Same 50 saatlik bakım. Bilgisi olan var mı?

Bugün yeni aldığımız samenin 50 saatlik bakımı yapıldı arkadaşlar. Herşey güzel hoş da. Köye yağ filtresini unutup gelen, Akşam üstü karanlıkta zorla bakım yapmak için uğraşan bir servis benden yol+filtre+yağ ücreti olarak 350 TL istedi. Yakında same yada deutz için bu bakımı yaptıran var mı? Sizden ne kadar istedi? Lütfen yardımcı olur musunuz? Bu ücret bana biraz çok geldi. Bu hizmetlerin ücretsiz olması gerekmiyor mu? Hiç olmazsa ilk bakımın...

Ynt: Same 50 saatlik bakım. Bilgisi olan var mı?

garanti süresi içerisinde işçilik alınmıyor benim bildiğim, Yol+kullanılan filtreler ve yağ parası alınıyor, Banada biraz çok gibi geldi en az 100tl çok bence...

Garanti süresince işçilik alınıyor beyler. Kandırmışlar bizi. Biz garantiden çıkmasın diye her değişimde 30 km ileride tekirdağ şehir merkezine taşıdık motoru. Yaktığımız mazot yetmediği gibi komik komik paralar istediler bizlerden.

yol almaması lazım .
7 lt yağx12 tl =84 tl
mazot+yağ ve hava filtresi yaklaşık 160 tl (en son aldığımda öyleydi)
eder 245 civarı birşey bu normal ...
ama 100 tl yol masrafı nasıl oluyor anlamadım ..
normalde servise bakım gitmek lazım ama uzak olan yerlere servis gider demek yol alınıyor:)

Kaç litre yağ getirdiler ve hangi filtreler değişti ? Getirdikleri yağ 15w-40 motor yağıdır ve piyasada ortalama teneke (18 litre) fiyatı 135 tl.... Çoğu servis böyle bakımlarda fazla ücret alıyor hakkınızı arayın...

sanırım servis degişti önceden sezayi ustadaydı.bizim aldıgımızda ilk bakım ücretsizdi.sen çok para vermişsin.yagınıda filtrelerinide kendın alcektın.onların dedıgıne bakarsan soyarlar senı.ben ilk bakımdan sonra bıkac defa daha degiştittirdim ustaya sonra hep kendim yaptım bakımını

Ücret ödemedim hala çok olduğunu bildirdim saten. 10 litre yağ ve iki tane mazot filtresi getirmiş. yağ filtresi ikinci bakımda değişecekmiş öyle dedi doğruysa. yağ + filtreler 200 tl tutuyor bugün öğrendim hadi 50 tl ' de yol parası bana tam 100 lira fazla söyledi ödemeyeceğim tabi ki :)

emrahduan link=topic=73599.msg861331#msg861331 date=1394312507' Alıntı:
Ücret ödemedim hala çok olduğunu bildirdim saten. 10 litre yağ ve iki tane mazot filtresi getirmiş. yağ filtresi ikinci bakımda değişecekmiş öyle dedi doğruysa. yağ + filtreler 200 tl tutuyor bugün öğrendim hadi 50 tl ' de yol parası bana tam 100 lira fazla söyledi ödemeyeceğim tabi ki :)
hangi servis bu.servis banada denmişti bı yag degışiminde mazot bı yag degişiminde yag filtresini degiştir diye.ama ben her defasında ikisinide degiştiriyorum.ayrıca motorun turbo intercoolerlı arpa ticarette orjınal sdf yagı var onu kullanmanı tavsiye ederim ama biraz pahalı.ayrıca senın motor 10 litre mi yağ alıyor