Türkiye soğuk havanın etkisi altına giriyor. Pazartesi hava sıcaklığı 10 dereceye kadar düşecek ve Doğu bölgelerle birlikte Marmara ' da da kar yağışı görülecek.

İSTANBUL - Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek. İstanbul ' da sıcaklık 5 derece kadar iniyor. Doğu bölgelerle birlikte Bursa, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ ' da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu ' nun doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu ' nun doğusu, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde ise yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Uludağ ' da kar kalınlığı 44 santimetre

Uludağ ' da, kar kalınlığı 44 santimetre olarak ölçüldü. Bursa Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ ' ın oteller bölgesinde kar kalınlığı, bu sabah 44 santimetre olarak kayıtlara geçti. Hava sıcaklığının gece en düşük sıfırın altında 3, en yüksek 4 derece ölçüldüğü Uludağ ' da, yarın akşamdan itibaren kar yağışının başlaması ve 4 gün sürmesi tahmin ediliyor.