massey ferguson 3060 hakkında bilgi ?

iyi günler arkadaşlar mf 3060 ın çekişini ve yapabileceği işleri biliyorum bir ay boyunca dağda kullanmıştık. bu traktörün tarlada yakıtı ne civardadır kaçlı pulluk çeker ? 70 56 dan çokmu yakar yeni traktör almayı düşünüyoruz kara kafa tek çeker 70 56 ve minimax 4x4 3060 lık arasında kaldık bu ayarda başka önereceğiniz traktör varmı ?

Ynt: massey ferguson 3060 hakkında bilgi ?

bende daha önce 3060 vardı hatta üretilen 2. traktor olarak aldıydık ilkini deneme yapmışlardı bizim aldımızda yandan vitesliydi ve vitesler karıştı işlerin en sıkı zamanı 1 hafta traktorsuz kaldık servis yapamadı ve fabrikadan eleman gelip söktü bizde kızdık nh aaldık iyiki nh almışım

Bununla ilgili bir kaç konu onlarada bir göz at çok güzel bilgiler var. Direkt kullanıcılardan gelen bilgiler. 70 56 tek çeker ise eğer, çift çeker 3060 ondan hiç bir işte aşağıya kalmaz. Motor ömrünü bilemiyorum, biraz kullanıcıya bakar. Bende bakıyorum sana yardımcı olsun diye bir kaç link atayım. Özellikle ilk ilan çok güzel saatide düşüktü fakat ilan yayında değil diyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-massey-3060-4x4-151759890/pasif-ilan

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-2006-model-3-060-4x4-massey-ferguson-156623282/detay

bende var tek çeker büyük lastik çok memnunum yakıtı falan çok iyi 4 lü 8-9 pulluk takıyoruz seri 2 nin yavaşı ile veya 1 in hızlısı ile uçuyo 480 lere 54c lere 3lü 8 takılıyo... yakıtı çiftte çok iyi 255 epden ve 54 c lerden daha az yakıyor inan bayılma diye bişey yok rampası çok iyi .Benimki büyük lastik olduğu için hızlı yolda yakıtı az ama küçük lastikliler baya yakıyomuş..Aynı tarlaya 70lik 4x4 erkunt 4lü 9 7056 tek çeker 4lü8 640 4lü8 bide ben 4lü8 ile girdik benim traktör hepsine fark attı ister inan ister inanma...4x4 ü aradığım yerler baya oluyor mesela 5 li patlatmaya koştuk çok patinaj etti sonra 4çeker tt 55 e koştuk o zorlanmadan çekti... Elektrik aksamı problem oluyo diyolar ama ben bi sıkıntı yaşamadım tek sıkıntı fitesler zor geçiyor langur lungur boşluk var ortaya aldırayım dedim 2bin lira tutuyomuş bende vazgeçtim bi ayar yaptırdım kullanıyorum...geçen ay amcam 266 g aldı 266 g buna göre biraz daha hantal gibi geldi tarlada görmedim ama amcam 3060 daha güzel diyo o da 3060 aradı ama temiz bişey denkgetiremeyince 266 g aldı..benim tavsiyem tarla tipi 4 çeker al orman işin falan varsa bahçe tipi olabilir ama baya bi ağır devirli makina...

3060 iki modeli bir 67 birde 65 hp modeli var 65 pek tutlmadı ama 67 tek kelimeyle harika tek eksiği manevrası dier her yönüyle mükemmel bende ileride kısmetse alacam minmaxlardan

ben kullanıyorum 70-56 dan çok çeker az yakar şüphen olmasın 12*4 ünlü 11 ' li ikiz kazayağı kullanıyorum sallamadığı yer yok minimax ı tavsiye etmem yinede karar senin...

temizini bulmak zordur evvela bunu söyleyim. Bizim yakın bir akraba geçenlerde almak istedi etti çok araştırdı ama kime sorduysa demişler ki temizini bulamazsın, mekanik arızası aşırı derecede fazla, Vites karıştırma problemi genel olarak yaşanan bir problemmiş yakıtı da dedikleri kadar fazla değilmiş ama azda demiyorlarmış yani orta derecede bir yakıt tüketimi varmış, Şanzıman mı dedi bir yeri dağıtıyormuş ve uzel kapandığından dolayı parça sıkıntısı vs oluyormuş demişler... Bunlardan bir kısmının gerçeklik payı da olsa ben bunların çoğuna inanmıyorum geneli köy efsanesi :D

fahriadak link=topic=73615.msg864143#msg864143 date=1394639465' Alıntı:
temizini bulmak zordur evvela bunu söyleyim. Bizim yakın bir akraba geçenlerde almak istedi etti çok araştırdı ama kime sorduysa demişler ki temizini bulamazsın, mekanik arızası aşırı derecede fazla, Vites karıştırma problemi genel olarak yaşanan bir problemmiş yakıtı da dedikleri kadar fazla değilmiş ama azda demiyorlarmış yani orta derecede bir yakıt tüketimi varmış, Şanzıman mı dedi bir yeri dağıtıyormuş ve uzel kapandığından dolayı parça sıkıntısı vs oluyormuş demişler... Bunlardan bir kısmının gerçeklik payı da olsa ben bunların çoğuna inanmıyorum geneli köy efsanesi :D
vites karıştırma prıblemini baya bi fazla olarak söylendi ben 1 ay boyunca ormanda kullandım 2008 model çekişi çok çok iyi bi traktör emsallerinde bayagı iyi tek sıkıntı rampoa aşagı inerken ön çekerden atmasıydı başka bi eksiği yok fiatın bu ayar bi traktörü yok kafayı 260 golda çevirdim. onlarda bi eski modeli gibi bişi mekanik olarakda sakarya bölgesinde 260 lık ve 3060 çok var okulun karşısında bi tamircide sürekli gelen bi 260 lık çarptı gözüme insallah düşündüğüm gibi mekanik bi problemi yoktur . bizim burada tek çeker bir 260 lık var ne bileyim boyundanmı yoksa başka bişidenmi çekişini pek begenemedim alırsamda 4x4 ü alacagım sağ olun arkadaşlar

bir bahçeci seracı olarak 3060 phantom tek geçeceğim traktörler içindedir işim gereği hep minimax hep shuttle olan modellerini kullandım yani yandan vitesli olan tarla serilerini kullanmak nasip olmadı tarla konusunda birşey diyemem ama minimaxlar heryönüyle tam bir bahçeci rahatlık desen 260golddan çok daha iyi 260lara göre oturaklıda hoplaması-zıplaması-patisi 260a göre az yakıttanda korkmayın bu kadar söyledikleri kadar aşırı yakmıyor...

kubilay07 link=topic=73615.msg864344#msg864344 date=1394652384' Alıntı:
bir bahçeci seracı olarak 3060 phantom tek geçeceğim traktörler içindedir işim gereği hep minimax hep shuttle olan modellerini kullandım yani yandan vitesli olan tarla serilerini kullanmak nasip olmadı tarla konusunda birşey diyemem ama minimaxlar heryönüyle tam bir bahçeci rahatlık desen 260golddan çok daha iyi 260lara göre oturaklıda hoplaması-zıplaması-patisi 260a göre az yakıttanda korkmayın bu kadar söyledikleri kadar aşırı yakmıyor...
rahatlığını geçtim ama bahçe tipi traktör istemiyorum çekisi düzgün çapı küçük seri ve arızaswı minimum seviyede bi traktör almak istiyorum şuan elimde ford 3610 var bütün işlerimi yapıyor gece gündüz calıştırdığım oldu sorunu yok fakat çamur yerlerde falan 4x4 avantajı baya farkı var e birazda model yenilemek istiyorum 30 senelik emektarı rafa kaldırma vakti gelmiştir. yaktığının fazlasını aldım asla yarı yolda KOmadı çektirmediğim yük yaptırmadığım iş kalmadı bakıyoruda fordun kalitesinde bi çift çeker kafama göre bulamadım amcam tek çeker 7056 ile bozmuş kafayı çekisi forddan üç aşşa beş yukarı aynı 6056 dan daha tutuçu zaten fordum bende ille mf diyorum fiat traktörlerine yaklaşmak istemiyorum fazla uygun gelişrse bi 4x4 55 nh de işimi görür gibi 260lara baktım 31 bin yazmışlar 4x4 ü ne tekide 47 bin yazmış arada bi traktör parası fark var kafamda soru işlareti bıraktı

Black.Boyss.37 link=topic=73615.msg864385#msg864385 date=1394653892' Alıntı:
rahatlığını geçtim ama bahçe tipi traktör istemiyorum çekisi düzgün çapı küçük seri ve arızaswı minimum seviyede bi traktör almak istiyorum şuan elimde ford 3610 var bütün işlerimi yapıyor gece gündüz calıştırdığım oldu sorunu yok fakat çamur yerlerde falan 4x4 avantajı baya farkı var e birazda model yenilemek istiyorum 30 senelik emektarı rafa kaldırma vakti gelmiştir. yaktığının fazlasını aldım asla yarı yolda KOmadı çektirmediğim yük yaptırmadığım iş kalmadı bakıyoruda fordun kalitesinde bi çift çeker kafama göre bulamadım amcam tek çeker 7056 ile bozmuş kafayı çekisi forddan üç aşşa beş yukarı aynı 6056 dan daha tutuçu zaten fordum bende ille mf diyorum fiat traktörlerine yaklaşmak istemiyorum fazla uygun gelişrse bi 4x4 55 nh de işimi görür gibi 260lara baktım 31 bin yazmışlar 4x4 ü ne tekide 47 bin yazmış arada bi traktör parası fark var kafamda soru işlareti bıraktı

valla 260lar öyle çok tutuluyor :) bahçe serisinde 3060larında 260lardan farkı yok 2.elde ama tarla serisi için iyi demiyorlar vitesten arıza açıyormuş sanırım ama öyle abartılcak birşeyde açacağını sanmam uzelin ürettiği en istikrarlı motorlardandır benim nezlimde

Black.Boyss.37 link=topic=73615.msg864385#msg864385 date=1394653892' Alıntı:
260 ların 2004 modelleri tutuluyor ve piyasadaki 2001 lere göre fiyatı baya bi yüksek bi de sahibindendeki ilanlar abartıyorlar 260 ın yakıtı biraz az 3060 lardan temizini bulursan üzmeyecek makinalar