Dünmak havalı ekici

Ynt: Dünmak havalı ekici

Konya lı firma Dünmak, Dündar makine sanayii aş. Eski havalı mibzerlerinin tasarımı kendilerine aitti ve tutmadı piyasada. Bu yeni çıkardığı tip gaspardo nun kopyası malzeme kalitesi iyi ise alınabilir.

arkadaşlar bu makina için kaç hidrolik çıkışı gerekiyor bilen varmı ?

Bu arada teleskopik ( ayarlanabilir ) 5 sıralı gübreli özdöken 19500 e aldılar... özdökene göre bunun fiyatı baya uygunmuş.

paylaşım için tşk ederim
bugün bereket tvde reklamını izlemiştim
ama detaylı inceleyememiştim

fotografları inceledigim kadarıyla gözlerim beni yanıltmıyorsa eger bu makina beni alma diye bagırıyor resmen :D

FEHİM link=topic=73593.msg872375#msg872375 date=1395896884' Alıntı:
yavuz
makinanın neresi beni alma diyor. sadece malı kötülemek için çamur atmayalım birşeyler biliyorsan paylaşta bilelim. hata yapmayalım.
sayın fehim abi neden kötüleyim yada neden çamur atayım
sadec fotograflardan ve tvdeki reklamlardan yola çıkarak bu şekilde konuştum
şimdi ozaman madem sen benim bu makinaya çamur attıgımı düşündün ozaman ben bu makina için olumsuz gördügüm noktaları söyleyeyim
1- makina çok teferruatlı birçok çiftçi için kullanımda zorluk çıkaracaktır
2- birçok firmanındiskli mibzer reklamı yaptıgı şu son yılarda baltalı mibzerin bile yeni reklamını yapmak nekadar geriden geldigini gösteriyor
3-ekim aparatlarının sök tak işlemini yapmak için baltadaki civatayıda sökmek gerekiyor fotolarda gördgüm kadarıyla buda ortalama her sıra için enaz 5 dk demek
oysa birçok firma bu problemi çözdü toplam 5 dk da tüm sralardaki aparatı degişecek kadar kolaylaştırdı o konuyu
4- fotograflardan gördügüm kadarıyla işçilik boya vs kalitesi zayıf hadi boya önemli degilde işiçilik harbiden zayıf
5- makina agır bir makinaya benziyor herkeste 3-5 ton kaldırma kapasiteli traktör yok yada herkeste çift çeker yok
6- hava akımı yaratan fan tohum tertibatına bile anca yeterken gübre dökme sistemini bile hava ile çalışır yapmak nekadar mantıklı
7 aktarma organı mibzer üzerinde ki sıralarda şaftlı yapılmış ki her mibzerci zincirli sistemin şaftlı sistemden daha uzun ömürlü ve daha avantajlı oldugunu bilir
sadece diskli mibzerlerde mibzer üzerinde şaftlı sistem öneriliyor şuan için
kısaca birkaç olumsu özellik var bence buda almamam için yeterli sebep ama alanada saygı duyarım :)

yavuz
mühim olan doğru yolu bulabilmektir. sen niye beğenmiyorsun beğeneceksin anlamında yazmadım benim gözden kaçanları öğrenmek için yazdım.
1. yeni nesil çıkan makinalar artık teferruatlı ve nazik bunu kabul etmek lazım.
2. bizim bölgenin toprağı sert onun için baltalı sistem lazım + dışarıya işe gidiliyor herkes kendine göre yer hazırlıyor diskli hem nazik hemde batma sorunu yaşatır bize
3. traktör olarak sorun yok o makinayı arkasında çekebilecek traktör var.
4. artık maliyetler artıyor bizde sulanabilir arazilere ayçiçeğinin sıra arasını 45 cm düşürme planımız var.
not: bu yazdıklarım kendim için geçerlidir.

FEHİM link=topic=73593.msg872654#msg872654 date=1395981580' Alıntı:
yavuz
mühim olan doğru yolu bulabilmektir. sen niye beğenmiyorsun beğeneceksin anlamında yazmadım benim gözden kaçanları öğrenmek için yazdım.
1. yeni nesil çıkan makinalar artık teferruatlı ve nazik bunu kabul etmek lazım.
2. bizim bölgenin toprağı sert onun için baltalı sistem lazım + dışarıya işe gidiliyor herkes kendine göre yer hazırlıyor diskli hem nazik hemde batma sorunu yaşatır bize
3. traktör olarak sorun yok o makinayı arkasında çekebilecek traktör var.
4. artık maliyetler artıyor bizde sulanabilir arazilere ayçiçeğinin sıra arasını 45 cm düşürme planımız var.
not: bu yazdıklarım kendim için geçerlidir.
abi ben daha böyle teferruatlı mibzer ilk defa görüyorum
gaspardo şakalak sönmezler veya nh nin irtem azim cansa güngör gibi birçok mibzeri gördüm hiçbiri bukadar teferruatlı degil
hatta piyasanın en pahalı mibzerlerinden gaspardo ama okadar sade okadar kullanımı kolay ve agırlıgıda okadar az ki gel beni satın al diyor resmen tohum ekerken ki hassasiyetini söylemeye gerek yok zaten mükemmel
birde fotodaki lastik tekerlerkler in yeri hiç mantıklı degil olduki çamur veya çamura yakın sayılabilecek bir taprakta ekim yapılsa o tekerlerin kısa sürede tıkanıp dönmeme olasılıgı çok yüksek abi
enazından ona dikkat etmeni öneririm sonuçta bir ekipman birsüür para demek
hergünde ekipman alma imkanımız yok almşken iyisini almak ta fayda var
misal bende gmg(güngör) mark baltalı 4 sıralı mibzer var
fan yani hava sistemi ve de saglamlıgı hariç diger hiçbir özelligi beni memnun etmiyor
allah izin verirse bende iyi bir mibzer almayı düşünüyorum araştırıyorum sürekli

bende teferruatlı makinadan yana değilim ama zaman artık işimize ve pratiğimize göre iyi birşeyler araştırıyoruz.sıra arası şu an 70 cm ekiliyor bazı arkadaşların makinaları büyük lastikleri kalın olduğu için sıra arasını biraz açabilirmiyiz traktör sığmıyor diyorlar. bende sulanabilir arazilerde sıra arasını 45 cm e düşürmeyi planlıyorum onun için araştırıyoruz.işin açıkçası burada arkadaşla karasız kalıyoruz. her işe göre traktörlerimiz varda ekipmanlar işe göre değişebilmeli ............ gidiyor.

konyaspor link=topic=73593.msg873518#msg873518 date=1396175349' Alıntı:
Arkadasim benim konusmalarimi siliyosan osmaniyeliyide silmek zorundasin yoksa bu is yargiya gider!

Zaten onunda yorumlarını sildik. Lütfen daha fazla uzatmayalım. Konu ile alakası olmayan yorumlar yapmayalım. Herkes bir ürünü beğenip, beğenmeme özgürlüğüne sahiptir. Kişilere karşı olumsuz yorumlar yapmayalım. Eğer şahsi bir sorun veya konu varsa. Bunu özel mesaj yoluyla hâllediniz...