) tek derdi kabinmiş..

8441 ' i bize zetorunu satan aldı, takma olsa da kabine kavuştu..

8441 ' i satanda yedekte 0 km Proxima 80 var yanına 10641 arıyo..

Fotoğraftakilerden 2 ' si forum üyesi.. benim dışımda Ali Çevik (fotoğrfalarda yok ama yeni kasa 8441 ' e biniyo)..

Ali abinin kendi sayfası..

https://www.facebook.com/ALTOMRUK

Ynt: Çorum/Zetorlar/Zetorcular:)

sağol daha güzeli sizlerin olsun.. tek eksiği kabini.. inşallah en kısa zamanda performansını deneyip paylaşcam.. ben de merak ediyom.. ama bizim 14 ton tandem römorku çekecek bu motor inşallah..

bulursam bide gözümle pulluk denemesi yapacam.. 5/14..

evet Ahmet.. 7441 kabinsiz.. zaten satanın tek şikayeti kabinsiz olmasıydı..

8441 dağcılar atma kabinli -bize satan aynı anda o motoru aldı-

80 orjinal kabinli

yani hem ziyaret hem ticaret :)

UÖZKAN.77 link=topic=73560.msg859694#msg859694 date=1394138188' Alıntı:
evet Ahmet.. 7441 kabinsiz.. zaten satanın tek şikayeti kabinsiz olmasıydı..

8441 dağcılar atma kabinli -bize satan aynı anda o motoru aldı-

80 orjinal kabinli

yani hem ziyaret hem ticaret :)
çorumdan mı aldın abi ? 8441 nerden alındı ?
kabin atmayı düşünüyormusun,sizin orda kabinsiz soğuktan çekilmez
senin yerinde olsam traktörü getirmeden kayseride bi kabin attırırım abi

Ahmet.. hepsi aynı yerde aynı anda.. 1 gün önceden telefonda görüştük anlaştık buluştuk..

evet bizim orda kabin önemli ama malum 90 ' lık var kabinli.. yazın idare eder bu kabinsiz.. çok lazım olursa atacaz..

ama kabinden önemlisi motor çok sallı, çok kalıplı.. 72 bg diyo ama alaksı yok! 90-100 ' lük işi yapıyo.. dikkat et.. eski kasa 8441 ' den kendinden 10 bg büyük olmasına rağmen daha kemikli/kalıplı.. özellikle yanyana çektik..

5/14 çekiyo dediler.. denemedik ama dizaynı görünce inandım.. zaten Akşehirde aynısının orjinal kabinlisi 5/14.. buyrun..

ZETOR 72 HP 4X4 5 Lİ 14 İNÇ PULLUK HODRİ MEYDAN

sağolun daha güzelleri sizlerin olsun..

Ahmet 2. motora çok da ihtiyacımız yoktu geçen sene.. bu sezonu bekliyoz bakalım ne olacak.. satabiliriz de bizim orda.. zetora her binen beğeniyo zaten.. satılmazsa zetor gibi malın olsun, bineriz :)

UÖZKAN.77 link=topic=73560.msg859777#msg859777 date=1394141067' Alıntı:
sağolun daha güzelleri sizlerin olsun..

Ahmet 2. motora çok da ihtiyacımız yoktu geçen sene.. bu sezonu bekliyoz bakalım ne olacak.. satabiliriz de bizim orda.. zetora her binen beğeniyo zaten.. satılmazsa zetor gibi malın olsun, bineriz :)
abi peki kaca aldin tabi ozel degilse

nakliyeyi daha halledemedik.. yaklaşık 34-35 ' e gelmiş olacak.. ufak tefek eksiği var onlarla.. daha ucuzunuda bulduk/bulurduk ama bu biniciden, meraklısından.. motor/bakımlar harika.. yalnız sağı solu biraz çizik var.. bide kabinsiz olduğundan malum temiz tutmak zor..

Abdullah.. 2010 model/2000 saat/4x4/72 BG/30 km yapan ağır seri/6 vites/orjinal havalı.. kısaca bu.. daha bizde ufak bi turladık ve hidroliği denedik..

Hadi hayırlısı olsun Umut Abi. Kendim almış gibi sevindim. Kabin olsaydı biner, yavaş yavaş gelirdin:D

7441 ' i alman en çok benim işime yaradı. Niyetlendiğim bir traktörün, değerlendirmelerini beğendiğim biri tarafından ayrıntılı olarak incelenmesi çok güzel olacak. Benim için bulunmaz fırsat.

Yalnız bu gidişle Bayburt ' u, Zetorland ' a çevireceksin.

Bayiliği al da sonra yap ne yapacaksan :)