YERİNE KAYNAMIŞ VE PASLANMIŞ MİL

Arkadaşlar.yerine pastan kaynamış ve oynamayan bir mil var bir alette pas sökücü sprey işe yarar mı acaba daha önce hiç kullanmadım faydasnı gören kullanan varmı oda olmazsa sizin çözüm öneriniz nedir acaba saygılar

Ynt: YERİNE KAYNAMIŞ VE PASLANMIŞ MİL

würtün pas sökücü spreyleri var onalr çok iyi eyer fayda görmezse silah pas sökücü yağları var üzerine sık sanki kaynatiyor ben 50 yıllık vidaya sıkdım pas die birşey kalmadı dieride arkadaşın dediği gibi asidi kaçmamış kola marka olarakda pepsi oho-*s

Eğer pastan kaynamışsa demir, oksijen tüpü veya pürmüz ile iyice ısıtıp çekiçlemek gerekir. iki kutu pas sökücü 2.5 lt kola alabildiğine çekiç darbesi iki gün uğraşmıştım vaktinde benzer olay için. En son oksijen tüpü ile ısıtıp çekiçlemek işi halletmişti

şimdi würt wd40 almaya gidiyom kasabaya ama gidip gelene kadarda kola dökücek bizim elemanlar sonrası würt wd40 kutuyu bitirene kadar yine olmadı oksijen kaynağı yine olmadı tornacı yolu gözükecek anlaşılan

Oksijenle ısıtıp pirinç tokmak veya yumuşak bir çekiçle vurmak , kolada işe yarayabilir pas sökücü bulamıyorsan arabaların fren yağından dök ve malzemeyi şişirmeyecek çekiçle vur çıkması lazım

Arkadaşlar wd 40 kullandığınızda veya benzeri pas sökücüler kullanıldığında (YANİ PASLI VİDAYI AÇTIKTAN SONRA ) kullanılan bölgeyi güzelce silip temizleyin . ondan sonra muhakkak ince yağ ile bölgeyi yağlayın . yoksa daha sonra daha kötü pas yapar . Mesleğim UÇAK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ olduğu için 30 yıldır bu tür işleri devamlı yaparız . çünkü uçklarda ( GÖVDE SACINDA ) hiç sevilmeyen şey pas ONUN İÇİN DEVAMLI KULLANIRIZ BİLGİNİZE . kolay gelsin .