nh verip tümosan almak

Ynt: nh verip tümosan almak

bu beni tanıyor. .
ben sana bişey diyim ..
sen benim karşımda olsaydın. böyle hava atamazdin.
benim yerim belli yurdum belli ... erzurum beni tanır. .
kimsenin havasını yemem.. burada edebimi bozdurma ...
aç bana telefon adamsan ver adresini gelip kapına kadar niye Karnım ağrıyor göstereyim.. pm den tlf yazdım. haydeeee la.

forum sakinlerinden Özür dilerim.

arkadaşlar 2012 ağustos ayından beri tümosan kullanıyorum 15 gün önce tarlada çift sürerken hidrolik kaldırmadı servisi aradım yarım saat içinde geldi filtreyi değiştirdi düzeldi 3 gün sonra aynı sorun yine hidrolik kaldırmıyor yine servisi aradım yine geldi filtreyi söktü meğer istavroz dan çapak kaldırıyormuş çapaklar filtreyi tıkıyormuş servisin dediği bu bir teknik hata dedi gereken neyse yapılacak 1 saat sonra geri aradı parça garantiden değişecek traktörü getir benim verdiğim cevap ise benim garantim bitti dedim sen gönder gereken her şey yapılacak ve gönderdim ertesi gün her şeyi yapıp elemanı ile traktörü geri gönderdiler eve demek istediğim şu arkadaşlar ya servisler bölgeden bölgeye değişiyor yada kullanıcıdan kullanıcıya ben memnunum şimdilik şanzımana giren yağı bile karşıladılar.

Yusuf emmi bunlar gelir-geçer adamlar sıkma canını sizin üslubunuzu muhabbet seviyenizi buradaki herkes biliyor lakin numaranı uluorta yazma bizim Ercan ergutculara falan verir numaranı seni ergutcu ederler.

historyman link=topic=73630.msg937354#msg937354 date=1416407850' Alıntı:
Yusuf emmi bunlar gelir-geçer adamlar sıkma canını sizin üslubunuzu muhabbet seviyenizi buradaki herkes biliyor lakin numaranı uluorta yazma bizim Ercan ergutculara falan verir numaranı seni ergutcu ederler.
doğru uğur baba... :)
bi dünya bilse telefonu sorun olmaz ama bu kadirle ercan çok tehlikeli
olmasamda ergutcu bunlar oldu der..
neyse silerim o iletiyi..

tekrar forum sakinlerinden Özür dilerim..
yazdıklarımı sildim.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73630.msg937357#msg937357 date=1416408732' Alıntı:
doğru uğur baba... :)
bi dünya bilse telefonu sorun olmaz ama bu kadirle ercan çok tehlikeli
olmasamda ergutcu bunlar oldu der..
neyse silerim o iletiyi..
ben kimseye bulasmadim bu güne kadar. .
yarı yaşımdakinlerle kanka diye hitap ettim.
herkeze yardım etmeye çalıştım.
ama kasıtlı bu sitede ortada kimse dansöz gibi davranamaz..
adamı cebeciye götürür elin oğlu. .
boşver siz varolun yeter..
Yusuf abi ben tanımıyorum atıştığınız kişiyi. Ama cidden anlattıkları gibiyse harbiden mağdur olmuş adamcağız. Servislerin hepsi bir değil ne yazık ki.. Anlında yazmıyor kimsenin ne olduğu.. Birde kalite anlayışı çok öenmli sanayide. Japonların oluşturduğu kaizen sistemi ( sürekli ve sonu gelmez iyileştirmeler) , dünyayı sallıyor. Tüm sanayiciler özellikle marka şirketler bu ve benzeri sistemleri kullanarak giderek artan kalitede ürünler üretiyorlar. Bizim türk sanayicileri de biliyor bu sistemi ama uygulama da sıkıntılar var. Tıpkı kanunlarımızın gayet güzel olmasına rağmen uygulanmasında ki sıkıntılar gibi :D :D

çiftçilikhayatı link=topic=73630.msg937359#msg937359 date=1416409364' Alıntı:
Yusuf abi ben tanımıyorum atıştığınız kişiyi. Ama cidden anlattıkları gibiyse harbiden mağdur olmuş adamcağız. Servislerin hepsi bir değil ne yazık ki.. Anlında yazmıyor kimsenin ne olduğu.. Birde kalite anlayışı çok öenmli sanayide. Japonların oluşturduğu kaizen sistemi ( sürekli ve sonu gelmez iyileştirmeler) , dünyayı sallıyor. Tüm sanayiciler özellikle marka şirketler bu ve benzeri sistemleri kullanarak giderek artan kalitede ürünler üretiyorlar. Bizim türk sanayicileri de biliyor bu sistemi ama uygulama da sıkıntılar var. Tıpkı kanunlarımızın gayet güzel olmasına rağmen uygulanmasında ki sıkıntılar gibi :D :D
abisi haklısın belkide gerçekten mağdur. .
ama illallah bu böylemi anlatılır. ..
bak birinci hata başlangıcı ... diyoki.. işinize gelmedi galiba...
yaw ne alaka neden işimize gelmesin senin yangının hepimizi yakar..
sadece dedimki neden işimize gelmesin tümosanın kazandığı para.
bu forum ahalisinin cebinemi giriyor.. yookkkk e daha ne.
sonra konuyu ortaya aç. ....
kalk sonra deki sana ne oluyor... e yapılan yorumlar batacaksa konuyu
ortaya herkeze açık açma demiiii.
bende petlastan şikayetçi oldum.. açın konuyu bakın. ..
petlastan şikayetçi olmayanlara saldırdımmı hayırrrr
adama niye karnın ağrıyor dedimmi hayırrrr.
e adam bana diyecekki madem petlası sordun...
benim fikrimede iyi veya kötü saygı duyacan haklı. .
şimdi bu... mağdursa herkez yardım ederdi...
kim ister toprağa ter akıtanın zarar görmesini.. hepimizin kaderi aynı.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73630.msg937360#msg937360 date=1416410039' Alıntı:
abisi haklısın belkide gerçekten mağdur. .
ama illallah bu böylemi anlatılır. ..
bak birinci hata başlangıcı ... diyoki.. işinize gelmedi galiba...
yaw ne alaka neden işimize gelmesin senin yangının hepimizi yakar..
sadece dedimki neden işimize gelmesin tümosanın kazandığı para.
bu forum ahalisinin cebinemi giriyor.. yookkkk e daha ne.
sonra konuyu ortaya aç. ....
kalk sonra deki sana ne oluyor... e yapılan yorumlar batacaksa konuyu
ortaya herkeze açık açma demiiii.
bende petlastan şikayetçi oldum.. açın konuyu bakın. ..
petlastan şikayetçi olmayanlara saldırdımmı hayırrrr
adama niye karnın ağrıyor dedimmi hayırrrr.
e adam bana diyecekki madem petlası sordun...
benim fikrimede iyi veya kötü saygı duyacan haklı. .
şimdi bu... mağdursa herkez yardım ederdi...
kim ister toprağa ter akıtanın zarar görmesini.. hepimizin kaderi aynı.

Benim de uslup dikkatimi çekit abi zaten. Senin petlasa bende okudum mağduriyetini biliyorum. Sen ayrı konu başlığıyla açtın ve uzun uzun yorumlar yapıldı , bilgilendirici de oldu.. Ortaya konu atınca yapılan yorumlara da alınmamak lazım .. Birde kimse bu forumda çiftçilerin mağdur olmasını istemiyor ..Umarım arkdaşın sorunu da bir an önce hallolur. Ama can acısıyla iyi niyetli arkdaşlara kırıcı sözler sarfetmek pozitif bir ortam oluşturmuyor konuda..Haklısın Yusuf abi bu konuda.

beyler burdan bakınca foruma eskı olan uyeler bıraz abartmıssınız adam o traktore kım bılır kac para verdı kac tarlasını o traktore verdı ve beklemedıgını alınca bır yerlere saldırma geregı duydu ve bu forumu kesfettı ve onune gelene bu traktoru kotuledı sızın ne yapalım falan fılan yazmanızda olayı patlatan son nokta olmus gibi gozukuyor bu gıbı durumlarda empatı yaparak yaklasmak lazım ...

Sakin olun abiler bu işler böyle ekranın karşına geçip atıp savurmayla olmaz adam burda tümosandan şikayetini bildirmiş belliki sinirli kim sinirli olmaz para verip aldı sonuçta yani biraz sert davranilmiş bunun sebebi bu sitede yeni olmasimi tanımamış olması mı soruyorum?

osman aga link=topic=73630.msg937374#msg937374 date=1416412611' Alıntı:
eskiler kalır yeniler gider diyorsanız benide engelleyin bu kadar açık ve net söylüyorum
Konunun ozunu idrak edememissin sanirim. Tekrar ve dikkatlice okursan sevinirim. Burda konu tumosanla ilgili olmaktan cikip, bahsi gecen iletileri yazan arkadas konuyu kisisellestimeyi secti kendince.
1. Kivilcim : 'isinize gelmedi sanirim.. ' ile baslayan cumle. Bu forumda kimin basina kotu birsey geldi de baska uye buna sevindi yada gocundu. Birimiz sorun yasadi da digerleri gormezlikten gelip umursamadi mi? Birlik icinde hep birbirimize destek olmaya calismadik mi? Tumosan babamizin mali mi ki koru korune savunalim. Bir sorun yasasa elbette yaninda olacagimiz taraf ciftci arakadasimizdir.
2. Kivilcim: 'senin karin agrin ne yusuf' yusuf abinin tumosanla alip veremedigi ne ki , boyle bir durumda tumosan tarafinda yer alsin. Yusuf abinin forumdaki gecmisini, en guncel olarak petlas konusunu bilse arkadas zatenboyle bir ithamda bulunup konuyu kisisellestimezdi. En buyuk hatasi da bu.
3. Bu kivilcimlar kendini yakti. Olay bu.

Elbette bir sorun yasamis olabilir, bundan daha dogal birsey yok. Ama her durumun belli bir ifade bicimi olmalidir. Bu forumum da kendine gore kurallari var. Tumosana karsi hakaret iceren ayni iletiyikopyala yapistir usulu onune gelen konuya yazmaya kalkarsa buna moderator mudahele etmek zorundadir. Ayrica bu hakaretler tumosan tarafinda yasal islem takibine de sebep olabilir.

Son olarak bu forumda eski yeni uye ayrimindan soz etmek bile komik ve ayrimciligin ta kendisidir.

osman aga link=topic=73630.msg937371#msg937371 date=1416412179' Alıntı:
Sakin olun abiler bu işler böyle ekranın karşına geçip atıp savurmayla olmaz adam burda tümosandan şikayetini bildirmiş belliki sinirli kim sinirli olmaz para verip aldı sonuçta yani biraz sert davranilmiş bunun sebebi bu sitede yeni olmasimi tanımamış olması mı soruyorum?
aynen adam yenı uye orada yanı yonetıcılık yapmıs arkadaslara soluyorum sız IKI GUN ONCE ARAPORENLI nıklı sahıs konu acarak ls nın nasıl dagıldıgını anlatan bır yazı gondermıstı YETKILI ARKADASLAR o konuyu ozelden tumosancı arkadasa ıleterek konu acıcaksan boyle ac demesı gerekırdı yanlıs bır uygulama daha dogrusu gereksız ve sacma eger ole bır yazı gonderıp te hala davranıslarında cekı duzen gorulmeseydı gerekenın o zaman yapılacagını savunuyorum.

CropMasteR link=topic=73630.msg937377#msg937377 date=1416413620' Alıntı:
Konunun ozunu idrak edememissin sanirim. Tekrar ve dikkatlice okursan sevinirim. Burda konu tumosanla ilgili olmaktan cikip, bahsi gecen iletileri yazan arkadas konuyu kisisellestimeyi secti kendince.
1. Kivilcim : 'isinize gelmedi sanirim.. ' ile baslayan cumle. Bu forumda kimin basina kotu birsey geldi de baska uye buna sevindi yada gocundu. Birimiz sorun yasadi da digerleri gormezlikten gelip umursamadi mi? Birlik icinde hep birbirimize destek olmaya calismadik mi? Tumosan babamizin mali mi ki koru korune savunalim. Bir sorun yasasa elbette yaninda olacagimiz taraf ciftci arakadasimizdir.
2. Kivilcim: 'senin karin agrin ne yusuf' yusuf abinin tumosanla alip veremedigi ne ki , boyle bir durumda tumosan tarafinda yer alsin. Yusuf abinin forumdaki gecmisini, en guncel olarak petlas konusunu bilse arkadas zatenboyle bir ithamda bulunup konuyu kisisellestimezdi. En buyuk hatasi da bu.
3. Bu kivilcimlar kendini yakti. Olay bu.

Elbette bir sorun yasamis olabilir, bundan daha dogal birsey yok. Ama her durumun belli bir ifade bicimi olmalidir. Bu forumum da kendine gore kurallari var. Tumosana karsi hakaret iceren ayni iletiyikopyala yapistir usulu onune gelen konuya yazmaya kalkarsa buna moderator mudahele etmek zorundadir. Ayrica bu hakaretler tumosan tarafinda yasal islem takibine de sebep olabilir.

Son olarak bu forumda eski yeni uye ayrimindan soz etmek bile komik ve ayrimciligin ta kendisidir.
tmm da yasaklamadan once uyarılır pm den bu yapıldı mı ?

zac link=topic=73630.msg937384#msg937384 date=1416414634' Alıntı:
tmm da yasaklamadan once uyarılır pm den bu yapıldı mı ?
zac, arkadasi uyardik.
http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-205/nh-verip-tumosan-almak/msg937263/#msg937263

Bir diger deginmemiz gereken nokta da su. Yeni uyelerimiz forumun genel akisini, kurallari, buradaki adabi vs bir sure gozlemlemeden direk asiriliklara kacabiliyorlar. Bu kotu anlamda degil de, forumun genel havasina uymadigi icin antipatik kaciyor. Foruma henuz yeni uye olmus birisi x marka cok kotu, berbat, sakin almayin vs diye komutlar vermeye baslarsa, orda dur hele, anlat bakalim sorun ne, nerelisin, kimsin derler dogal olarak. Herseyin bir usulu var. Bunu yeni eski uye ayrimciligi olarak ifade etmek en buyuk hata.

Yeni uyelerimizin mutlaka ziyaret etmesi gereken bolumler:
http://www.trakkulup.net/tanisalim/
http://www.trakkulup.net/kurallar-gerekli-bilgiler/

CropMasteR link=topic=73630.msg937388#msg937388 date=1416415288' Alıntı:
zac, arkadasi uyardik.
http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-205/nh-verip-tumosan-almak/msg937263/#msg937263

Bir diger deginmemiz gereken nokta da su. Yeni uyelerimiz forumun genel akisini, kurallari, buradaki adabi vs bir sure gozlemlemeden direk asiriliklara kacabiliyorlar. Bu kotu anlamda degil de, forumun genel havasina uymadigi icin antipatik kaciyor. Foruma henuz yeni uye olmus birisi x marka cok kotu, berbat, sakin almayin vs diye komutlar vermeye baslarsa, orda dur hele, anlat bakalim sorun ne, nerelisin, kimsin derler dogal olarak. Herseyin bir usulu var. Bunu yeni eski uye ayrimciligi olarak ifade etmek en buyuk hata.

Yeni uyelerimizin mutlaka ziyaret etmesi gereken bolumler:
http://www.trakkulup.net/tanisalim/
http://www.trakkulup.net/kurallar-gerekli-bilgiler/
evet ıste yenı uyeler kuralları bılmıyor lak dıye yazıyorlar bende dıyorum kı lak dıye yazanlara bu kuralları gonderırsenız belkı kendısıne cekı duzen verır tşkler.

efendiler..
şimdi sizde bana yada yöneticilere yönelik yorum yazdınız.
peki ben şimdi desemki sizin neden karnınız ağrıdı. ..
terbiyesizlik etmiş olmazmıyım.. evet....
benim burada olmamdan hoşnut olurmusunuz hayırrrr. .
bunun üzerine yönetim beni uzaklaştırsa iyi olurmu... olurrr.
o arada size bu kelimeleri sarf edip uzaklaştırılmamdan rahatsız olan
birileri çıksa ortaya.. onlar hakkında neler hissedersiniz...
işte şimdi ..bende öyle hissediyorum...

konuyu başından iyice anlayarak okuyun... adaletli davranın
haksızlık varsa ben tek kelime yazmadan Özürdilerim..